Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 kovo 22d. 19:00

Lietuva paskelbta viena iš 10-ies pasaulio ekologinio ir etinio turizmo krypčių 2013-iesiems

Vaclovo Into sodyba-muziejus Mosėdyje
K.Stalnionytės nuotr. / Vaclovo Into sodyba-muziejus Mosėdyje
Kur keliauti, jei norite praleisti itin mandagias, malonias ir ekologiškas atostogas? Keletą idėjų jums siūlo turistinis portalas „Ethical Traveler“, kuris skelbia 10 geriausių etinio ir ekologinio turizmo krypčių. Jos išrinktos kasmetinio nuomonių tyrimo metu. Šiame pasauliniame sąraše yra ir Lietuva.

Į „The World‘s 10 Best Ethical Destinations“ sąrašą 2013-iesiems įėjo 10 turistinių krypčių besivystančiose šalyse, palaikančiose ir vystančiose ekologinį ir draugišką gamtai turizmą, skelbiama Ethicaltraveler.org pranešime.

Geriausiųjų dešimtukas, į kurį patariamą nuvykti visiems, mėgstantiems natūralumą ir gamtą, yra toks: Lietuva, Latvija, Barbadosas, Gana, Žaliojo Iškyšulio salos, Kosta Rika, Mauricijus, Palau, Samoa ir Urugvajus.

Teigiama, jog šiame sąraše lyderių nėra, visos 10 krypčių yra lygiavertės.

Pasaulio šalys vertinamos pagal keletą pagrindinių kriterijų: ekosistemų palaikymas, gamtinės ir kultūrinės vertybės, politinės teisės, žiniasklaidos laisvė, moterų lygiateisiškumas ir netradicinės orientacijos žmonių teisių paisymas.

Štai, pavyzdžiui, Lietuva, kartu su Latvija, Kosta Rika ir Urugvajumi, įvertintos aukščiausiais balais aplinkosaugos srityje. O Žaliojo Iškyšulio salos ir Palau geriausiai įvertintos už žmogaus teisių paisymą ir žiniasklaidos laisvę.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje