Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 08:01

„Lufthansa“ nori pamokyti pigių skrydžių išnaudotojus: dėl keleivio kreipėsi į teismą

Lėktuvai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lėktuvai

Vienos iš didžiausių pasaulio avialinijų „Lufthansa“ siekia į teismą paduoti keleivį, kuris neįlipo į paskutinį lėktuvą jungiamajame skrydyje. Šiuo triuku mėgsta pasinaudoti keliautojai, įsigiję pigesnius bilietus.

Avialinijos teigia, kad keliautojas nesąžiningai pasinaudojo bilietų įsigijimo sistema nusipirkdamas pigesnius bilietus į jungiamąjį skrydį, nors iš tikrųjų neketino skristi visos kelionės.

Ieškinyje teigiama, kad kelionė vyko 2016 m. gegužės mėnesį. Teismo dokumentuose avialinijos teigia, kad keleivis buvo įsigijęs verslo klasės bilietą iš Oslo į Sietlą su persėdimu Frankfurte ir atgal. Už tai jis sumokėjo 6224 Norvegijos kronas (635 Eur dabartiniu kursu).

Tačiau grįždamas jis nebeskirdo paskutiniuoju reisu – iš Frankfurto į Oslą. Vietoj to jis įsigijo atskirą bilietą ir išskrido į Berlyną.

Jeigu keleivis būtų įsigijęs bilietą be paskutiniojo skrydžio (Frankfurtas–Oslas), jam kelionė būtų kainavusi daugiau. „Lufthansa“ teigimu, bilietai tuomet būtų atsiėję 2769 Eur. Todėl avialinijos reikalauja, kad keleivis sumokėtų 2 112 Eur ir delspinigius.

„Lufthansa“ savo taisyklėse nurodo, kad tokia praktika nėra leistina.

Pirminis ieškinys teismo buvo atmestas argumentuojant, kad avialinijos nepagrindė, kodėl reikalauja būtent tokios sumos kompensacijos. Skelbiama, kad „Lufthansa“ pateikė apeliaciją.

Jungiamieji skrydžiai kartais būna pigesni nei tiesioginiai

Šį triuką nemažai keliautojų žino – įsigyjami bilietai į jungiamąjį skrydį, nors neketinama skristi į visus biliete minimus oro uostus. Kartais tokie skrydžiai, pavyzdžiui, Dublinas–Londonas–Niujorkas, yra pigesni nei būtų skrydis tik iš Londono į Niujorką. Kaip ir dažnai yra pigiau į kokį nors miestą skristi iš Vilniaus per Rygą, o ne tiesiai iš Rygos.

Tačiau nepatyrę keliautojai gali skaudžiai nukentėti – jeigu padaro klaidą ir praleidžią pirmąjį skrydį. Tuomet jie pasirodę tik antrajame kelionės biliete nurodytame oro uoste (pagal anksčiau minėtus pavyzdžius – Londone arba Rygoje), sužino, kad visa kelionė jiems yra atšaukta, nes jie neįsėdo į pirmąjį skrydį.

Tiems, kurie nusprendžia nebeskristi tik paskutiniuoju skrydžiu, iškyla kita problema – kaip pasirūpinti savo bagažu, kuris keliaus iki galutinio kelionės taško, nurodyto biliete. Dažniausiai tuomet keliaujama tik su rankiniu bagažu.

Avialinijos dažniausiai savo taisyklėse įspėja savo klientus, kad jeigu keleivis bus pagautas taip besielgiantis, jo bus reikalaujama sumokėti kainų skirtumą.

Tačiau vokiečių ir britų spauda rašo, kad kol kas nežinoma atvejų, jog taip pasielgęs keleivis iš tiesų sulauktų bausmės.

„Lufthansai“ ši problema ypač aktuali, nes bendrovė turi savo bazes Frankfurte ir Miunchene, per kuriuos vyksta daug skrydžių į tolimesnius taškus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje