Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 22d. 11:36

Nauja Kauno oro uosto era – ne tik žemų kaštų oro bendrovės: LOT pradėjo skrydžius į Varšuvą

LOT orlaivis KUN
M.Mažono nuotr. / LOT orlaivis Kauno oro uoste

Ankstų antradienio rytą iš Kauno oro uosto lėktuvai reguliariai pradėjo kilti Varšuvos kryptimi. Skrydžius į kaimyninės šalies sostinę Lenkijos nacionalinės oro linijos LOT iš antrojo pagal dydį šalies oro uosto laikinai vykdė jau praėjusių metų vasarą, o nuo šiol iš Kauno skraidys nuolatos. LOT tapo pirmąja Kauno oro vartuose veiklą pradėjusia ne žemų kaštų oro bendrove.

Kaip Lietuvos oro uostai informuoja pranešimu spaudai, naujuoju maršrutu iš Kauno į Lenkijos sostinę keleiviai galės skristi kiekvieną savaitės dieną, išskyrus sekmadienius. Iš Kauno į Varšuvos Šopeno oro uostą laineris kils 06.15 val., o iš Varšuvos į Kauną – 22.35 val. Kelionė, kurios trukmė 1 val. 10 min., bus vykdoma 78 vietas turinčiais lėktuvais „Bombardier Q400“, turinčiais verslo, aukščiausią ekonominę ir ekonominę klases.

M.Mažono nuotr./LOT orlaivis KUN
M.Mažono nuotr./LOT orlaivis KUN

„Džiaugiamės, kad turėsime ryšį su Lietuvai svarbia jungtimi – Varšuvos oro uostu. Tai svarbu tiek esamiems ir būsimiems investuotojams, tiek turizmui, ypač turint omenyje tai, kad Kaunas 2022 m. taps Europos kultūros sostine. LOT atkreipė dėmesį į miesto ambicijas ir pasirinko Kauną, kaip patikimą partnerį ilgalaikei vizijai įgyvendinti. Manau, tai bus naudinga abejoms pusėms,“ – teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Anot LOT korporatyvinės komunikacijos vadovo Adriano Kubickio, skrydžių iš Lietuvos plėtimas yra svarbi bendrovės augimo strategijos, kuria siekiama įsitvirtinti Vidurio ir Rytų Europos rinkoje, dalis.

M.Mažono nuotr./Iš kairės S.Kairys, M.Gelžinis, LOT gen. pardavimų agentas Lietuvoje Raimondas Kesilis
M.Mažono nuotr./Iš kairės S.Kairys, M.Gelžinis, LOT gen. pardavimų agentas Lietuvoje Raimondas Kesilis

„Jau siūlėme reguliarias jungtis į Vilnių ir sezoninius skrydžius į Palangą iš Varšuvos šįmet, o dabar pradėjome skraidinti ir į Kauną – svarbų šalies verslo ir kultūros centrą. Esame itin patenkinti, kad šiuo maršrutu mūsų keleiviai galės skraidyti beveik kasdien. Be to, esu įsitikinęs, jog maršrutas bus patogus ir tiems keliautojams, kurie Varšuva pasinaudos kaip LOT centru tolimiesiems skrydžiams į JAV, Kanadą ar Singapūrą“, – sakė A.Kubickis.

Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis įsitikinęs, kad šios oro linijų bendrovės atėjimas į Kauną leis pakeisti Kauno oro uosto profilį.

„Kauno oro uoste LOT nėra naujokė: praėjusiais metais rekonstruojant Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo taką, į Kauną 35 dienoms savo skrydžius į Varšuvą buvo perkėlusi ir ši bendrovė. Džiaugiamės, kad nuolat tvirtėjantys Lietuvos ir Lenkijos verslo, turizmo ir kultūros ryšiai lėmė LOT, laikomos viena seniausių vis dar veikiančių oro bendrovių pasaulyje, sprendimą ne tik grįžti su nuolatiniais skrydžiais į Kauną, bet ir išlaikyti vykdomų skrydžių iš Vilniaus dažnį.

Be to, dėl LOT atėjimo pasikeis Kauno oro uosto profilis, jame veiklą vykdys jau ne vien tik žemų sąnaudų oro linijos“, – teigia M.Gelžinis, pažymėjęs, kad LOT taps trečiąja oro bendrove, veikiančia visuose trijuose šalies oro uostuose.

Šiuo metu 1929 m. įkurta Lenkijos nacionalinė oro linijų bendrovė LOT į Varšuvą iš Vilniaus siūlo skristi penkis kartus per dieną, o iš Palangos – šešis kartus per savaitę. LOT kasmet aptarnauja apie 7 mln. keleivių. Iš Varšuvos oro uosto bendrovė skraidina daugiau nei 95 kryptimis visame pasaulyje, yra vienintelė oro bendrovė regione, siūlanti tolimuosius skrydžius į Jungtines Amerikos Valstijas, Kanadą, Kiniją, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje