Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujasis Irano prezidentas grąžina šaliai gerą įvaizdį – Teherane turistų cunamis

Hassanas Rouhani, kandidatas į Irano prezidentus
„Scanpix“ nuotr. / Hassanas Rouhani, kandidatas į Irano prezidentus
Šaltinis: 15min
0
A A

Teherano „Parsian Azadi“ viešbučio šveicorius kiekvieną dieną koridoriumi iki lifto, svečių kambario ir atgal suvaikšto dešimtis kartų. Jaberas Iashkari teigia, kad per dieną jis tuo pačiu keliu paprastai nunešdavo per 50 lagaminų ir krepšių. Tačiau pastaruoju metu jam darbo padvigubėjo, rašo CNN.com.

„Dabar mums darbo tikrai labai padaugėjo. Patarnautojams nebereikia fizinių pratimų ir treniruoklių – dabar mes vaikštome daugiau nei bet kas kitas“, – sako Jaberas. 

Nenuostabu, kad viešbučio durininkui Teherane atsirado tiek darbo. Kaip praneša valdžios pareigūnai, Irane turistų šiais metais padaugėjo net 215 proc., tad šalyje tai oficialiai pradėta vadinti „turistų cunamiu“.

Kelionių akademijos nuotr. /Irano miestai paskendę smoge
Kelionių akademijos nuotr. /Irano miestai paskendę smoge

Viešbučių rinkodaros ir pardavimo vadovas Zahra Manafzadehas teigia, kad jei atvykėlių skaičius Teherane ir toliau taip sparčiai augs, sostinėje nebeliks laisvų kambarių. „Tai tikrai verčia susirūpinti ir pradėti veikti“, – priduria jis.

Antra vertus, viešbučių kambarių skaičiai Teherane iki šiol buvo tiesiog juokingi. 12 mln. gyventojų mieste tėra trys dideli penkių žvaigždučių viešbučiai. Dar keturi statomi, tačiau net ir jiems atsiradus, Teheranas išliks mažais svečių namais apstatytas miestas.

Farmanas Ghafarianis valdo du didelius viešbučius Teherane – „Grand Hotel 1“ ir „Grand Hotel 2“. Pastarasis turistų antplūdis verčia jį pagalvoti apie plėtrą. „Jau dabar Teherane jaučiamas viešbučių kambarių trūkumas. Tai motyvuoja statyti ir trečią viešbutį, nes turistų jam tikrai nepritrūks“, – teigia valdytojas.  

Be Sienų nuotr./Veidai Esfahano autobuse
Be Sienų nuotr./Veidai Esfahano autobuse

Daugiau nei tris dešimtmečius Irane nebuvo tokios viešbučių kambarių paklausos. Daugelis keliautojų ir turistų aplenkia Iraną nuo 1979 metų Islamo revoliucijos šalyje. Labiausiai persų valstybė nukentėjo dėl politinės ir ekonominės izoliacijos, prie visko prisidėjo įvaizdis, kad Iranas yra pavojinga valstybė su radikalia valdžia. 

Be Sienų nuotr./Šiitų maldos
Be Sienų nuotr./Šiitų maldos

Daugelis Irano viešbučių ir turizmo industrijos atstovų tokius pasikeitimus sieja su Hassanu Rouhani, prieš metus išrinktu naujuoju Irano prezidentu. Jo pastangomis Iranas vėl atgavo pozityvesnį įvaizdį, be to, užsieniečiams buvo palengvinta vizų išdavimo tvarka. Daug gerų rezultatų duoda ir bandymas susitarti su Vakarais dėl branduolinės programos.

Kelionių akademijos nuotr. /Teheranas
Kelionių akademijos nuotr. /Teheranas

„Kai Rouhani tapo prezidentu daugelis pasaulyje suprato, kad Iranas pagaliau pradėjo keistis. Dabar atvykėliai nori savo akimis pamatyti tuos pokyčius“, – teigia Z. Manafzadehas.

Be Sienų nuotr./Naqshe-e Jahan aikštė
Be Sienų nuotr./Naqshe-e Jahan aikštė

O ir patys Irano viešbučių darbuotojai mato teigiamą turistų įtaką visai šaliai. Viešbučio šveicorius Jaberas džiaugiasi, kad gali pernešti dar daugiau lagaminų, padėti dar daugiau turistų pažinti turtingą ir svetingą Irano kultūrą. „Gerai jaučiuosi, kai jie išvykdami šypsosi, o svetur neša gerus gandus apie mūsų šalį“, – pasakoja durininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje