Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 13d. 07:59

Namas Latvijoje – lyg magiškas: virš upės pastatė veidrodinį būstą keliautojams

„Nuotykiai veidrodiniame name“
Savininkų/Jānis Vīksna nuotr. / „Nuotykiai veidrodiniame name“

Ar norėtumėte pernakvoti ir pasimėgauti rytine kava tiesiai virš upės? Girdint, kaip po kojomis čiurlena vanduo? Tokią unikalią galimybę siūlo kaimynai latviai, virš Amatos upės Gaujos nacionaliniame parke įrengę veidrodinį namą ir kviečiantys jame apsistoti keliautojus.

„Nuotykiais veidrodiniame name“ („Piedzīvojums spoguļnamiņā“) pavadintas namas – unikalus statinys iš veidrodžių, kuriuose atsispindi aplinkinė gamta. Jo autoriai tikina, kad toks namas – vienintelis pasaulyje.

Būnant jame galima girdėti čiurlenantį vandenį, aplink čiulbančius paukščius. Namo šonai atsiveria, tad galima gėrėtis plačiu peizažu, o naktį stoge esantis stogas atvers žvaigždėto dangaus panoramą.

Projekto autoriai – Gundega Skudriņa iš kūrybininkų asociacijos „Skudras metropole“ ir Mārcis Ziemiņš iš dizaino sprendimų firmos „Don't Panic“.

„Pasaulis pasikeitė, o kartu su juo ir mes, – sakė G.Skudriņa. – Nereikia važinėti po visą pasaulį ir ieškoti stebuklų, kai jie yra mums po nosimi. Latvija turi neišsemiamus gamtos turtus, unikalius kraštovaizdžius ir nuostabią vasarą. Norėjome sukurti projektą, kuris sujungtų gamtą ir žmogų.“

Ji svarstė, kad į namą verčiau atvykti ne tiems, kurie ieško tobulo komforto, o tiems, kurie ieško unikalių, įdomių dalykų, kurie vertina gamtos magiją. Svečiams siūlomas ir neįprastas kavos ritualas.

Dizaineris Mārcis Ziemiņš atskleidė, kad namas kontroliuojamas nuotoliniu būdu. Esant geram orui, galima atverti jo šonus ir mėgautis gamtos ramybe. „Tokio namo, pagaminto iš veidrodžių ir pakabinto virš upės, nėra niekur kitur pasaulyje“, – tikino jis.

Namas atvertas norintiems nakvoti vos liepos pradžioje. Planuojama, kad čia apsistoti žmonės galės iki rudens. Daugiausiai vienu metu gali nakvoti 4 žmonės. Nakties kaina – nuo 160 Eur. Daugiau informacijos čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje