Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 1d. 21:00

„NY Times“: Kaip omikron atmaina pasiekė Europą – pakako dviejų skrydžių

Skrydžiai pandemijos metu Tik prenumeratoriams
„Scanpix“/AP nuotr. / Skrydžiai pandemijos metu
Šimtai keleivių, praėjusį penktadienį skrydžiu KL592 vykusių iš Pietų Afrikos į Amsterdamą, pateko į visus COVID epochos tarptautinių kelionių spąstus.

Į oro uostą jie atvyko apsiginklavę dokumentais, įrodančiais jų teisę skristi, o registracijos agentai kruopščiai peržvelgė painų reikalavimų, priklausančių nuo galutinio kelionės tikslo, sąrašą.

Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Jungtinės Valstijos, reikalavo, kad vakcinuoti keliautojai parodytų neigiamus testo rezultatus. Kitos to neprašė.

Keleiviai teigė, kad ilgo skrydžio metu tik kai kurie dėvėjo kaukes, nes stiuardesės dažnai nekreipdavo dėmesio į nusmukusias.

Tačiau kol keleiviai ore snūduriavo arba žiūrėjo į savo ekranus, žemėje viskas pasikeitė. Supanikavusios dėl naujosios omikron atmainos, kuri buvo aptikta Pietų Afrikoje, daugybė valstybių uždarė sienas.

Atvykėliai pateko į naują „postomikroninę“ realybę, kuri buvo pragariška, – jie valandų valandas kvėpavo priplėkusiu oru, kol jų lėktuvai lūkuriavo ant nusileidimo tako asfalto, tada kovojo su išsekimu sausakimšose laukimo salėse, laukdami tepinėlio rezultatų artimoje aplinkoje su bendrakeleiviais, kurie galėjo būti užsikrėtę naująja, galbūt pavojingesne atmaina.

„Mes buvome toje pačioje vietoje, tame pačiame kambaryje“, – sakė vienas keleivis, 39 metų Janas Mezekas, laboratorijos technikas, kurio įmonė aptarnauja tamponų tyrimo aparatus ir kuris keliavo namo iš dviejų savaičių trukmės komandiruotės į savo namus Prahoje.

„Jaučiausi kaip kiaulė garde, – skundėsi jis ir pridūrė: – Ten visur aplink mus galėjo plisti virusas.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje