Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 8d. 08:00

Kosminių spekuliacijų sodas, lankytojus įsileidžiantis tik dieną per metus

Kosminių spekuliacijų sodas („Garden of Cosmic Speculation“) Škotijoje
„Wikimedia Commons“ nuotr. / Kosminių spekuliacijų sodas („Garden of Cosmic Speculation“) Škotijoje

Šį neįprastų skulptūrų parką Škotijoje sukūrė žinomas kraštovaizdžio architektas Charlesas Jencksas kartu su žmona Maggie Keswick. Savo svajonių sodą jie įrengė namuose – Portrack House, pietvakarių Škotijoje.

Netoli Damfriso (Dumfries) plytintis 12 hektarų skulptūrų sodas yra neįprasto dizaino, kurį įkvėpė šiuolaikinė kosmologija – kaip ir daugumą Ch.Jenckso darbų. Kartu su žmona jis sukūrė vietą, kurioje galima rasti Didįjį sprogimą, geometrinius fraktalus, DNR pynes ir juodąsias skyles.

Pora labai kruopščiai planavo savo kūrinį, susitikinėjo su mokslininkais ir sodininkais, siekdami į vieną visumą sujungti gamtą, mokslą ir meną. Jų didelio darbo rezultatas – vienas įdomiausių nekonvencinio požiūrio į kraštovaizdį pavyzdžių pasaulyje.

Nors Kosminių spekuliacijų sode („Garden of Cosmic Speculation“) nerasite didelės augalijos įvairovės, čia žavi geometrinės formos, simetrija ir originalumas. Sodas padalintas į penkias dalis, kurias jungia dirbtiniai ežerai, dideli balti laiptai, tiltai ir zigzaginės terasos. Visi architektūriniai sprendimai panaudoti taip, kad jie pasakotų visatos sukūrimo istoriją.

Sodas yra įspūdingas, tačiau į jį patekti galima tik vieną dieną per metus, mat jis yra privatus. Parką lankytojams savininkai atveria tik vieną dieną, paprastai – pirmąjį gegužės sekmadienį. Patekti irgi gali ne visi norintys, nes lankytojų skaičius apribotas iki 5 tūkst.

Visi tądien iš lankytojų surinkti pinigai yra skiriami „Maggie’s Centres“ – vėžio gydymo paramos fondui, kuris pavadintas mirusios Ch.Jenckso žmonos vardu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje