Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 lapkričio 22d. 08:00

Kroatijoje nebrangiai pardavinėjama graži sala, bet niekas jos nenori pirkti

Daksos sala
„Wikimedia Commons“ nuotr. / Daksos sala
Kroatijoje jau ne vienerius metus nedidelei salai netoli Dubrovniko ieškoma pirkėjo. Nors kaina nedidelė, bet niekaip neatsiranda norinčių. Gal ir ne be reikalo – ją supa šiurpi istorija.

Saloje tebestovi senas pranciškonų vienuolynas, idiliškas švyturys, žaliuojantis miškelis. Bet salai niekaip nepavyksta nusikratyti to šešėlio, kurį metė įvykiai po Antrojo pasaulinio karo.

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui kai kuriose Europos šalyse likusių nacių ir jiems simpatizuojančių asmenų medžioklė buvo tapusi tarsi garbės reikalas, rašo „Atlas Obscura“. 1944 m. Daksos žudynės – šiurpus įrodymas, iki ko gali tai privesti. Čia įniršusi minia be jokio teismo įvykdė mirties nuosprendį kelioms dešimtis žmonių.

Spalio 18 d. jugoslavų partizanai įžengė į pajūrio miestą Dubrovniką ir suėmė dešimtis žmonių, kuriuos įtarė simpatizavimu naciams. Po kelių dienų – be teismo, be diskusijų – jie 53 žmones išgabeno į nedidelę Daksos salą ir juos ten sušaudė. Kai kurie šaltiniai nurodo, kad nužudytųjų skaičius gali būti beveik dvigubai didesnis.

Sušaudytųjų kūnai buvo palikti saloje – pūti ten, kur krito. Tarp mirusiųjų buvo ir Dubrovniko kunigas, miesto meras.

Ar nužudytieji buvo kalti, ar ne, niekada taip ir nebuvo įrodyta. O sušaudytojai to net nesiaiškino.

Tik 2010 m. daugelio mirusiųjų kūnai buvo tinkamai palaidoti. Tačiau žmonės Dubrovnike vis tiek kalba, kad saloje vaidenamasi – čia esą nerimsta žudynių aukų sielos.

Sala pradėta pardavinėti 2010 m. Tuomet už ją prašyta 2 mln. eurų. Dabar kaina nuleista iki 1,7 mln. eurų, tačiau pirkėjo vis dar nėra.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje