Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 10d. 21:01

Klaipėdą aplankė išskirtinės istorijos garlaivis, plukdęs kariškius ir net kalinius

Klaipėdoje kruizinės laivybos sezoną pabaigė pirmą kartą į Klaipėdą atplaukęs garlaivis su Norvegijos vėliava,
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Klaipėdoje kruizinės laivybos sezoną pabaigė pirmą kartą į Klaipėdą atplaukęs garlaivis su Norvegijos vėliava,

Ketvirtadienį į Klaipėdos uostą atplaukęs ekspedicijų laivas „Nordstjernen“ vainikavo kruizinės laivybos sezoną Lietuvoje.

Su Norvegijos vėliava plaukiojantis laivas tapo 51-uoju šį sezoną Klaipėdą aplankiusiu kruiziniu laivu.

Į Klaipėdą atplaukė pirmą kartą

1956-aisiais statytas garlaivis turi unikalią istoriją: kurį laiką juo buvo plukdomas paštas, kariškiai, net kaliniai. Laivas išlaikęs ir gausybę istorinių dekoro detalių. Jį vis dar puošia garsaus norvegų grafiko Paulo Rene Gauguin darbai. Išlikusios ir autentiškos detalės, kaip prieš 70 metų sumontuotas laidinis telefonas. Juo laivo įgula vis dar aktyviai naudojasi.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Į Klaipėdą atplaukė paskutinis kruizinis laivas šį sezoną
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Į Klaipėdą atplaukė paskutinis kruizinis laivas šį sezoną

Dabar „Nordstjernen“ skirtas turistams. Šiltuoju sezonu plukdomos ekspedicijos į Šiaurę. Pavasarį ir rudenį plėtojamos kruizinės kelionės po Baltijos, Šiaurės jūras. Išpopuliarėjo ir slidininkų išvykos į kalnus: laivas priplukdo prie įspūdingų Norvegijos kalnų. Kelias valandas paslidinėję pramogautojai vėl grįžta į laivą.

Netrukus „Nordstjernen“ plauks į šiaurę paimti dviejų mokslininkių, jau kelis mėnesius vykdančių tyrinėjimus.

Į Klaipėdą garlaivis atplukdė 85 keleivius iš Vokietijos, Austrijos bei Šveicarijos.

Laivui, pirmą kartą atvykusiam į Lietuvą, įteiktas uostamiesčio herbas. Šiemet Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna iš viso įteikė 11 tokių herbų: „Turėjome rekordinį skaičių laivų, pirmą kartą aplankiusių Klaipėdą, paprastai per sezoną tokių būna po 3-4”, – teigė kapitonas. Pavyko privilioti ir 4 naujas kruizines linijas.

Šiemet Klaipėdą iš viso aplankė 68 tūkst. turistų, atplaukiusių kruiziniais laivais. Dauguma jų – apie 60 proc. – iš JAV, apie ketvirtadalis – Klaipėdą itin mėgstančių vokiečių.

Kruiziniams laivams – nauja krantinė

Prognozuojama, kad 2020-aisiais į Klaipėdą kruiziniai laivai atplauks 76 kartus, atplukdysiantys per 80 tūkst. turistų. Sezonas turėtų prasidėti paskutinę kovo dieną ir baigsis spalio pabaigoje.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Į Klaipėdą pirmą kartą atplaukusiam laivui įteiktas miesto herbas.
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Į Klaipėdą pirmą kartą atplaukusiam laivui įteiktas miesto herbas.

Planuojama, jog 10 laivų Klaipėdoje pasirodys pirmą kartą.

„Klaipėdos uostas kruizinėms linijoms tampa vis patrauklesnis, jaučiame didžiulį tarptautinį susidomėjimą. Ateityje kyla grėsmė, jog nebegalėsime priimti tiek kruizinių laivų, kiek jų norėtų atplaukti į Lietuvą. Kad taip nenutiktų, būtina patvirtinti uosto bendrąjį planą, tada atsivertų galimybės uoste pastatyti dar vieną modernią kruizinių laivų krantinę. Tai leistų dar labiau plėtoti jūrinį turizmą“, – tikino Uosto direkcijos Tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje