Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 14d. 11:32

Namai po 1 eurą viename gražiausių Italijos regionų: ką galima įsigyti?

Pratola Peligna parduodami namai
comune.pratolapeligna.aq.it nuotr. / Pratola Peligna parduodami namai
Dar vieno Italijos miesto valdžia nusprendė jungtis prie akcijos ir tuščius likusius namus išparduoti už juokingas kainas. Šįkart tai - viename gražiausių Italijos regionų Abrucuose esantis Pratola Peligna miestas, įsikūręs visai netoli slidinėjimo kurortų.

Kodėl namai išparduodami po vos kelis ar keliasdešimt eurų – logiška. Daug nedidelių miestelių ir kaimų kenčia nuo gyventojų trūkumo. Senoji karta miršta, o jaunimas išsilaksto į didesnius miestus ieškodami daugiau galimybių.

O kas nėra bent kartą pasvajoję – kaip norėtų gyventi Italijoje? Tokie užsieniečių troškimai gerai žinomi patiems italams, tad ir siūlomi mainai: svetimšaliai gali įgyvendinti savo svajonę įsigyti būstą Italijoje, o už tai jie sutvarkys apleistą namą ir įpūs naujos gyvybės miesteliui.

Namų po 1 Eur galima rasti daug kur Italijoje. Naujausias prie šios programos prisijungęs miestelis – Pratola Peligna Abrucuose. Abrucai – vienas patraukliausių Italijos regionų, esantis centrinėje Apeninų pusiasalio dalyje, prie Adrijos jūros. Jis itin garsėja slidinėjimo kurortais, kadangi didelę dalį Abrucų regiono dengia Apeninų kalnai.

Pratola Peligna nusprendė išparduoti 250 pastatų. Prieš šimtmetį mieste gyveno apie 13 tūkst. žmonių, tačiau jų dabar likę tik 7 tūkst.

Pratola Peligna nereikalaus kelis tūkstančių eurų siekiančio užstato, kaip daro daug šioje akcijoje dalyvaujančių miestelių. Tačiau naujieji namų savininkai turės per pusmetį parengti detalų rekonstrukcijos planą. Jeigu to nepadarys, grės 10 tūkst. Eur bauda.

„Čia yra tik pats blogiausias scenarijus. Mes tiesiog norime užsitikrinti, kad naujieji savininkai laikysis įsipareigojimų ir nusipirkę namą už 1 Eur nedings“, – CNN sakė vietos valdžios atstovas Paulo Di Bacco.

Išparduodami namai skelbiami miesto interneto svetainėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje