Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 21d. 20:54

Niūriose nuotraukose – kaip COVID-19 komendanto valanda pakeitė Paryžių

Paryžiaus vakarai po komendanto valandos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Paryžiaus vakarai po komendanto valandos

Dar vos prieš kelias savaites Paryžiaus kavinės, barai ir restoranai iki vėlyvo vakaro ūždavo nuo žmonių, gatvėse žibėdavo vidun užsukti kviečiantys užrašai, o kaukėti žmonės šiltus rudens vakarus leisdavo gėlėmis nudabintose gatvėse. Visas miestas tebesidžiaugė laisve, kurią atgavo po griežto pavasario karantino, ir atrodė, kad viskas grįžta į senas vėžes. Dabar gatvės staiga vėl ištuštėjo.

Paryžiuje vėl įsigaliojo griežtos priemonės kovoje su COVID-19 ir viena jų – komendanto valanda, rašo CNN. Nuo 21 val. iki 6 val. visame mieste žmonės turi likti namuose. Komendanto valanda paskelbta ir dar aštuoniuose šalies regionuose: Grenoblyje, Lilyje, Lione, Marselyje, Tulūzoje, Monpeljė, Sent Etjene.

Tiems, kurie pažeis taisykles, gresia užsidirbti 135 Eur baudą. Jeigu tas pats asmuo būtų sučiuptas antrąkart, – net 1,5 tūkst. Eur.

Fotografų kadruose dabar matyti, kad tas įprastas Paryžiaus vakarinis šurmulys visai sustabdytas, šviečiančios afišos išjungtos, o gatvėse gali sutikti tik policijos pareigūnus. Eifelio bokštas tebešviečia, tačiau gatvėse juo nebėra kam gėrėtis.

„9 valanda vakaro dabar tapo naujuoju vidurnakčiu“, – CNN sakė 22-ejų studentas Alexiane'as. Jis nebuvo tikras, ar tai tikrai padės suvaldyti virusą – ar tikrai bus geriau, kai žmonės iš restoranų vienu metu paplūs į metro?

Jaunuolis neslėpė ir nusivylimo, kad sutrumpintas socializacijos laikas „išplėšia tas mažas likusias linksmybių daleles iš jaunų žmonių gyvenimo“.

Žinoma, Alexiane'as vylėsi, kad COVID-19 bus suvaldytas, bet pripažino: „Pradedamas justi visuotinis abejingumas tam, kad mums visiems reikia aukotis.“

Savo šeimos bistro – „Bar du Central“ – dirbanti 23-ejų Mathilde su CNN kalbėjosi iš už baro, kai plovė taures ir ruošėsi būsimai darbo dienai. Ji pirmiausia prabilo apie tai, kokią ekonominę įtaką komendanto valanda daro verslams.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Paryžiaus vakarai po komendanto valandos
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Paryžiaus vakarai po komendanto valandos

„Mes kas vakarą prarandame apyvartą“, – sakė ji. Mergina pasakojo, kad sunku kliautis tik dienos pietų metu, nes daug paryžiečių dirba iš namų arba yra palikę miestą, tad klientų net ir tuomet nėra daug.

Sudėtinga yra iš užtikrinti, kad visi klientai baigtų vakarieniauti iki 21 val. „Tai gadina restoraninę patirtį, bet mes turime prie to prisitaikyti“, – kalbėjo Mathilde.

Turizmas Prancūzijoje jau ir taip žiauriai nukentėjo dėl visuotinių kelionių ribojimų ir saviizoliacijos reikalavimų. Merginos nuomone, komendanto valanda dar labiau paveiks ir taip kenčiančią turizmo industriją. „Turistai nenori atvykti į Paryžių dėl komendanto valandos“, – įsitikinusi ji.

Imago/Scanpix nuotr./Paryžiaus vakarai po komendanto valandos
Imago/Scanpix nuotr./Paryžiaus vakarai po komendanto valandos

Kiti su CNN kalbėję paryžiečiai sakė pritariantys naujiems ribojimams, kuriais mėginama sumažinti naujų koronaviruso atvejų skaičių. Kai kurie svarstė, kad ribojimai duoda ir kitokios naudos, pavyzdžiui, mažėjo triukšmo tarša.

„Komendanto valanda man nėra problema, – patikino Mylene, užkalbinta prie kepyklos. – Svarbu būti atsargiems, ir prioritetas turi būti sveikata, o ne ekonomika. Mano gatvė įvedus komendanto valandą tapo ramesnė, tai malonu.“

Drabužių parduotuvės vadybininkė Lisa, kurios parduotuvė užsidaro 19 val., dabar kasdien teturi porą valandų pasimėgauti laisvu laiku mieste. Ji pripažino, kad ilgisi galimybės atsipūsti po darbo viešumoje, bet iš esmės visgi remia naujus ribojimus.

Zumapress/Scanpix nuotr./Paryžiaus vakarai po komendanto valandos
Zumapress/Scanpix nuotr./Paryžiaus vakarai po komendanto valandos

„Tai ir leidžia man pailsėti, suvartoti mažiau alkoholio. Jeigu komendanto valanda leis sumažinti COVID-19 atvejų skaičių, tai aš pasisakau už tokią priemonę, – sakė ji. – Viskas gerai, galime palaukti porą mėnesių ir linksmintis vėliau.“

Komendanto valanda tęsis bent iki gruodžio

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas praėjusią savaitę paskelbė, kad 18 mln. šalies piliečių devyniuose regione, įskaitant Paryžių, nuo spalio 17 d. iki gruodžio 1-osios turės laikytis komendanto valandos.

Zumapress/Scanpix nuotr./Paryžiaus vakarai po komendanto valandos
Zumapress/Scanpix nuotr./Paryžiaus vakarai po komendanto valandos

Prezidentas visoje šalyje taip pat vėl paskelbė ekstremaliąją visuomenės sveikatos situaciją, kuri baigė galioti prieš tris mėnesius.

„Mūsų tikslas – pažaboti virusą. Turime sumažinti per dieną nustatomų naujų užsikrėtimo atvejų skaičių iki 3–4 tūkstančių. Mūsų tikslas – apriboti privačius kontaktus. Komendanto valanda yra tinkama priemonė“, – sakė E.Macronas.

„Neisime į restoranus po 21 valandos, nesusitiksime su draugais, nesilinksminsime, nes taip platinamas virusas“, – sakė E.Macronas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje