Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 13d. 07:56

Netikėta slidinėjimo kryptis – į Turkiją: kur, kiek kainuoja ir ar verta

Slidinėjimas Turkijoje
123rf.com nuotr. / Slidinėjimas Turkijoje

Žinau, žinau – Turkija lietuviams yra nr.1 „3S“ atostogoms (sea, sun, sand - saulė, jūra, smėlis), bet gal bent kartą galima ir kitaip padaryti? Negaliu tikinti, kad šios šalies slidinėjimo kurortai patenkins išrankiausiuosius – 5* reitinguojamų kol kas nėra, tačiau vidutinių poreikių slidinėtojai turėtų likti patenkinti. Turkijoje ia yra apie 300 km ir neretai gana gerai sutvarkytų slidinėjimo trasų, 133 keltuvai, gerų viešbučių, na, o apie maistą nėra ko nė burnos aušinti.

Daugiau naujienų apie keliones į Turkiją rasite „Facebook“ puslapyje „Noriu į Turkiją“.

Geriausiuoju laikomas ERDŽIJĖS (Erciye) slidinėjimo kurortas prie Kaiserio. Jo tarptautinis reitingas – 3,5*.

123rf.com nuotr./ERDŽIJĖS (Erciye) slidinėjimo kurortas
123rf.com nuotr./ERDŽIJĖS (Erciye) slidinėjimo kurortas

Čia yra 55 km trasų ir 14 keltuvų. Šis kurortas didžiausias ir aukščiausias – 3346 m virš jūros lygio. Trasų aukščio perkrytis – 1258 m. Keltuvų kaina priklauso nuo pasikėlimų į kalną skaičiaus, pvz., 30 pasikėlimų – apie 32€.

Iš Lietuvos skristi geriausia per Stambulą į Kaiserį.

PLIUSAI: Erdžijė yra vienas iš Kapadokijos užgesusių ugnikalnių. Per vienas atostogas galima ir paslidinėti, ir apžiūrėti šį mistišką kraštą, paskraidyti oro balionu.

MINUSAI: Kapadokija – vienas brangiausių Turkijos regionų.

Mums patogiausia nusigauti iki ULUDAGO. Skrendam iki Stambulo, tuomet arba laivu, arba automobiliu iki Bursos.

123rf.com nuotr./Uludagas
123rf.com nuotr./Uludagas

Čia yra 28 km trasų, aukštis – 1767-2322 m, 16 keltuvų. Reitingas 3,2*. Dienos bilietas – apie 24€.

PLIUSAI: pakeliui mažiausiai du neapsakomo grožio miestai – Stambulas ir Bursa. Bursa garsėja ir terminio vandens šaltiniais, tad vertėtų apsigyventi kokiame spa. Čia yra ir puikių prabangių parduotuvių bei naktinių klubų.

MINUSAI: slidinėjimo sezono metu gyvenimas ir spa paslaugos smarkiai pabrangsta ir gali gerokai patuštinti kišenę. Be to, netoli Stambulas – savaitgaliais čia būna labai ankšta.

Viena įdomesnių vietų slidinėti SAKLIKENTAS. Šis nacionalinis parkas yra Turkijos pietuose tarp Fetijos ir Kašo. 10 km trasų, 5 keltuvai, aukštis 1850-2547 metrai.

123rf.com nuotr./Saklikentas, Turkija
123rf.com nuotr./Saklikentas, Turkija

PLIUSAI: keliolikos-keliasdešimties kilometrų atstumu yra daugybė istorinių vietovių. Dieną galima slidinėti, o vakare braidžioti ir net maudytis (lietuviams juk nebaugu) jūroje. Saklikento parke yra įspūdingas kanjonas. Deja, žiemą atidaryta lankymui tik nedidelė jo dalis – medinis takas. Toliau reikia bristi upe ir tik su gidais. Nežinau, ar kas išdrįs lįsti į ledinį vandenį.

MINUSAI: tik 2,5* ir nėra patogu nusigauti – iš Stambulo skristi iki Dailano arba Antalijos. Toliau – automobiliais arba autobusais.

Skiresort portalas geriausiuoju dėl kainos ir kokybės santykio laiko KONAKLI kurortą. Jis – Rytuose, prie Erzurumo. Na, jei turite laiko, smagu ir ten nukeliauti. Beje, šiame regione yra ir daugiau slidinėjimo kurortų. Ir ne tik aplink Erzurumą – ten kalnai aikštesni ir klimatas rūstesnis, tad sniego daugiau.

Na, ką – gerų įspūdžių ir sveikų kaulų. Beje, jei prireiktų pagalbos – Turkijos medikai profesionalūs ir išmano savo darbą, tik neužmirškite apsidrausti! Ir tam netaupykite. Europos sveikatos draudimo kortelė negalioja.

Daugiau naujienų apie keliones į Turkiją rasite „Facebook“ puslapyje „Noriu į Turkiją“.

„Noriu į Turkiją“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje