Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 10d. 15:13

Lietuviai atostogų metu nebenori tik „viskas įskaičiuota“ – ko jiems reikia?

Viešbutis Egipte
123rf.com nuotr. / Egipto viešbutyje

Įspūdžiai yra tai, ko labiausiai nori šiuolaikinis keliautojas. Atsižvelgus į 2019 m. keliautojų iš Lietuvos pasirinkimus nesunku pastebėti, kad atostogų metu lietuviai vis dažniau nori ekstremalesnių patirčių, rašoma pranešime spaudai.

„Dar visai neseniai išvykę svetur lietuviai dažniausiai norėjo ramaus poilsio su „viskas įskaičiuota“ programa, taip pat aplankyti vieną ar kelis svarbiausius tos šalies objektus. Šiandien atostogos tampa ne tik galimybe pailsėti fiziškai, bet ir pasisemti įspūdžių, „išsivalyti“ mintis užsiimant kokia nors netradicine veikla“, – pastebi tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ produkto skyriaus vadybininkė Agnė Paulavičiūtė.

Jau daug metų viena populiariausių krypčių tarp lietuvaičių yra Egiptas. Čia keliautojai yra laukiami ištisus metus. Kurios ekskursijos šiame civilizacijos lopšyje 2019 m. susilaukė daugiausiai dėmesio?

Dykumų patirtis bent kartą gyvenime

Pasirodo, viena populiariausių pramogų Egipte – kelionės pas beduinus gylyn į dykumas. Tiek iš Hurgados kurorto link Saharos, tiek iš Šarm aš Šeicho – į Sinajaus dykumą.

„Šių išvykų metu per trumpą laiką patiriama labai daug įspūdžių, kuriais žmonės dar ilgai dalinasi sugrįžę namo. Taip iš lūpų į lūpas kelionės pas beduinus tarp mūsų tautiečių tapo labai populiarios “, – pasakoja A.Paulavičiūtė.

Pasak jos, tokių išvykų programa yra išties įspūdinga. Per trumpą laiką patiriama labai daug įdomybių. Dažniausiai į dykumą išvykstama džipais, vėliau persėdama ant keturračių motociklų, taip pat yra galimybė pajodinėti kupranugariais.

„O kur dar visa programa atvykus į beduinų kaimą, kai kartu su dykumų čiabuviais palydima saulė, valgoma jų tradicinė vakarienė, užkuriamas ugnies ratas, skanaujama beduinų arbata ir vietoje iškepta dar šilta duona, galiausiai nurimstama ir įsiklausoma į magiška dykumos tylą – tokią, kurios niekur kitur neišgirsite“, – priduria kelionių organizatoriaus atstovė.

Povandeninis pasaulis nustebins net ir pačius išrankiausius

Vis daugiau lietuvių Egipte pirmą kartą gyvenime ryžtasi išbandyti giluminį ir paviršinį nardymą. Žinoma, vilioja ne tiek pats panirimas, kiek margas Raudonosios jūros povandeninis pasaulis: įspūdingo dydžio koraliniai rifai, spalvoti augalai, įvairiausių formų ir raštų žuvys.

123rf.com /Nardymas Raudonojoje jūroje
123rf.com /Nardymas Raudonojoje jūroje

„Paviršinis nardymas Egipte tarp lietuvaičių pernai buvo, kaip niekad, populiarus. Nardyti pirmą kartą gyvenime ryžtasi net senjorai. Pirmiausia, dėl didėjančio sąmoningumo ir noro parsivežti daugiau įspūdžių nei suvenyrų. Tačiau ir pati šios pramogos kokybė Egipte yra ženkliai išaugusi. Profesionalūs instruktoriai ne tik apmoko, bet ir visą laiką būna šalia, pataria ir padeda net patiems baikščiausiems naujokams“, – pasakoja A.Paulavičiūtė.

Tarp populiariausių vietų nardymui Egipte yra Muchamado Kyšulio nacionalinis parkas, taip pat Tirano sala, esanti netoliese Šarm aš Šeicho kurorto, o tarp Hurgados poilsiautojų, be abejonės, labiausiai liaupsinamas Koralų draustinis.

Aštrių pojūčių mėgėjams Egiptas irgi turi ką pasiūlyti

Aštrių pojūčių mėgėjai net ir atostogų metu su šeima nori įgyvendinti savo pomėgius, o tai padaryti Egipte yra itin paprasta – nenukenčia nei poilsis su šeima, nei asmeniniai poreikiai.

„Vienas pirmųjų sportų, kuris išpopuliarėjo ir tapo gana dažnu aktyvių atostogų pasirinkimu, buvo slidinėjimas. Dabar vis daugiau lietuvių atranda ir kitas ekstremalaus sporto rūšis – jėgos aitvarus, nardymą, vandenlentes ir panašiai“, – pastebi sertifikuotas jėgos aitvarų instruktorius iš „WindTrain“ mokyklos Edgaras Martinėlis, kuris tautiečius skrieti vandeniu moko ir Egipte, ir Turkijoje, priklausomai nuo sezono.

Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Pasak E.Martinėlio, atostogas su jėgos aitvarų sportu vis dažniau atranda šeimos, mat nesunkiai galima suderinti skirtingų keliautojų poreikius: „Vienas iš tėvų (ar abu pakaitomis) gaudo vėją, o vaikai mėgaujasi paplūdimio malonumais ir stiprina organizmą vitaminu D.“

Jis taip pat pastebi, kad šiandieniniai keliautojai savo atostogoms kelia kiek kitokius lūkesčius. Komfortas ir kokybiškas aptarnavimas jiems yra labai svarbus, tačiau iš atostogų tikimąsi ir galimybės praplėsti akiratį, išbandyti ar netgi išmokti kažką naujo.

„Tikėtina, kad tokius pokyčius nulėmė tai, kad vis daugiau žmonių dirba verslo centruose, daug laiko praleidžia automobiliuose, gyvena pagal įtemptas darbotvarkes, kuriose nebelieka laiko reguliariam fiziniam aktyvumui“, – svarsto jėgos aitvarų instruktorius.

Kelionių klasika irgi nepraranda savo populiariumo

Egiptas svečių laukia ištisus metus, tačiau, kaip sako vietiniai, jiems ir patiems neužtenka viso gyvenimo, kad pilnai ištyrinėtų savo šalį. Pramogų ir užsiėmimų čia randa kiekvienas, tačiau yra ir tokių ekskursijų, kurios niekada nepraranda savo populiariumo.

123RF.com nuotr./Egiptas
123RF.com nuotr./Egiptas

Tarp keliaujančių į Egiptą, ypatingai pirmą kartą, aktualiausių ekskursijų sąraše vis dar yra ir tradicinės kryptys: Gizos piramidės, Kairo miestas, viena įspūdingiausių šalies istorinių vietų Luksoras ir Karalių slėnis.

„Tai yra istoriniai objektai, kurie visais laikais buvo ir tebėra įdomūs, aktualūs ir netgi šiek tiek mistiški, todėl traukia keliautojų iš viso pasaulio dėmesį“, – pastebi tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ produkto skyriaus vadybininkė Agnė Paulavičiūtė.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje