Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 2d. 08:00

Lenkijoje atidarytam didžiausiam vandens parkui Europoje – kritikos lavina

„Suntago Water World“ - „Park of Poland“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Suntago Water World“ - „Park of Poland“

Lenkijoje vos prieš dvi savaites duris atvėrė didžiausiu Europos vandens parku po stogu vadinamas „Park of Poland Suntago“. Pirmaisiais savaitgaliais bilietai buvo iššluoti, tačiau lankytojai negailėjo skundų.

Trijų pramogų zonų („Jamango“ – čiuožyklų, „Relax“ – spa, „Saunaria“ – pirčių) kompleksas „Suntago Water World“ yra „Park of Poland“ kūrinys netoli Mščonuvo, esančio už pusvalandžio kelio automobiliu nuo Varšuvos centro. Iš Kauno iki jo – 470 km, apie pusšeštos valandos kelio.

Duris ilgai lauktas parkas atvėrė vasario 20 d., ir jau pirmajam savaitgaliui visi bilietai buvo iššluoti iš anksto. Antrąjį – tokia pati situacija.

„Nebaigta statybų aikštelė“

Tačiau patekusieji neskubėjo džiaugtis ir negailėjo kritikos „Suntago“. Lankytojai skundėsi, kad ne visos atrakcijos veikia, o pats parkas yra nepabaigtas.

„Visų pirma, pastate pilna nepabaigtų įrengti atrakcijų. Lauko baseine yra aštrių atsikišusių plastikinių kampų, kurie tik ir laukia, kol kas nors į juos susižeis ranką ar koją. Aš pats tokių suskaičiavau bent dešimt“, – rašė WP.pl žurnalistas.

„Suntago“ kol kas yra statybų aikštelė, ne pramogų parkas. Reikėtų išlydėti lankytojus, uždaryti parką, pabaigti darbus, viską išbandyti, apmokyti darbuotojus ir tik tada vėl įleisti žmones“, – kritikos negailėjo žurnalistas.

Lankytojai taip pat skundėsi, kad nebuvo tinkamai pažymėtas baseinų gylis. Skaičiai tiesiog buvo atspausdinti ir pakabinti ant A4 lapų. Anot „Gazeta Wyborcza“, buvo vandens čiuožykloje įstrigusių ir iš jos iškritusių žmonių. Visiems pramogautojams nepakako ir plūdurų, tad žmonės dėl jų agresyviai kovojo. Prie parko ir pačių atrakcijų driekėsi lankytojų eilės, o dalis čiuožyklų buvo uždarytos.

Apsilankiusieji taip pat skundėsi, kad papildomų paslaugų kainos ne visada atitiko iš anksto skelbiamas – pavyzdžiui, „Relax“ zonoje kai kuriais atvejais už jas buvo prašoma net 50-ia zlotų daugiau nei skelbta oficialioje svetainėje. Be to, į ją įleidžiami tik asmenys nuo 16 metų, tad apie tai iš anksto neįspėti tėvai neturėjo kur palikti savo jaunesnių vaikų.

Taip pat pasirodė įtarimų, kad yra trinami neigiami atsiliepimai apie parką „Google“ žemėlapyje. Žmonės pastebėjo, kad dar prieš atidarymą buvo apie du šimtus teigiamų atsiliepimų – nors „Suntago“ durys net nebuvo atvertos. Skaitytojai podroze.onet.pl taip pat pasakojo, kad neigiami atsiliepimai netrukus dingsta.

Parko vertinimus atidžiai stebėjęs Marekas Radziszewskis pasakojo, kad skaitytojai „Google Maps“ rašė apie uždarytas čiuožyklas, vaikų susižeidimus, ilgą laiką eilėse prie atrakcijų (kartais net iki 40 minučių), aukštas kainas restorane ir tai, kad maisto reikia laukti net 1-2 valandas. Taip pat žmonės skundėsi, kad nėra saugumo instrukcijų prie atrakcijų – pavyzdžiui, svorio ir ūgio limitų, šviesoforų prie čiuožyklų. Tačiau dauguma prastų įvertinimų greitai dingdavo iš „Google Maps“.

Kivirčai ir stumdymaisi dėl plūdurų

Skundų negailėta ne tik parkui, bet ir jo lankytojams. Žmonės pasakojo apie chaosą, kivirčus dėl plūdurų ir gultų. Skundžiamasi, kad iškart čia įsigalėjo kritikuojama praktika – kai gultai „užsiimami“ ant jų paliekant rankšluostį. Lankytojai pasakojo, kad ant kai kurių rankšluosčiai gulėdavo net pora valandų.

„Šeimų zonoje buvo tarsi scena iš Dantės pragaro, – pomorska.pl pasakojo vienas lankytojas. – Žmonės tiesiogine to žodžio prasme grūmėsi dėl plūdurų, plėšė juos vieni kitiems iš rankų. Du vyrai netgi susimušė!“

Daugelis skundėsi ir pačiu žmonių kiekiu – esą įleidžiama gerokai per daug lankytojų vienu metu. Viena grupė lankytojų pasakojo, kad jie per tris valandas sugebėjo nusileisti tik keturiomis čiuožyklomis. O esą norus išbandyti čiuožimą banglente pamirškite – tiesiog per daug norinčiųjų.

Kiek kainuoja?

Kainos prasideda nuo 39 zlotų (9 Eur) vaikams ir 59 zlotų (14 Eur) suaugusiesiems. Jos priklausys nuo savaitės dienos, kuriomis zonomis norima naudotis, kiek laiko ir pan. Visos dienos bilietas kainuos nuo 79 zlotų (18,5 Eur) vaikams ir 99 zlotų (23 Eur) suaugusiems.

Per dieną parką galės aplankyti iki 15 tūkst. žmonių. Dydžiu (apie 70 tūkst. kv. m) jis aplenks iki šiol didžiausiu buvusį parką Vokietijoje, kuris įkurtas buvusiame angare (jo dydis – apie 66 tūkst. kv. m).

Kovą turėtų atsidaryti ir „Suntago Village“ – 92 modernūs nameliai, kur bus galima apsistoti nakčiai.

„Suntago Water World“ yra pirmasis „Park of Poland“ etapas. Šio parko statybos prasidėjo 2017 m. gegužės mėnesį, investuota apie 170 mln. Eur.

Jeigu ieškote daugiau naujų pramogų Lenkijoje, idėjų rasite čia: 10 vietų, apie kurias Lenkijoje gal nežinojote. Tarp jų – tik praėjusiais metais atidaryti aukščiausi pasaulyje mediniai amerikietiški kalneliai ir intriguojantis lankytinas objektas – pirmasis medžių lajų takas Lenkijoje.

Temos: 2 Lenkija Kelionės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje