Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 7d. 16:33

Nuomos rinkos chaosas: viešbučiai Kijeve vienai nakčiai pabrango net ir 100 kartų

Nakvynės kainos Kijeve
Nakvynės kainos Kijeve

Klasikinis kambarys dviejų žvaigždučių Kijevo viešbutyje „Holosiivskyi“ paprastai kainuoja 1,350 grivinų (51 JAV doleris) per naktį. Tačiau gegužės 26-ajai kaina siekia net 75 tūkst. (2,8 tūkst. dolerių), rašo „Kyiv Post“. Ir tai – vienas pigiausių variantų tai nakčiai.

Gegužės 26-osios nakčiai svetainėje „Booking.com“ likę vos kelios dešimtys laisvų kambarių. Tą dieną Ukrainos sostinėje vyks UEFA Čempionų lygos finalas, kuriame susitiks „Real Madrid“ ir „Liverpool“ klubai.

Skaičiuojama, kad ši dvikova į miestą pritrauks apie 70 tūkst. turistų. Į tai reaguodami viešbučių ir nuomojamų butų savininkai Kijeve kainas iškėlė į kosmines aukštumas. Kai kuriais atvejais kaina padidėjo net 100 kartų.

„Liverpool“ klubo atstovas spaudai britų žiniasklaidoje piktinosi, kad tai yra apiplėšimas, o daugelis klubo sirgalių yra darbininkų klasės atstovai, o ne milijonieriai.

Nepaisant žvėriškai išaugintų kainų, Kijeve tą naktį beveik nebelikę laisvų vietų nakvynei. Nors miestas yra viena pigiausių Europos sostinių, dabar už butą, pavyzdžiui, su vaizdu į upę ir vienu miegamuoju, prašoma net 150 tūkst. grivinų (5,6 tūkst. dolerių) už naktį.

„Kyvi Post“ nuotr./Nakvynė Kijeve
„Kyvi Post“ nuotr./Nakvynė Kijeve

Politinės partijos „Savarankiškumas“ narė Anna Romanova, vadovaujanti Ukrainos parlamento turizmo komitetui, aiškina, kad kainos išaugo ne dėl to, kad „savininkai yra godūs“.

„Tai yra jau daug metų besitęsiančio visiško chaoso Ukrainos apgyvendinimo paslaugų rinkoje pasekmė. 90 proc. nuomojamų butų, hostelių ir kambarių yra šešėlyje“, – teigė ji.

Nuo 1991 m. vos 243 viešbučiai Ukrainoje (3–5 proc.) išlaikė vadinamą žvaigždučių testą, pagal kurį klasifikuojami viešbučiai.

Politikės teigimu, tik apie 30 viešbučių kasmet jį išlaiko, nes procedūra yra ilga ir pilna biurokratizmo. Be to, jai dar toli iki europinės sistemos, tikina A.Romanova.

Viešųjų ryšių specialistas Sergejus Didkovskis teigia, kad reguliavimo nebuvimas gali skaudžiai kirsti Kijevo ir Ukrainos, kaip populiarėjančių turistinių krypčių, įvaizdžiui.

Nors nakvynės kainų išaugimas prieš svarbius renginius – kad ir prieš olimpiadas, tarptautinius filmų festivalius – visame pasaulyje yra įsigalėjusi praktika, kažkokios ribos turi būti.

Jo teigimu, daug viešbučių ir butų savininkų mėgina pasinaudoti proga ir gauti pajamų negalvodami apie ateitį ir perspektyvas. To pasekmės gali būti skaudžios – specialistas perspėja, kad gavę vienkartines dideles pajamas jie praras gerokai daugiau ateityje, nes atbaidys potencialius turistus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje