Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 07, 15:01

Miestelis, kuriame draudžiama gyventojams turėti apendiksą

Tikriausiai kiekviena šalis turi savitų įstatymų, kurie kitiems atrodo keisti. Tačiau nedidelio miestelio Antarktidoje taisyklė, kad čia gyvenantys žmonės negali turėti apendikso, nors ir keista, bet pasirodo logiška.
Villa Las Estrellas
Villa Las Estrellas / „Wikimedia Commons“ nuotr.

Villas Las Estrellas – mažytis miestelis Čilės Antarktyje, Karaliaus Jurgio saloje. Tie žmonės, kurie čia nori gyventi, prieš atsikraustydami turi prieš tai pasidaryti apendoktomiją – kirmėlinės ataugos pašalinimo operaciją, rašo BBC.

To priežastis – itin nuošali miestelio vieta. Šioje Čilei priklausančioje vietovėje yra vos 14 namų, čia gyvena apie 100 žmonių. Dauguma jų yra mokslininkai ir kariškiai, nemaža dalis jų nusprendžia į čia atsivežti ir savo šeimas.

Gyvenimas Villas Las Estrellas reiškia gyvenimą atšiauriomis sąlygomis, kur vidutinė temperatūra yra žemiau nulio.

Čilės karininkas sakė BBC, kad vieną žiemą čia sulaukė net -47 laipsnių pagal Celsijų.

Nors miestelyje yra bažnyčia, paštas, mokykla, sporto salė ir bankas, bet čia nėra ligoninės. Iki artimiausios – daugiau nei 1000 km.

„Wikimedia Commons“ nuotr./Villa Las Estrellas
„Wikimedia Commons“ nuotr./Villa Las Estrellas

Villas Las Estrellas gyvena keli medikai, tačiau čia nėra chirurgų ar specialistų, kurie galėtų padėti susirgus ūmiu apendicitu. Dėl šios priežasties egzistuoja griežta taisyklė – prieš čia atsikraustant apendiksas turi būti pašalintas, kad būtų išvengiama galimų problemų. Taisyklė galioja visiems žmonėms, vyresniems nei 6 metai.

Čia nepatariama kraustytis ir nėščioms moterims, kadangi ligoninei pasiekti gali prireikti kelių dienų.

15min yra rašę anksčiau, kad viename Norvegijos miestelyje taip pat galioja keistas įstatymas – čia teisiškai uždrausta mirti. Neįprastas įstatymas priimtas 1950 m., kai vietos gyventojai pastebėjo, kad kapinėse palaidoti kūnai dėl šalto klimato neyra. Daugiau skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje