Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 5d. 08:01

Netoli Lietuvos – neįprastas ežeras Latvijoje, prie kurio nesiartina gyvūnai

Velnežeris Latvijoje
Visit Latgale nuotr. / Velnežeris Latvijoje
Maždaug už valandos kelio nuo Zarasų plyti keisčiausias Latvijos ežeras. Nedidelis, tačiau neįprastai skaidrus ir neįprastos spalvos. Čia lankytis patinka turistams, bet ne gyvūnams – ežere nėra žuvų, o aplink negirdėti nei paukščių, nei vabzdžių.

Ežeras yra maždaug už 10 km nuo Aglonos, spygliuočių miškų apsuptyje. Dar vadinamas ir Čortoks ar Čertaks ežeru, bet dėl savo neįprastumo buvo apipintas legendomis ir pramintas Velnezers – Velnio ežeru.

Velnežeris yra rezervato teritorijoje, tad jį galima tik pažiūrėti – jokiu būdu neleidžiama net kojos įkišti.

Žmones labiausiai vilioja ypatinga ežero vandens spalva, kuri skiriasi nuo kitų apylinkėse esančių vandens telkinių ir keičiasi priklausomai nuo Saulės apšvietimo.

Stebina ir vandens skaidrumas. Sakoma, kad galima matyti net keliolikos metrų gylį. Taip yra dėl to, kad vandenyje yra labai mažai ištirpusių mineralų. Tiesa, pamatyti ne itin yra ką – ežere beveik nėra nei augalijos, nei žuvų. Net ir palei krantus vandenyje auga tik siauras augalų ruožas, o į ežerą įkritę medžių lapai nesupūva, jie tarsi marinuojasi po atsiradusiu apsauginiu sluoksniu.

Ežeras turi ir neįprastą kvapą – manoma, kad būtent tai atbaido paukščius. Būnant prie Velnežerio galima suprasti, kas yra tyla – negirdėti nei paukščių čiulbėjimo, nei vabzdžių čirpimo ar dūzgimo. Jie čia neužsuka.

Dėl savo keistumo nuo seno buvo tikima, kad šis ežeras yra prakeiktas. Sakoma, kad prie jo kartais neveikia įvairūs prietaisai, dingsta ryšys, o miškuose žmonės dažnai labai lengvai pasiklysta. Legendos pasakoja, kad žmonės ne kartą esą mėgino įsikurti prie ežero, bet ilgai neišbūdavo čia.

123rf.com nuotr./Velnežeris Latvijoje
123rf.com nuotr./Velnežeris Latvijoje

Ko tik nepasakojama apie neįprastą vandens telkinį... Pavyzdžiui, esą, jeigu juo plauktum, viduryje susisuktų galva ir paskęstum. Sklando ir pasakojimas, esą ten nuskendęs žmogus vėliau būdavo rastas visai kito ežero pakrantėje.

Ežerą tyrinėję mokslininkai čia yra radę radono dujų – tai galėtų paaiškinti, kodėl ežere nėra gyvybės. Šios dujos yra radioaktyvios.

Latvijoje yra ir daugiau keistų vietų. Pavyzdžiui, vidury laukų stovintis tiltas iš niekur į niekur. Arba latviškuoju Stounhendžu vadinamas Puokainių miškas, kuris yra visai netoli Lietuvos. Apie jį skaitykite čia: Visai šalia Lietuvos – didžiausias Europoje alyvų sodas ir latviškasis Stounhendžas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:20
01:17
02:19

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje