Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 9d. 08:02

„Lenkijos Dubajai“: Baltijos jūros pakrantėje – didžiausias dirbtinis paplūdimys Europoje

Jarosławiec
jaroslawiec24.pl nuotr. / Jaroslaviecas

Lenkijos pajūris nėra taip pamėgtas lietuvių kaip Latvijos. Lenkijos pakrantė ir toliau, ir ten žmonių daugiau. Tačiau čia ant Baltijos jūros kranto galima rasti išskirtinį pliažą – didžiausią dirbtinį paplūdimį visame žemyne.

Jaroslaviece esantis paplūdimys – gerai žinomas lenkams, kurie jį vadina gabalėliu rojaus savo šalyje. Iš dalies dirbtinai sukurtas puikaus smėlio paplūdimys įrengtas prie nedidelio pajūrio kurorto. Jis laikomas tokiu puikiu, kad net gavo pravardę „Lenkijos Dubajai“, rašo wp.pl.

Paplūdimys užima net 5 ha, tad čia vietos pakaks net ir atstumo nuo kitų poilsiautojų išlaikymui.

Baltijos jūros pakrantėje įrengtas paplūdimys yra pats didžiausias dirbtinis paplūdimys žemyne, tikina lenkai. Prieš pora metų jis užėmė 3 ha plotą, tačiau vėliau buvo padidintas dar daugiau nei 2 hektarais.

Paplūdimys vadinamas ir viena švariausių vietų maudynėms Lenkijoje, nes aplink nėra jokių didelių gamyklų, fabrikų, šiose vietose į jūrą neįteka ir jokia didesnė upė.

Jaroslavieco paplūdimyje verta ir atidžiau pasidairyti gintarų. Didžiausia tikimybė jų rasti – po audrų.

Jeigu nenorima braidžioti po jūrą, galima ir pasivaikščioti net 2 km besitęsiančiais skardžiais. Vietomis jie iškyla net iki 45 m aukščio, tad yra puikios gamtos sukurtos apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Baltijos jūros grožis.

Jaroslaviecas yra Vakarų Pamario vaivadijoje, kuri ribojasi su Vokietija. Miestelis yra puikiai pritaikytas turistams – čia yra viešbučių, restoranų, žavingų svečių namų. Čia yra ir vienas iš 9 Lenkijos švyturių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje