Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 18d. 12:57

Kopiantys į Everestą turės neštis savo fekalijas

Kopimas į Everestą
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr. / Kopimas į Everestą

Alpinistai, kurie įkvepia kitus keliautojus savo istorijomis ir nuotraukomis iš kopimo į Everestą, taip pat jam yra padarę didelę žalą – kalnas yra nuklotas šiukšlėmis ir išmatomis. Praėjusį pavasarį per tris valymo operacijas buvo surinkta apie 8 tonos šiukšlių – įskaitant alpinistų paliktą įrangą ir daug daug ekskrementų.

Iš viso per metus vien išmatų surenkama apie 12-14 tonų. Ši problema tapo tokia didelė, kad Kinija ėmėsi griežtų apribojimų siekdama apsaugoti ekosistemą, rašo „Fodor’s Travel“. Visų pirma, bazinė stovykla Kinijos pusėje buvo oficialiai uždaryta keliautojams, kurie neturi tinkamų kopimo leidimų. Jų per metus bus išduodama tik 300.

Antra, Kinijos alpinizmo asociacijos vadovas Ci Luo pranešė, kad alpinistai dabar turės nuo kalno nusinešti visas savo atliekas – įskaitant ir išmatas.

Dėl šalčio ir aukščio išmatos ant Everesto nesuyra. Jos būna surenkamos ir dažniausiai atsiduria užšalusio ežero dugne. Kyla pavojus taip užteršti geriamąjį vandenį.

Nors tokios taisyklės gali pasirodyti griežtos, Kinija nėra pirma jas sugalvojusiu valstybė. Kopiantiejį į „El Capitan“ Josemičio parke JAV turi savo išmatas neštis kuprinėse, tuomet jas išmesti kalno apačioje.

Antarktidoje galioja panašios taisyklės. Kad šis žemynas nebūtų užterštas, britų tyrėjų komandos turi susirinkti savo šiukšles, jas išrūšiuoti ir tuomet išsiųsti į Folklando salas arba Jungtinė Karalystė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje