Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 08:05

Lietuvių nuotraukose – įspūdingiausios ir labiausiai tautiečių pamėgtos Lenkijos vietos

Konkurso „Atostogos Lenkijoje“ nugalėtojų darbai
Konkurso „Atostogos Lenkijoje“ nugalėtojų darbai

Lenkijos institutas Vilniuje, bendradarbiaudamas su Lenkijos turizmo organizacija, šiemet vėl rengė jau tradicija tampantį fotografijų konkursą „Atostogos Lenkijoje“. Kviečiame pažvelgti į šių metų nugalėtojų nuotraukas.

Dėl šiais metais paskelbtų kelionių apribojimų konkursui siunčiamos nuotraukos galėjo būti darytos ir ankstesniais metais. Lenkijos instituto Vilniuje teigimu, šis konkursas puikiai parodo lietuvių mėgstamiausias atostogavimo kryptis Lenkijoje.

Daugiausia fotografijų sulaukta iš Lenkijos kalnų – Tatrų ir Zakopanės.

Nedaug atsiliko Lenkijos pajūris su Gdansku priešakyje.

Toliau pagal populiarumą rikiuojasi didieji kaimyninės šalies miestai Krokuva ir Varšuva. Krokuvoje lietuviai, panašu, labiausiai mėgsta fotografuoti pačius populiariausius lankytinus objektus – Vavelio rūmus ir Turgaus aikštę. O Varšuvoje jų akį labiausiai traukia Kultūros ir sporto rūmai.

Nemažai nuotraukų konkursui sulaukta ir iš Malborko, kuriame stovi didžiausia Europoje plytinė viduramžių pilis.

Taip pat – Lietuvos ir Lenkijos pasienio. Mėgstamiausia pramoga, sprendžiant iš fotografijų, – pasiplaukiojimas šio krašto ežerais ir kanalais.

Pagrindinį prizą – savaitgalį dviem Gdanske – laimėjo Vilmantas Ramonas. Jo nuotrauką išrinko konkurso žiuri.

Grand Prix – Vilmanto Ramono fotografijai
Grand Prix – Vilmanto Ramono fotografijai

Štai ką apie šią nuotrauką parašė žiuri nariai:

„Pagrindiniam apdovanojimui atrinkta nuotrauka labiausiai įtraukia į užfiksuotą pasaulį. Ji puiki technine prasme. Vienu kadru parodo Lenkijos kalnų grožį, kita vertus, atskleidžia laukinės stichijos padarytą žalą. Žvelgiant į šią nuotrauką susidaro įspūdis, kad esama toje vietoje ir gyvai žiūrima į vaizdą, o ne į nuotrauką. Joje yra viskas, kas sukelia natūralų kalnų ilgesį“ – fotografas Bartoszas Frątczakas.

„Nuotrauka ne tik techniškai tobulai atlikta – tinkamas paros metas, geras apšvietimas, – bet joje taip pat yra ir du pagrindiniai dalykai, kurie primena Lenkiją. Vienas – tai kalnai, o kitas, kurio mes dažnai nepastebime ir yra šiek tiek nuvertintas, – tai miškai. O čia miškas toks tikras, laukinis. Tokia fotografija puikiai papuoštų bet kurio gamtos mylėtojo namus“ – 15min fotografas Erikas Ovčarenko.

Publikos apdovanojimus pagal patiktukų skaičių laimėjo: I vieta – Lina Žydelienė, II vieta – Ovidijus Pamedytis, III vieta – Gintarė Stankauskaitė.

II vieta – Ovidijaus Pamedyčio fotografija
II vieta – Ovidijaus Pamedyčio fotografija

Specialius prizus, įsteigtus Varmijos ir Mozūrijos vaivadijos savivaldybės, laimėjo ir Evaldas Činga, Pranas Šarpnickis, Donata Voitkevič, Neringa Venskutonienė ir Nerijus Budrys.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

21:40
11:46
00:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje