Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 19d. 13:45

Lankomiausios vietos Čekijoje

Nacionalinis Čekijos Šveicarijos parkas
123rf.com nuotr. / Nacionalinis Čekijos Šveicarijos parkas

„CzechTourism“ pateikia 2018 m. Čekijos Respublikos turistų lankomiausių vietų sąrašą, remiantis „kudyznudy.cz“ portalo skaitytojų atliktu tyrimu. Tarp mėgstamiausių turistinių vietų - apžvalgos bokštai, atrakcijos vaikams, techniniai paminklai, interaktyvūs muziejai ir liaudies architektūra.

Takas medžių viršūnėmis Janské Lázně miestelyje

Takas medžių viršūnėmis Janské Lázně miestelyje. Fot. Petr Mareš
Takas medžių viršūnėmis Janské Lázně miestelyje. Fot. Petr Mareš

Apžvalgos konstrukcija pastatyta Janské Lázně miestelyje Krkonoše nacionaliname parke. Tai 45 metrų aukščio, 1511 metrų ilgio takas medžių viršūnėmis.

Čekijos didysis kanjonas – Velká Amerika karjeras

Velká Amerika karjeras. Fot. Anna Gruszczyńska
Velká Amerika karjeras. Fot. Anna Gruszczyńska

Karjerai, vadinami Velká ir Malá Amerika, yra Český kras kraštovaizdžio parke, netoli Karlštejno pilies. Šias vietas pamėgę ne tik turistai, bet ir Čekijos filmų kūrėjai.

Maj – Vltavos apžvalgos vieta

Maj – Vltavos apžvalgos vieta. Fot. Dagmar Veselkova
Maj – Vltavos apžvalgos vieta. Fot. Dagmar Veselkova

Gražiausias vaizdas į Vltavą atsiveria nuo Maj apžvalgos vietos Teletín kaime netoli nuo Prahos. Upė čia teka per gilų uolų kanjoną ir kuria pasagos formos meandrą. Verta aplankyti ir vaizdingą Teletín kaimą, kur buvo statytas populiarus Čekijoje televizijos serialas – Hraběnky.

Pažintinis takas debesyse – „Dolní Morava“

Pažintinis takas debesyse – „Dolní Morava“. fot. www.dolnimorava.cz
Pažintinis takas debesyse – „Dolní Morava“. fot. www.dolnimorava.cz

55 metrų pastatas įrengtas 1116 m aukštyje virš jūros lygio Sporto ir pramogų centre „Dolní Morava“ Čekijos – Lenkijos pasienyje (95 km nuo Hradec Kralovės). Nuo jo atsiveria vaizdinga panorama į Krkonošės, Jesenikų ir aplinkinius kalnus. Takas debesyse vingiuoja apie 750 metrų. Takas pritaikytas ir neįgaliesiems, šeimoms su mažais vaikais.

Jausmų muziejus Prahoje

Neįprasti eksponatai žaidžia jausmais, labai įdomus visai šeimai.

Mirakulum – pramogų parkas vaikams

Vieta, kurioje yra daug fantastiškų pastatų, žaidimų ir pramogų šeimoms su vaikais. Parkas yra maždaug 50 km į šiaurės rytus nuo Prahos, netoli Nimburko. 10 hektarų plote yra dideli batutai ir sūpuoklės, virvių parkai, požeminiai koridoriai, edukacijos maršrutai, labirintai, mini zoologijos sodas ir daug kitų pramogų.

Nacionalinis Čekijos Šveicarijos parkas

Čekijos Šveicarija. fot. Václav Sojka
Čekijos Šveicarija. fot. Václav Sojka

Nacionalinis parkas Čekijos Šveicarija (ček. České Švýcarsko) – tai žavingos gamtos kampelis Čekijos šiaurės vakaruose, garsėjantis nuostabiais, žaliais miškais, giliais Elbės upės slėniais, reljefo formomis, apimantis gražiausią Elbės smiltainio uolų dalį. Ką pamatyti? Pažintį su Čekijos Šveicarijos nacionaliniu parku geriausia pradėti nuo kaimo Hřensko. Edmundova soutěska ir Divoká soutěska – siauras smiltainio uolų kanjonas, kurį galima pasiekti tik valtimi. Mezní Louka – kaimas, įsikūręs Čekijos Šveicarijos centre. Gabrielos takas, kuriuo gali keliauti dviratininkai ir pėstieji. Takas veda iki Pravčickos branos. Pravčická brana – didžiausias smiltainio uola – ir Čekijos Šveicarijos simbolis. Jo aukštis siekia 16 m. Prie Pravčickos branos yra restoranas Sakalų lizdas (nedidelis dvaras prie pat Pravčická brána, pastatytas dar 1881 metais), nuo kurio atsiveria nuostabi panorama.

Valakiškas skansenas Rožnove prie Radhoštėmo

Velykos Rožnove prie Radhoštėmo. fot. Jan Kolář
Velykos Rožnove prie Radhoštėmo. fot. Jan Kolář

Rožnovas prie Radhoštėmo yra Moravijos Beskidų širdyje, Radhošť kalno papėdėje. Valakiškas muziejus, seniausia tokia vieta Vidurio Europoje, priklauso įdomiausiems liaudies meno paminklams. Skanseno seniausia dalis – medinis miestelis, atidarytas lankytojams 1925 m. Laipsniškai čia buvo perkeliami senoviniai Rožnovo gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai, varpinės, šuliniai. Beveik kiekvieną savaitgalį muziejuje vyksta tautosakiniai renginiai, mugės. Skansenas yra 80 hektarų plote ir dabar rasime čia apie 100 pastatų ir 137 000 eksponatų.

Beskydské nebe“ edukacinis takas

Bendras maršruto ilgis – 1800 metrų. Ekspozicijoje, esančioje amfiteatre, rasite plėšriųjų paukščių aprašymus, pasivaikščiosite mediniu tiltu virš Vlčák upelio griovos bei taku medžių viršūnėmis – edukacinio tako įdomiausia dalimi (85 metrų ilgio ir 1,8 m pločio).

Hidroakumuliacinė elektrinė Dlouhé Straně

Hidroakumuliacinė elektrinė Dlouhé Straně. Fot. Libor Sváček
Hidroakumuliacinė elektrinė Dlouhé Straně. Fot. Libor Sváček

Hidroakumuliacinė elektrinė Dlouhé Straně yra vienas labiausiai lankomų objektų Jesenikų kraštovaizdžio parke šiaurės rytinėje Čekijos dalyje ir trečia didžiausia šio tipo elektrinė pasaulyje. Elektrinė įsikūrusi 1 350 m aukštyje virš jūros lygio ir priima lankytojus visus metus pagal išankstinę registraciją. Patogiausiai viršutinį tvenkinį pasiekti – iš slidinėjimo centro Kouty nad Desnou autobusu, šešiaviečiu krėsliniu keltuvu arba dviračiu. Stovėjimo aikštelėje prie Kouty nad Desnou turizmo informacijos centro turistai gali palikti savo automobilį nemokamai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje