Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 01 03, 14:51

Ledo karalystė: žiemą magiškasis Bledo ežeras – tarsi iš pasakos

Vieniems žiemą norisi žūtbūt ieškoti šilumos Ispanijos salose, Egipte ar Azijoje. Bet žiema Europoje gali būti pasakiška, ir jeigu nebaido šaltis ir nuo sniego sudrėkstantys batai – pasinaudokite galimybe pamatyti pribloškiančius peizažus.
Bledo ežeras, Slovėnija
Bledo ežeras, Slovėnija / 123rf.com nuotr.

„Gražiausia žiemą keliaut ten, kur visi keliauja vasarą“, – 15min konkurse patarimu šaltojo meto kelionėms dalijosi skaitytojas Juozas. Ir negalima nesutikti – pavyzdžiui, ar matėte, kokio gražumo būna užšalę ir apsnigti Plitvicos kriokliai, kai Kroatijoje paspaudžia didesni šalčiai?

Kita vasaros metu labai mėgiama keliautojų po Europą vieta – Bledo ežeras Slovėnijoje. Tačiau vaizdas čia magiškas ir žiemą! Pasidairykite nuotraukų galerijoje:

Tai tikriausiai pats įžymiausias ir daugiausia turistų pritraukiantis Slovėnijos taškas. Taip yra ne be reikalo.

Bledo ežero centre yra vienintelė natūraliai susidariusi Slovėnijos sala. Saloje yra keletas pastatų, svarbiausia iš jų yra Marijos ėmimo į dangų bažnyčia (Cerkev Marijinega vnebovzetja), pastatyta XV a. Bažnyčios bokštas iškilęs į 52 m aukštį, į jo viršų veda 99 laiptai.

Virš ežero ant uolos stūkso senovinė Bledo pilis, ir visa tai supa pasakiški kalnai. Aplink šį turistinį Slovėnijos perlą pilna žygių takų. O jeigu šaltis žiemą gerokai paspaudžia, užšąla ir pats ežeras. Tuomet iki pačios salos galima nužygiuoti pėsčiomis.

123rf.com nuotr./Bledo ežeras, Slovėnija
123rf.com nuotr./Bledo ežeras, Slovėnija

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje