Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 5d. 21:09

Milijonus tikinčiųjų sutraukiantis Lenkijos vienuolynas, kuriame saugomas ypatingas paveikslas

Čenstakavos Pauliečių vienuolynas
Vidmanto Balkūno nuotr. / Čenstakavos Pauliečių vienuolynas

Jeigu vykstate į Pietų Lenkiją, verta stabtelti dvasine Lenkijos sostine vadinamame Čenstakavos mieste, kuriame saugomas Juodosios Madonos paveikslas. Milijonai tiki, kad turi stebuklingų galių.

Mergelės Marijos paveikslas yra gerbiamas nuo 1711 metų, kai Varšuvoje siautėjo buboninis maras. Epidemijai pasiekus Jasna Guros vienuolyną šalies pietuose ir staiga pasibaigus, būrys bajorų iš sostinės išsiruošė į tą vienuolyną padėkoti Švč. Mergelei Marijai už išgelbėjimą.

Nuo tada tikima, kad šis Dievo Motinos paveikslas, kurį, kaip teigia legenda, ant stalo, prie kurio valgė Šventoji šeimyna, nutapė Šv. Lukas, turi ypatingų galių ir saugo šalį nuo karo ir užsienio kariuomenių antpuolių.

Esama įrašų, kad į Lenkiją paveikslas atkeliavo XIV amžiuje ir esą stebuklingai išgelbėjo vienuolyną nuo plėšikų per švedų invaziją XVII amžiuje. 1656 metais karalius Jonas Kazimieras Vaza paskelbė Čenstakavos Dievo Motiną Lenkijos karaliene ir globėja.

Du randai ant Madonos veido, kaip teigiama, atsirado per bandymą apiplėšti 1430 metais – tuomet iš perdrėksto paveikslo paplūdus kraujui siaubo apimti vagys pabėgo.

Vidmanto Balkūno nuotr./Čenstakavos Pauliečių vienuolynas
Vidmanto Balkūno nuotr./Čenstakavos Pauliečių vienuolynas

Juodąją Madoną užsienyje ypač išgarsino lenkų kilmės popiežius Jonas Paulius II, kuris labai vertino šį šventąjį paveikslą ir 1978 metais tapęs popiežiumi ne kartą buvo atvykęs pasimelsti į Čenstakavos vienuolyną. 2016 m. čia meldėsi ir popiežius Pranciškus.

Čenstakavos Dievo Motinos atvaizdą savo švarko atlape segėjo ir Lechas Walęsa.

2012 m. piligrimystės „Nuo vandenyno iki vandenyno“ metu Čenstakavos Dievo Motinos ikona buvo vežama ir per Lietuvos vyskupijas, pagerbta Vilniaus Aušros vartuose bei sostinės stačiatikių cerkvėse.

Temos: 2 Religija Lenkija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje