Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 27d. 16:02

Nuotraukose – pasakiškas 3 kurortų trikampis, šiemet įtrauktas UNESCO sąrašą

Karlovi Varai
123rf.com nuotr. / Karlovi Varai
Vienuolika Europos kurortinių miestų, įskaitant Karlovi Varus, Marianske Laznes ir Františkovi Laznes, buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Pasaulio paveldo komitetas priėmė sprendimą savo 44-ojoje sesijoje Fu-čou mieste, Kinijoje, pabrėždamas ypač kurortinių miestų architektūros ir balneologinių procedūrų svarbą. Kartu su Vakarų Čekijos kurortų trikampiu, į UNESCO sąrašą buvo įtraukti dar aštuoni kurortiniai miestai Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje ir Anglijoje. Čekijos UNESCO paminklų skaičius išaugo iki 15.

Vakarų Čekijos kurortų trikampis (Karlovi Varai, Marianske Laznės, Františkovi Laznės) siūlo virš 100 karštų ir šaltų mineralinių šaltinių. Karlovi Varus įkūrė karalius Karolis IV. Pasak legendos, medžioklės metu valdovas vijosi elnią. Žvėris pabėgo nuo medžiotojų šokdamas nuo uolos į Teplos upės kanjoną. Karolis IV su kitais medžiotojais nusileido į slėnį ir atrado karštus mineralinius šaltinius, trykštančius iš žemės gelmių. Šioje vietoje jis įsakė pastatyti kurortą.

Dabar Karlovi Varai yra viena iš populiariausių atostogų vietų turistams iš viso pasaulio. Karlovi Varuose visų pirma gydomi medžiagų apykaitos ir virškinimo sistemos sutrikimai. Čia irgi stiprėja pacientai po onkologinių ligų. Iš 2-2,5 km gylio trykšta trylika karštų šaltinių, kurių temperatūra yra nuo 41°C iki 73°C. Dviejų šaltų šaltinių temperatūra yra apie 15°C.

Marianske Laznės savo pirmąjį sezoną pradėjo tik 1808 m., tačiau kurortas greitai tapo mėgstama įžymybių atostogų vieta. Čia kadaise lankėsi Anglijos karalius Edvardas VII, Johanas Volfgangas fon Gėtė ir Frederikas Šopenas, kurio viešnagę Marianske Laznėse primena kasmetinis Šopeno muzikos festivalis. Įspūdingiausi architektūros perlai tai pavyzdžiui neobarokinė kolonada, ampyro stiliaus pastatai ir dainuojantis fontanas.

Ladislav Renner nuotr./Marianske Laznės
Ladislav Renner nuotr./Marianske Laznės

Františkovi Laznės yra vienas vaizdingiausių Čekijos kurortinių miestelių. 1793 m. imperatorius Pranciškus I čia įkūrė „Imperatoriaus Pranciškaus kaimą”, kuris savo šaltinių gydomųjų savybių dėka netrukus tapo visame pasaulyje žinomu kurortu.

Ladislav Renner nuotr./Františkovi Laznės
Ladislav Renner nuotr./Františkovi Laznės

Pagal seniausius rastus įrašus šiandieninis Pranciškaus šaltinis viduramžiais buvo vadinamas Chebo vandeniu ir bent nuo XV amžiaus pradžios nešė palengvėjimą viso regiono ligoniams. Šiandien Františkovi Laznės yra gražus, žalias miestas su dideliais parkais, tarp kurių yra promenadų ir SPA viešbučių.

Ladislav Renner nuotr./Františkovi Laznės
Ladislav Renner nuotr./Františkovi Laznės

Istorinis miesto centras išlaikė savo unikalų stilių iki šiol. Geltoni ir balti pastatų fasadai puikiai dera su supančia žaluma ir sukuria unikalią atmosferą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
34:08

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje