Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linkėjimus iš „Adventur“ siunčia parodos viešnia – Gruzijos ambasadorė K. Salukvadze

Prasidėjo didžiausia turimo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prasidėjo didžiausia turimo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
0
A A

Šį penktadienį duris atvėrė jau penktą kartą rengiama turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Visą savaitgalį vyksiantis renginys šiemet sukvietė rekordiškai daug – net 300 dalyvių iš 28 šalių. Ypatingasis šių metų svečias – Gruzija. Tiesiai iš parodos 15min kalbasi su Gruzijos ambasadore Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

– Laba diena, ambasadore, kokie įspūdžiai iš parodos?

– Labai geri! Tai jau trečias kartas, kai esu parodoje, tačiau pirmą kartą – kai Gruzija tapo garbės svečiu. Manau, kad svarbiausias dalykas yra tai, kad paroda kasmet darosi vis įspūdingesnė. Į ją susirenka vis daugiau dalyvių ir lankytojų, paroda darosi vis spalvingesnė, stenduose vis įdomesni dalykai. Manau, kad tai labai sėkmingas renginys.

– Ar didelis lankytojų susidomėjimas Gruzija?

– Labai. Net nustebau, kiek žmonių girdėjo apie tai, kad Gruzija šiemet yra išskirtinis svečias. Jie labai mielai klauso gruzinų dainų, ragauja mūsų vyną, domisi medžiaga, kurią daliname. Be galo džiugu matyti tokį susidomėjimą.

Gruziją šiemet pristato trys agentūros, viena iš jų – specializuojasi kalnų turizme. Jie pristatys ne tik tradicines vietas slidinėjimui, bet ir visiškai naujas bei dar ruošiamas, kaip Adžarija ir Svanetija. Tai bus labai aukšto lygio kurortai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prasidėjo didžiausia turimo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prasidėjo didžiausia turimo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“

– Ką būtina aplankyti nukeliavus į Gruziją?

– Kalnus. Taip, Gruzija turi pakrantę prie Juodosios jūros ir paplūdimiuose būna labai gražu, tačiau kalnai, ypač Svanetijoje, yra turbūt vieni nuostabiausių visame pasaulyje. Kaukazo viršūnės čia siekia 5000 metrų, o vaizdai – fantastiški.

Žygis po Kaukazo kalnus atvers nepakartojamą gamtos grožį, apsuptą tūkstantmečius skaičiuojančių gyvenviečių. Viena tokių yra Ušguli kaimas, aukščiausiai įsikūrusi gyvenvietė Europoje.

Be to, lietuviams labai patinka kalnai. Kiek teko pastebėti, atkeliavę į Gruziją su grupe, lietuviai pasiskirsto į dvi grupes – viena leidžiasi į kalnus, kiti traukia į miestą. Turiu pasakyti, kad pirmoji grupė beveik visada būna didesnė, net jei alternatyva yra Gruzijos sostinė!

– O pati, ar pati mėgstate keliauti?

– Žinoma! Mano vyras sako, kad net per daug (juokiasi). Man tik duokit šiek tiek laisvo laiko ir keliausiu bet kur. Mano gyvenimo tikslas yra patirti visą pasaulį, tikiuosi, ilgainiui tai pavyks.

Gruzija yra šilta šalis, joje taip pat labai žalia ir gražu, bet vasarą pasidaro tiesiog per karšta. Būtent dėl to man labai patinka keliauti po Europą, į tokias šalis kaip Lietuva. Ypač dėl miškų ir ežerų, kurie mane labai traukia. Lietuvos ir kitų Šiaurės šalių gamta yra ypatinga – tokia, kuri žaliuoja net iš po sniego.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prasidėjo didžiausia turimo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prasidėjo didžiausia turimo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“

– Ką galėtumėte papasakoti apie Gruzijos maistą?

– Manau, dabar jau kiekvienas lietuvis žino khachapuri. Man, kaip Gruzijos ambasadorei, tai kelia didžiulį pasididžiavimą. Bet nukeliavus į Gruziją vis tiek siūlyčiau jo paragauti, nes kiekvienas regionas turi nuosavą šio patiekalo versiją, ir išsirinkti mėgstamiausią gali būti nelengva (juokiasi).

Lietuviams turėtų patikti ir khinkali – jie yra kažkas panašaus į tešlos cepelinus. Juos galiu rekomenduoti asmeniškai. Beje, jų galima paragauti ir Vilniuje.

– Kuo lietuviai ir gruzinai panašūs ar gal labiau skiriasi?

Pati Lietuvius vadinu Baltijos kaukaziečiais (juokiasi), nes esame tikrai labai panašūs. Lietuvius laikau labai geros prigimties žmonėmis, labai atviri ir svetingi žmonės. Kiek teko girdėti, tą patį žmonės sako apie gruzinus, tad bendro turime nemažai.

Įdomu, kad bendros istorijos turime palyginus nedaug, tačiau emociniame, idėjiniame lygmenyje esame labai panašūs. Manau, kad būtent dėl to mūsų šalys turi tokius gerus ir artimus santykius.

Be to, lietuviai labai myli savo šalį, tai viena patriotiškiausių valstybių, kurias teko matyti. Gruzinai yra tokie pat – mes irgi be galo mylime savo šalį ir mums Gruzija yra tarsi visatos centras. Turime viską, kad galėtume kurti puikius dalykus kartu.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prasidėjo didžiausia turimo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prasidėjo didžiausia turimo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“

– Ar pastebėjote, kad Gruzijos ir Lietuvos santykiai keistųsi?

– Taip, ir jie keičiasi tik į gera. Lietuvos ir Gruzijos santykiai visada buvo geri, bet pastarieji treji metai buvo ypatingi: ekonominiai ryšiai stiprėja, prekyba tarp šalių auga, o turistų skaičius nuo 2014-ųju patrigubėjo. Ir jis auga toliau – manau, kad tai yra puiku.

Beje, galiu prognozuoti, kad gruzinai netrukus taps dažnais Lietuvos turistais. Bevizis režimas, kuris įsigalios jau pavasarį, leis gruzinams laisvai keliauti po Europą. Patikėkit, jie mėgsta Lietuvą, ypač tokius kurortus kaip Druskininkai. Tikiu, kad tai dar labiau sustiprins šalių draugystę.

Susipažinti su Gruzija, kitomis šalimis ir įdomiausiais Lietuvos kampeliais kviečia tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“.

Ji vyks visą savaitgalį, sausio 20-22 dienomis, Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. #ParagaukPasaulio #ParagaukLietuvos

Jau galima atsisiųsti mobiliąją ,,Litexpo” programėlę iš „Google Play“, „App Store“ ir sužinoti visas „Adventur“ parodos naujienas!

Bilietus į parodą galima įsigyti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje