Dabar populiaru
Publikuota: 2021 liepos 27d. 08:02

Konkurentai Plitvicos kriokliams: tokie pat gražūs, bet šiuose galima ir maudytis

Kravice kriokliai
123rf.com nuotr. / Kravice kriokliai
Plitvicos kriokliai Kroatijoje yra viena geriausiai atpažįstamų vietų visame žemyne. Žmonės plūsta pasižiūrėti smaragdinio vandens ir pasakiško peizažo, kurį kuria nuo žaluma apaugusių uolų šniokščiantys kriokliai. Tik dažnam būna apmaudu, kad į viliojantį vandenį ten negalima net kojos įmerkti. Bet yra panaši vieta, kur galima laisvai mėgautis vandens malonumais ir panašiu grožiu.

Tie, kas buvę prie Kravicės krioklių Bosnijoje ir Hercogovinoje, vadina juos viena gražiausių vietų kelionėje po Balkanus. Įsivaizduokit – natūraliai susiformavęs baseinas, kurį maitina kriokliai, o šią pasakišką vietą supa tankūs medžiai. Atrodo lyg paslėptas rojus.

Kravicės kriokliai yra maždaug 25 metrų aukščio, o vietiniai juos pavadina ir savais „mini Niagaros kriokliais“. Po gero lietaus vanduo čia įspūdingai šniokščia krisdamas į seklų ežeriuką.

Šio gamtos perlo ir vieta labai patogi lankymui. Net keista, kad jie dar nėra itin išpopuliarėję. Kravicės kriokliai yra visai netoli sienos su Kroatija, šalimais siauro ruožo, kur Bosnija ir Hercogovina gauna priėjimą prie jūros. Apie tai, kaip šalis gavo siaurą koridorių iki Adrijos jūros, skaitykite čia: Kaip Bosnijos vos 12 km ilgio pajūris įsispraudė į Kroatijos teritoriją

Netoli yra ir Kroatijos Dubrovnikas, o visai šalia ir Mostaras – viena gražiausių Bosnijos ir Hercogovinos vietų, pirmiausiai pavergianti senojo tilto grožiu. Nuo Mostaro iki krioklių – vos 45 km kelio.

123rf.com nuotr./Mostaras, Bosnija ir Hercogovina
123rf.com nuotr./Mostaras, Bosnija ir Hercogovina

Jeigu norite pasimėgauti maudynėmis, patariama prie krioklių nevažiuoti ankstyvą pavasarį ar nenuvėlinti labai į rudenį. Nors ežeriukas ir seklus, tačiau jį maitina kriokliai, tad vanduo čia neprišyla iki „arbatėlės“. Vandens temperatūra net ir karštą vasarą neviršija 20 laipsnių.

Patekimas prie krioklių yra mokamas. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais – 5 Eur už žmogų, kitais mėnesiais būna euru ar dviem pigiau.

Būnant prie krioklių galima ir išsinuomoti valtį, pasiplaukioti laiveliais, yra ir pora restoraniukų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:07
14:06
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje