Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 12:46

Lankome Latviją: gamtos oazių, gėlių ir fontanų kraštas

Liepojos pajūris
Liepojos turizmo informacijos centro nuotr. / Liepojos pajūris

Kraštas, kuriame saulės voniomis galima mėgautis 300 dienų per metus, pamesta milžino kepurė, skubančios pražysti gėlės. Nors skamba kaip įspūdžiai iš kelionės į tolimus kraštus, tačiau visa tai galima išvysti čia pat – Latvijos kurortuose Ventspilyje ir Liepojoje, rašoma pranešime spaudai.

Apie tai, ką dar galima atrasti keliaujant į šiuos miestus pasakoja patyręs keliautojas ir tarptautinių kelionių autobuso organizatoriaus „Eurolines vadovas Edmundas Pavlovas.

„Esant neapibrėžtai situacijai saugiausias maršrutas – kaimyninės šalys. Viena iš tokių krypčių – Latvijos miestai Liepoja ir Ventspilis, kuriuos galima pažinti renkantis net vienos nakvynės kelionę“, – pasakojo E.Pavlovas, pridurdamas, kad planuojantiems kuo turiningiau išnaudoti likusias vasaros dienas, dabar – pats metas čiupti lagaminą ar kuprinę, pasiimti būtiniausius daiktus ir leistis į trumpą kelionę.

Vėjo, vandens ir gintaro miestas

Laukinė gamta, skardžiai, ties horizontu nesibaigiantys kilometrai – visa tai pasitinka Liepojos lankytojus. Liepojoje paplūdimiai mažiau paliesti civilizacijos, mažiau urbanizuoti, palikti natūralios gamtos peizažams. Netgi Liepojos himne yra žodžiai, jog tai – vėjų miestas. Ir ne tik. Daugiau nei 300 dienų per metus čia šviečia saulė.

Organizatorių nuotr./Latvijos pajūris
Organizatorių nuotr./Latvijos pajūris

Populiariausia vieta pasivaikščiojimams Liepojoje – promenada. Čia atsiveria vaizdai į uosto prieplaukas su laivais, jachtomis ir fontanu, primenančiu jūros bangą. Matosi Šiaurinis molas, kurio bendras ilgis – net 1800 m. Promenadoje galima rasti Latvijos muzikantų garbės alėją su muzikantų delnų atspaudų liejiniais, įspaustais į bronzines plokštes.

Carinės Rusijos valdymo laikotarpiu Liepojoje buvo įkurta karinė bazė ir pastatytas karinis miestelis Karosta – viena didžiausių Pabaltijo karinių teritorijų. Pirmojo pasaulinio karo metu čia švartavosi povandeniniai laivai. Adrenalino gerbėjams verta apsilankyti Karostos kalėjime, kuris šiuo metu yra atviras lankytojams. Pastatytas 20 a. pr. ir veikęs iki 1997 m. kompleksas – vienintelis turistams atviras kalėjimas Europoje. Teigiama, kad iš jo, kaip ir Alkatraso kalėjimo San Fransiske, niekam nepavyko pabėgti.

Liepojos širdis – Rožių aikštė – kurioje ilgą laiką veikė turgus, vėliau įkurtas rožių sodelis. Taip pat 37 m. aukščio Pusėno kalnas, laikomas aukščiausia kopa visoje šalyje. Gražiausia miesto panorama atsiveria iš Šv. Onos bažnyčios. Užlipus į bokštą galima pasigėrėti šiuo išpuoselėtu ir gamtos peizažų kupinu Latvijos miestu.

Fontanų ir gėlių sostinė

Ventspilyje net laikas skaičiuojamas kitaip. Taip sakoma todėl, kad gėlės, besipriešindamos gamtos ritmui, čia sužydi anksčiau. Ventspilis pagrįstai gali vadintis gėlių ir fontanų sostine. Miesto gatves puošia gėlynų oazės įgavusios įvairias formas. Tiesiog geometrinės formos arba skulptūros, tokios kaip ančių šeima, povandeninis pasaulis ar net bobslėjaus komanda. Neišdildomą įspūdį palieka ir gėlių laikrodis, kuris ne tik papuošia Didžiojo prospekto aplinką, bet ir praneša laiką.

Pažintis su Ventspiliu prasideda nuo senamiesčio, kur išlikę autentiški architektūriniai ir istoriniai statiniai, siauros akmenimis grįstos gatvelės ir miesto fontanai. Viena iš svarbiausių senamiesčio dalių – rotušės aikštė, kurioje stovi miesto puošmena Šv. Nikolajaus bažnyčia. Netoli rotušės aikštės stūkso Ventspilio amatų namai, kuriuose įsikūrusios kalvių, keramikų, audėjų dirbtuvės. Čia galima išvysti dirbančius amatininkus bei įsigyti jų dirbinių.

Ventos upės pakrantėje stovi Livonijos ordino pilis. Šiuo metu čia įsikūręs Ventspilio muziejus. „Muziejus turtingas savo eksponatais. Čia galima rasti vaiduoklių rūsį ir buvusį pilies kalėjimą“, – pasakojo E.Pavlovas.

Ventspilio molo gale stovi švyturys, visu savo gražumu pasirodantis vakarais, kuomet būna apšviečiamas žibintais. Dienomis čia galima pakilti į 19 metrų aukščio apžvalgos bokštą. Besidomintys laivyba šalimais gali pamatyti žvejybos laivą, įlipti į denį ir apžiūrėti jį iš vidaus.

Būnant Ventspilyje būtina apsilankyti unikaliais skulptūriniais objektais garsėjantį Renkio parką. Čia guli pasakų milžino Lutausio gigantiški daiktai – kepurė, šukos, batas, siūlų kamuolys, raktai. Tai – unikalus ir neįprastas skulptūrų parkas. Šimtamečiai medžiai, dailūs fontanai, tvenkinys, parko estrada, skulptūros. Dauguma žaismingų skulptūrų skirtos vaikams –debesų avytės, milžiniška musė, ir kiti gyvūnai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje