Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norite pigiai atostogauti Lietuvoje? Išbraukite iš vasaros planų pajūrį ir poilsį planuokitės ne paskutinę minutę

Kaimo turizmo sodybos šį sezoną vadina itin sėkmingu
LKTA nuotr. / Keliauti po Lietuvą galima ir pigiai, ir įdomiai. Tereikia nepatingėti paieškoti alternatyvų
Šaltinis: 15min
4
A A

600 Eur už savaitę namelyje Šventojoje arba 200 Eur už parą viešbutyje Palangoje. 12 Eur už cepelinus, 5 Eur – už šaltibarščius. O automobilio nuoma parai Vilniuje brangesnė nei bilietas į Paryžių. Tokios kainos norinčius atostogauti Lietuvoje verčia ieškoti alternatyvų. Ar tikrai poilsis vasarą Lietuvoje tapo prabanga, pasiekiama ne kiekvienam?

15min kalbinti kelionių organizatoriai ir keliautojai tvirtina, jog atostogauti pigiai galima ir Lietuvoje. Tereikia nepatingėti paieškoti alternatyvaus atostogų scenarijaus ir negriebti pirmo pasitaikiusio pasiūlymo.

Nes būtent tinginiams ir skirti „viliojantys“, bet iš tiesų neadekvačiai brangūs pasiūlymai.

Nakvynę dviem vasarą galima rasti ir už 13 Eur

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Karolis Žukauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Karolis Žukauskas

Keliautojas ir kelionių po Lietuvą maršrutų bei žemėlapio Lietuvon.lt sudarytojas Karolis Žukauskas įsitikinęs, kad Lietuvoje nėra nei pigu, nei brangu atostogauti – tiesiog pagaliau turime skirtingus kainų, kokybės ir poilsio lygius.

„Reikia tik mokėti atsirinkti, nepatingėti pasidomėti, ar kaina atitinka kokybę. Visada bus vietų, kurios norės lupikauti naivių poilsiautojų sąskaita, bet tai nėra tik Lietuvai būdingas dalykas“, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, tie, kurie nori prabangių atostogų, daug viešbučių randa Druskininkuose, Birštone, Nidoje, Palangoje.

„Per brangu? Vadinasi, ne jums. Bet, jei jie išsilaiko, klientų, matyt, netrūksta. Mane irgi kartais stebina, kai SPA savaitgalis Druskininkuose ar Birštone gali kainuoti daugiau nei 500–700 eurų. Bet, jei kažkam norisi tokių atostogų, jų pasirinkimas“, – kalbėjo K.Žukauskas.

Vis dėlto ir tiems, kurie ieško pigesnių variantų, Lietuvoje yra pasiūlymų.

„Patikrinau kainas Booking.com: vasaros viduriui nakvynę parai (ne nakvynės namuose) dviem žmonėms galima rasti ir nuo 13 eurų. O tarp šių dviejų kraštutinumų (prabangių ir pigių pasiūlymų) yra daug įvairių pasirinkimų“, – įsitikinęs pašnekovas.

Nemažą dalį išlaidų „suvalgo“ ne tik nakvynė, bet ir maistas per kelionę. Pasak K.Žukausko, savaime aišku, jei valgysite tik Palangos Jono Basanavičiaus gatvėje perkeptus bulvinius blynus už 12 eurų, tada poilsis Lietuvoje gali pasirodyti brangus.

Per brangu? Vadinasi, ne jums, bet jei jie išsilaiko, klientų, matyt, netrūksta. Mane irgi kartais stebina, kai SPA savaitgalis Druskininkuose ar Birštone gali kainuoti daugiau nei 500–700 eurų. Bet, jei kažkam norisi tokių atostogų, jų pasirinkimas.

„Reikia nepatingėti „balsuoti kojomis“ ir, pamačius neadekvačias kainas, tokias vietas palikti net neužsisakius – užtruks, bet tik taip galima edukuoti, kad bet kokio šlamšto turistinėje gatvėje negalima siūlyti už aukso kainą.

Tačiau net ir Palangoje yra alternatyvų, jau nekalbant apie kitus Lietuvos regionus. Išimčių visada yra – prieš savaitę Rumšiškių miestelyje valgiau Kijevo kotletą už mažam miesteliui kosminius 8 eurus, kuris nebuvo vertas ir pusės kainos. Tačiau štai šiandien Ukmergėje per didelis skanus kebabas kainavo tik 2,5 euro.

Kebabas šlamštas? Gaivinkite iškylų kultūrą Lietuvoje, kuri labai silpnai egzistuoja. Tinka tik restoranai? Skanių ir nebrangių vietų regionuose yra tikrai nemažai – reikia tik paieškoti, paskaityti atsiliepimus ir kartais galima labai maloniai nustebti“, – teigė keliautojas.

Anot jo, jei nakvynė ir maistas sudaro didžiausią dalį atostogų Lietuvoje išlaidų, tai kitos paslaugos – juokingai pigios.

„Muziejai pas mus yra labai pigūs, pramogų galima rasti už įvairias kainas, o įvertinus tai, ką siūlo Lietuvos gamta – pramogos gali visai nekainuoti. O absoliutinti, kad atostogauti Lietuvoje brangu – tai tiesiog prisipažinti, kad tingite paieškoti alternatyvų“, – įsitikinęs jis.

Norintiems atostogauti Lietuvoje jis patarė: „Lietuva turi 2–3 karštas savaites per vasarą, kada visiems būtinai reikia sugulti prie jūros, todėl natūralu, kad paklausa augina kainas. Pabandykite paieškoti alternatyvų jūrai ar populiariausiems kurortams – nuo tyliai užsislėpusių ramybės oazių kaimo turizmo sodybose iki kitokių vietų – jurtų ar indėniškų palapinių. O jei sergate priklausomybe jūrai – tiesiog prisipažinkite, kad ši priklausomybė jums kainuoja, ir bus ramesnės atostogos.“

Didžiausia problema – trumpas sezonas ir perpildyti kurortų viešbučiai

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimvydas Širvinskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimvydas Širvinskas

Susidomėjimas atostogomis Lietuvoje pradėjo augti prieš trejus metus. Kelionių po Lietuvą ir užsienį organizatorius Rimvydas Širvinskas sako, jog dėl to iš dalies kalta žiniasklaida ir nuolat „verkiantys“ pajūrio verslininkai.

„Apie neįprastai aukštas kainas pradėjo rašyti spauda. Mano manymu, tai paskatino ir kitus, nesipiktinančius ar anksčiau nesidomėjusius kelionėmis po Lietuvą, paieškoti informacijos, kokios gi tos kainos ir ką Lietuvoje galima nuveikti“, – sakė pašnekovas.

Dar viena priežastis, paskatinusi susidomėjimą poilsiu tėvynėje pačius lietuvius – suaktyvėjusi kurortų ir naujus lankytinus objektus sukūrusių vietovių rinkodara.

„Prieš kelerius metus Lietuvos kurortai ar kurortinės zonos statusą turintys miestai ėmė garsiai apie save kalbėti. Gavus lėšų buvo įrengta daugiau lankytinų vietų (Anykščiai) ir atnaujintos miestų centrinės vietos (Birštono pavyzdys). Miestuose atsirado dar daugiau kokybiškų vietų nakvynei (nauji SPA viešbučiai, sanatorijos)“, – sakė kelionių organizatoriaus „Makalius.lt“ vadovas.

Paradoksalu, tačiau susidomėti Lietuva mums „padėjo“ ir pigių skrydžių bendrovės.

„Prieš kelerius metus itin žemomis kainomis viliojusios pigių skrydžių bendrovės jau prisiviliojo nemažai nuolatinių keliautojų, todėl, deja, ėmė stipriai kelti kainas. Savaitgalio poilsis Europos didmiestyje dažnam keliautojui ar juo labiau šeimai pasirodė per brangus, todėl imta ieškoti alternatyvų smagaus savaitgalio praleidimui Lietuvoje“, – kalbėjo R.Širvinskas.

Anot jo, ilsėtis Lietuvoje dabar madinga, tačiau, be dalį lietuvių piktinančių „neadekvačių“ paslaugų kainų, yra ir kitų problemų. Viena jų – per mažas nakvynės vietų skaičius. Tai ypač aktualu atostogų, šventinių savaitgalių metu.

„Nebėra pakankamai viešbučių svečiams priimti – visi pilni. Akivaizdu, verslininkai ėmė tuo naudotis ir kainas kelti. Kainos kyla iki šiol ir, manau, taip bus tol, kol viešbučiai nepastebės, kad užsipildyti nebepavyksta. Tačiau kol kas jiems puikiai sekasi – net statomi papildomi priestatai visiems, norintiems poilsio, priimti“, – tikino pašnekovas.

Apie tai, kad susirasti nakvynės vietą vasarą Lietuvoje gali būti sudėtinga, R.Širvinskas kalba ne tik iš klientų, bet ir asmeninės patirties.

„Pernai rugpjūčio ilgąjį savaitgalį su draugais leidomės į kelionę po Lietuvą Panemunės keliu iki pajūrio. Viską planavomės keliaudami: manėme, kur patiks, ten ir apsistosime. Nustebome, bet beveik niekur neradome vietos nakvynei pajūryje! Ir nekalbu apie ekonominį variantą ar paprastą viešbutį: viešbučių rezervacinės sistemos rodė, kad net prabangiausias SPA viešbutis Palangoje visiškai pilnas (o naktis jame kainavo apie 300 eurų). Patraukėme į Latviją – vos už 60 km, Liepojoje, radome 4* viešbutį miesto centre už 32 eurus nakčiai su pusryčiais (asmeniui viso labo 16 eurų!).

Žinoma, suprantu ir Lietuvos verslininkus dėl dviejų dalykų: pajūrio kurortuose sezonas trunka daugiausia pusantro–du mėnesius, o iš tų pajamų gyventi reikia visus metus. Todėl ir bandoma atsigriebti už visą blogą orą su kaupu“, – patirtimi dalijosi kelionių organizatorius.

Kaip ir K.Žukauskas, R.Širvinskas įsitikinęs: jei paklausa didelė ir viešbučiai perpildyti, vadinasi, kaina žmonėms tinka.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naglių rezervatas smalsuoliams kainuoja 2 eurus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naglių rezervatas smalsuoliams kainuoja 2 eurus.

Nepaisant to, kad mato nemažai problemų, kelionių organizatorius įsitikinęs, jog keliauti po Lietuvą verta. Ir pirmiausia dėl to, kad čia dar nėra daugybės turistų kaip kituose nuostabiuose pasaulio kampeliuose.

Džiaugiuosi, kad Lietuvą – deimantą Europoje – kol kas laikomės sau. Tiesa, už tai reikia susimokėti.

„Kuo daugiau keliauju po pasaulį, tuo labiau suprantu, kad ir mūsų šalis yra nuostabiai graži! Man, tiesą pasakius, gražiausia iš visų. Daugelis užsieniečių manęs klausia, kodėl mes garsiai nekalbame apie savo šalį ir nekviečiame turistų atvažiuoti, bet aš giliai širdyje džiaugiuosi, kad turistų srautas pas mus nėra didelis ir viskas dar nesugadinta bei tikra (atvirkščiai nei Prahoje, Barselonoje ar kitame Europos didmiestyje ar turistų gausiai lankomose šalyse). Džiaugiuosi, kad Lietuvą – deimantą Europoje – kol kas laikomės sau. Tiesa, už tai reikia susimokėti“, – juokavo R.Širvinskas.

Patarimai, kaip po Lietuvą keliauti pigiai

Ką patartų tiems, kurie vis dėlto turi ribotą atostogų biudžetą, bet nori ilsėtis Lietuvoje?

Lietuvoje turime unikalių vietų nakvynei, ko mums pavydėti gali visas pasaulis. Pavyzdžiui, nakvynė veikiančiame vienuolyne, nakvynė dvaruose, nakvynė pilyje!

Pirmiausia – išbraukti iš vasaros planų pajūrį.

„Aš pats jį labai mėgstu, bet tik ne sezono metu. Alternatyvų yra daugybė – leiskitės į baidarių žygius, su draugais apsistokite kaimo turizmo sodyboje ir aplankykite aplink esančias lankytinas vietas. Pastarosios savo kelionės po Lietuvą metu buvau Biržų krašte ir Prienų rajone. Likau sužavėtas! Nepamirškite, kad turime ne tik pajūrio kurortus, bet ir Birštoną, Anykščius, Druskininkus. Nuvažiuokite į juos!“, – kvietė R.Širvinskas.

Pigiai keliauti po užsienį lietuvius mokęs kelionių organizatorius panašiais principais vadovautis ragina ir planuojant kelionę po Lietuvą.

„Prieš užsakant nakvynę iš populiarių viešbučių sistemų, palyginkite kainas su interneto puslapiais, siūlančiais pigesnį poilsį Lietuvoje (poilsio paketus, kai į kainą būna įskaičiuota ne tik nakvynė, bet ir maitinimas, SPA procedūros ar specialios pramogos), taip pat užsukite į tiesioginį viešbučio puslapį: dažnai jie turi specialių akcijų, kurių metu už tą pačią kainą galima gauti pridėtinių verčių“, – patarė pašnekovas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Kliukų“ sodyba
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Kliukų“ sodyba

Dar vienas – paprastas, bet aukso vertės patarimas: atostogas Lietuvoje, kaip ir užsienyje, reikia planuotis ne paskutinę minutę, bet iš anksto.

„Pastaruoju metu man tenka bendrauti su daugybe viešbučių ir dauguma jų tvirtina, kad lietuviai pratę poilsį Lietuvoje rezervuotis paskutinę minutę. Tarkime, sumąsto, kad savaitgalį nori praleisti ne namuose, arba stebi orų prognozę ir, pamatę, kad artėjančiomis dienomis orai bus geri, skuba ieškoti poilsio variantų. Todėl viešbučiai nėra linkę sumažinti kainų paskutinę minutę. Geriausia tokį poilsį planuotis iš anksto“, – sakė R.Širvinskas.

Sutaupysite ir tada, jei atostogauti galite bei norite ne vasaros mėnesiais: vėlyvą rudenį, žiemą ir pavasarį.

„Šiemet nemažai specialių pasiūlymų apgyvendinimui Lietuvoje teko matyti gegužės mėnesį, tad tikėtina, kad ir kitąmet galima bus sulaukti gerų kainų“, – sakė pašnekovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje