Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 09:00

Nepaisant rekordinio lankytojų skaičiaus, Venecija šią vasarą atsisakys turizmo mokesčio

Venecija paskelbė, kad įvažiavimo mokestis turistams atidėtas iki kitų metų, rašoma „Euronews“.
10. Venecija
Venecija, Italija / 123rf.com

Šis pokytis įvyko paskutinę minutę, nes anksčiau buvo teigiama, kad sistema bus išbandyta 2022 m. birželio mėn. Tačiau miesto valdžia nubalsavo atidėti mokesčio įvedimą iki 2023 m. pradžios.

Kodėl Venecija įvedė turizmo mokestį?

Kaip praėjusį mėnesį buvo rašoma „Euronews“, Italijos miesto valdžia sprendimą įvesti įvažiavimo mokestį paskelbė po to, kai per Velykų savaitgalį miestą užplūdo lankytojai.

123rf.com / Venecija, Italija
123rf.com / Venecija, Italija

Jie teigė, kad šis mokestis yra būtinas siekiant sumažinti didžiulį istorinį centrą lankančių vienadienių turistų skaičių.

Mokėjimo sistema buvo rengiama dar prieš koronaviruso pandemiją. Tačiau ji buvo atidėta dėl COVID-19 kelionių apribojimų.

Kadangi pavasarį lankytojų skaičius vėl pasiekė iki pandemijos buvusį lygį, miesto taryba nusprendė įvesti įvažiavimo mokestį.

Tai padaryta po to, kai praėjusią vasarą Venecija uždraudė įvažiuoti kruiziniams laivams ir įdiegė vaizdo stebėjimo sistemą, kuri stebi turistų srautus miesto gatvėse.

Prieš pandemiją miestas kovojo su nepakeliamu turistų skaičiumi. Sezono įkarštyje per vieną dieną miestą aplankydavo net 110 tūkst. turistų, o tai gerokai viršijo gyventojų skaičių, kuris šiuo metu siekia apie 50 tūkst.

123rf.com / Venecija, Italija
123rf.com / Venecija, Italija

Venecijos gyventojai jau ne vienerius metus ragino sugriežtinti lankytojų skaičių.

Kas turės sumokėti įvažiavimo mokestį?

Šis mokestis bus taikomas lankytojams, kurie į Veneciją atvyks vienai dienai. Keliautojai, kurie nakvynei apsistos istoriniame centre esančiame viešbutyje, bus atleidžiami nuo papildomų išlaidų, nes jie jau moka miesto mokestį – iki 5 eurų už naktį.

Minėto mokesčio taip pat neturės mokėti gyventojai, studentai ir į darbą važiuojantys asmenys.

Tikimasi, kad rezervavimo sistema ir įvažiavimo mokestis padės reguliuoti istorinio centro lankytojų, ypač atvykstančių tik vienai dienai, skaičių.

123rf.com / Venecija, Italija
123rf.com / Venecija, Italija

Kiek kainuoja Venecijos turizmo mokestis?

Nuo 2023 m. keliaujantys į Veneciją turės iš anksto užsisakyti apsilankymą ir sumokėti įvažiavimo mokestį (tam bus skirta speciali programėlė). Kaina svyruos nuo 3 eurų ne sezono metu iki 10 eurų ypač judriomis dienomis.

Kada bus įvestas mokestis?

Venecijos miesto taryba paskelbė, kad rezervavimo ir mokesčio mokėjimo sistema pradės veikti nuo 2023 m. sausio 16 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje