Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 19d. 10:23

Koronaviruso pandemija sukūrė rekordą – įvyko ilgiausias pasaulyje keleivinis skrydis

Ilgiausias pasaulyje skrydis – „Air Tahiti Nui“
flightradar24.com iliustr. / Ilgiausias pasaulyje skrydis – „Air Tahiti Nui“

Aviacijos industrijai po pasaulį plintantis koronavirusas COVID-19 smogė itin skaudžiai. Visų pirma keliautojai nebenorėjo pirkti bilietų, o paskui valstybės viena po kitos skelbė draudimus keliauti, tad skrydžiai atšaukiami visame pasaulyje. Tačiau netikėta pandemijos pasekmė – naujas pasaulio aviacijos rekordas

Beje, stebimas ir dar vienas netikėtas pandemijos rezultatas – į ištuštėjusią Veneciją grįžo gulbės, atplaukė delfinai, o vanduo toks skaidrus, kad matosi žuvys.

Kovo 14 d. Prancūzijos oro linijos „Air Tahiti Nui“ įveikė ilgiausią iki šiol reguliarų keleivinį skrydį – iš Papeetės, Taičio, nuskrido į Paryžiaus Charles de Gaulle oro uostą. Iš viso – net 15 715 km.

Šis rekordas – tiesioginė dėl koronaviruso JAV paskelbtų kelionių apribojimų pasekmė. Paprastai šiame reise nusileidžiama Los Andžele. Tačiau lėktuvui nusileidus degalų papildymui, JAV visi keleiviai turi išlipti iš orlaivio ir pereiti JAV muitinės ir pasienio apsaugos patikrą. Tik tuomet gali toliau tęsti kelionę.

Koronaviruso pandemijos akivaizdoje dėl JAV paskelbtų draudimų tai tampa nebeįmanoma. Tad skrydis TN064 tiesiog vyko toliau. Iš Papeetės buvo išskrista 3 val. nakties vietos laiku, Paryžiuje nusileista kovos 15 d. 6.30 val. vietos laiku.

Iš viso „Boeing 787-9 Dreamliner“ skrydis truko šiek tiek mažiau nei 16 valandų. Jis tapo ilgiausiu komerciniu skrydžiu pagal nuskristų kilometrų skaičių.

Anksčiau ilgiausio reguliaraus keleivinio skrydžio rekordas priklausė „Singapore Airlines“. Oro linijos keleivius gabendavo tarp Singapūro ir Niuarko – nuskrisdavo 15 343 km.

„Qantas“ praėjusiais metais pasiekė kitokį ilgiausio skrydžio rekordą. Jo eksperimentinis skrydis pagal „Project Sunrise“ truko 19 val. ir 19 min., iš Londono į Sidnėjų buvo nuskrista per 19 val. 19 min., įveikta 17 800 km. Tačiau lėktuve nebuvo mokančių klientų, tai nelaikoma suplanuotu skrydžiu.

TN064 kartu tapo ir ilgiausiu pasaulyje vidaus reisu, nes buvo skrendama iš Prancūzijos Polinezijos į žemyninę Prancūziją.

„Air Tahiti Nui“ CNN teigė, kad skrydyje buvo pastiprintos įgulos pajėgos – iš viso net keturi lakūnai. Be to, orlaivis skrido apytuštis, todėl mažas svoris reiškė, kad jam pakako degalų nuskristi tokį ilgą atstumą.

Oro linijų teigimu, tai buvo išskirtinis skrydis, vykdomas specialiomis aplinkybėmis. Tai esą pademonstravo oro bendrovės pasiryžimą išlaikyti tranzito jungtį tarp Prancūzijos ir užjūrio teritorijų. Visgi kartoti jo neplanuojama.

Nuo savaitgalio „Air Tahiti Nui“ šiame skrydyje vietoj Los Andželo stojo Kanadoje arba Gvadelupoje. Tiesa, Kanada taip pat atkrito dėl kovo 16 d. paskelbto kelionių draudimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje