Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 30d. 09:56

Luhansko ir Donecko sričių gyventojus rusų kelionių agentūros veža į „patriotinius turus“

Donecko ir Luhansko gyventojų kasdienybė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donecko ir Luhansko gyventojų kasdienybė

Sunkius laikus išgyvenančius nuo Ukrainos atplėštų Luhansko ir Donecko sričių gyventojus Rusijos kelionių agentūros kviečia prasiblaškyti „patriotinėse kelionėse“ po įvairias Rusijos vietas. Tokias išvykas organizuojančių bendrovių atstovai tikina taip padedantys vietos kelionių agentūroms, kurios savo veiklą priverstos pradėti iš naujo.

Ukrainos rytuose esantys ir Rusijos remiamų separatistų valdomi Luhansko ir Donecko miestų bei jų apylinkių gyventojai bando grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Iš pirmo žvilgsnio, pavyzdžiui, Luhanske viskas po truputį grįžta į savo vietas – gatvėse ir restoranuose nemažai žmonių, o vyrų su automatais viešumoje beveik nematyti. Tiesa, kol kas nėra atkurtas tramvajų eismas. Tačiau situacija sudėtinga tiek šiame mieste, tiek Donecke.

Natūralu, kad gyvendami tokiomis sąlygomis vietiniai mažai galvoja apie atostogas užsienyje. Vis dėlto vietos kelionių agentūros sako jau sulaukiančios ir užklausų apie poilsines keliones.

Labiausiai esą domimasi šalimis, kur keliaujant Luhansko ir Donecko sričių gyventojams nereikia vizų – Turkiją, Tunisą, Jungtinius Arabų Emyratus.

Vis dėlto kol kas dažniausiai organizuojamos kelionės į Rusiją. Juolab, kad šios šalies kelionių organizatoriai sugrįžta į Luhanską ir Donecką ir kartu su vietinėmis agentūromis ketina prikelti šiuo metu merdintį turizmo sektorių.

Apie tai neseniai kalbėta Rostovo mieste Rusijoje surengtame forume „Pasaulis be sienų“, kuriame susitiko Rusijos kelionių organizatoriai ir Luhansko ir Donecko sričių turizmo atstovai. Pastarieji tokiame renginyje dalyvavo pirmą kartą, skelbia Ratanews.ru. Pastarųjų kelionės išlaidas apmokėjo kelionių agentūrų tinklas „Rožinis dramblys“.

Jo vadovas Alexanas Mkrtchyanas pažymėjo, kad sunkmetį išgyveno ne visos anksčiau Luhanske ir Donecke veikusios kelionių agentūros. Tačiau tos, kurios išliko, pastebi, jog šiemet rinka pradeda atsigauti.

„Jie mūsų partneriai buvo ir anksčiau – su Donecko regiono agentūromis dirbome jau 15 metų, tad šiuo metu norėjome jiems padėti ir kaip žmonėms. Jie išgyveno sudėtingą laikotarpį, kai rinka praktiškai žlugo“, – sakė A.Mkrtchyanas. Pasak jo, pastaruosius dvejus metus turizmas šiuose regionuose merdėjo, bet šiemet jau matyti atsirandanti paklausa. Todėl bendrovė iš naujo atidaro savo biurus Luhansko ir Donecko miestuose ir kartu su vietiniais partneriais pradėjo organizuoti keliones. Daugiausia – į Rusiją. Čia vykstantys doneckiečiai ir luhanskiečiai kviečiami į „patriotinius turus“, aplankant Volgogradą, Krymą ir Novorosijską. Į juos šią vasarą jau leidosi būrys moksleivių.

Daugiau detalių apie šias keliones nepateikiama, tad lieka neaišku, kokią patirtį iš tokių „pažintinių patriotinių kelionių“ parsiveža ukrainiečiai. Tačiau pažymima, kad ateityje vietiniai turistai į tokias keliones galės leistis reguliariai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje