Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 9d. 17:00

Taupydamas naktinis Paryžius pasiners į tamsą

Eifelio bokštas
Aurimo Sibirsko nuotr. / Eifelio bokštas

Nuo kitų metų liepos mėnesio prancūzai nutarė palikti turistus be naktinio Paryžiaus ir kitų gražių miestų iliuminacijų bei šviesų. Taupydama elektros energiją Prancūzijos valdžia priėmė gana kategorišką sprendimą: nuo 2013-ųjų liepos bus išjungti naktiniai Paryžiaus, Liono, Marselio ir kitų šalies miestų apšvietimai. Parduotuvės, biurai ir viešosios įstaigos privalės nakčiai išjungti ne tik vidaus šviesas, bet ir išorės apšvietimą. Prancūzijoje naktimis švies tik žibintai ir žvaigždės, skelbia „RBK daily“.

Prancūzijos energetikos ir aplinkos ministerijos atstovai tikina, jog pasaulinės ekonomikos krizės metu naktinės šviesos ir iliuminacija – neleistina prabanga ir pinigų švaistymas. Tačiau parduotuvių ir prekybos centrų vadovai nepritaria tokiems valdininkų planams. Jie tikina, jog toks sprendimas, tai „nauja pozityvi naujiena turistams ir šalies gyventojams: Paryžius panirs į tamsą!“

Parduotuvių savininkai taip pat nepritaria valdžios sprendimui – iškabos ir parduotuvių vitrinos – tai pagrindinė jų reklama ir daugelis turistų pas juos užklysta būtent po to, kai vakaro ar nakties šviesoje susivilioja gražiai blizgančiomis ir atrodančiomis prekėmis.

Teigiama, jog valdžios siekis sumažinti elektros energijos išlaidas atsilieps jiems itin neigiamai: iš karto pastebimai sumažės į Prancūziją atvykstančių turistų skaičius. Anot Prancūzijos prekybos rūmų atstovų, daugelis turistų į šalį atvažiuoja dėl naktinio jos gyvenimo ir vaizdų. Be to, klaidžioti patamsyje nuo muzikos barų iki naktinių klubų, mažai kam malonu. Tačiau Energetikos ministerija argumentuoja savo sprendimą tuo, jog Paryžiuje jau kurį laiką naktį yra išjungiamas turistinių vietų ir paminklų apšvietimas, tačiau turistų skaičius nuo to niekaip nesumažėjo. 

Turizmas kasmet Prancūzijoje sudaro apie 6,5 proc. BVP. 2011-aisiais šalį aplankė 81,4 mln. keliautojų, o vidutiniškai kiekvienas jų šalyje kasdien išleidžia po 146 eurus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje