Dabar populiaru
Publikuota: 2021 rugpjūčio 27d. 14:19

Norvegai pasienio lankytojus įspėja – nesišlapinkite į Rusijos pusę

Grensemerke
„Wikimedia Commons“/Blyngre nuotr. / Grensemerke
Rusijos įžeidinėjimas šlapinantis pasienyje jos teritorijos link gali atsieiti iki 300 Eur. Norvegijos pasieniečiai pažeidėjų ieško ir pasitelkę stebėjimo kameras, rašo thebarentsobserver.com.

„Nesišlapinti Rusijos link“. Toks naujas ženklas atsirado dažnai lankomoje vietoje Norvegijos-Rusijos pasienyje, kur žmonės mėgsta darytis nuotraukas. Kitoje upės pusėje aiškiai matyti ženklas, žymintis Rusijos teritoriją. Kai vanduo labiau nusenka, prie Rusijos žemės čia galima prieiti vos per kelis metrus.

Norvegijos pasienio komisaras Jensas Høilundas „The Barents Observer“ sakė nežinantis atvejų pastaruoju metu, kurie būtų paskatinę šio ženklo kelyje į Grense Jakobselv kaimelį atsiradimą. Jis pastatytas siekiant užkirsti kelią tokiam žmonių elgesiui.

Pareigūnas teigė, kad pasieniečiai dažnai būna šioje teritorijoje ir perspėja lankytojus, kad „tokie mėginimai virstų incidentu“.

„Policija, sienos apsaugos pareigūnai, pasienio komisariatas sieks užkirsti kelią tokiems incidentams, kurie galėtų priversti prie susitarimo su Rusija pažeidimo – tai gali būti palaikyta įžeidžiančiu elgesiu“, – aiškino jis.

J.Høilundas paragino visus, norinčius atvykti į šią vietą, visų pirma pasidomėti taisyklėmis. Jis patikino, kad įvykus kokiam nors pažeidimui, bus kreipiamasi į policiją.

Grense Jakobselv kaimelis yra populiari turistų lankoma vieta. Siauras keliukas Norvegijos pusėje vietomis priartėja visiškai prie pat Norvegiją ir Rusiją skiriančios upės kranto. Kelyje stovi ženklai, nurodantys keliautojams, kaip elgtis.

Visgi „Nesišlapinti Rusijos link“ ženklas – naujas.

Norvegija turi specialų įstatymą, kuris nurodo, ką piliečiai gali ir negali daryti netoli sienos su rytine kaimyne. Jame įrašyta ir tai, kad yra draudžiamas įžeidžiantis elgesys, nukreiptas prieš kaimyninę šalį ar jos pareigūnus. Pažeidėjams gresia baudos arba kalėjimas iki 3 mėnesių.

Paklaustas apie galimas baudas už šlapinimąsi, J.Høilundas sakė, kad dėl to spręstų policija. Tikėtina, kad būtų skirta bauda nuo 3 tūkst. kronų (290 Eur).

Prieš kelerius metus Norvegijos pasieniečiai sulaikė keturis žmones šiose vietose, kurie mėtė akmenis į Rusijos pusę. Praėjusią vasarą moteris padėjo savo ranką Rusijos pusėje ir buvo nubausta 8 tūkst. kronų (772 Eur) bauda. Jos elgesys buvo užfiksuotas stebėjimo kamera.

Tiek J.Høilundas, tiek Finmarko policijos vadovybė sakė nežinantys, kas paliko ženklą apie šlapinimąsi.

„Visgi jis pakabintas vietoje, kurioje turistai dažnai stabteli, toje vietoje, kur sustojama po ilgo važiavimo. Tikėtina, kad kai kurie susigundo ten nusišlapinti“, – sakė J.Høilundas.

Jis įspėjo, kad teritorija stebima ir vaizdo kameromis.

Norvegija su Rusija turi 197,7 km ilgio sieną, kuri nepasikeitusi nuo 1826 m. Norvegija yra vienintelė Rusijos kaimynė, su kuria pastaroji yra nekariavusi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje