Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Olandus į Lietuvą veda dviračių takai ir nostalgija gandrams

Ultrechtas – olimpinio jaunimo festivalio sostinė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Ultrechtas – olimpinio jaunimo festivalio sostinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę pačioje Amsterdamo širdyje įvyko Valstybinio turizmo departamento kartu su Lietuvos ambasada Nyderlanduose organizuotas Lietuvos turistinio potencialo pristatymas, sudominęs regione dirbančius turo operatorius ir būrį turizmo temomis rašančių žurnalistų iš daugumos svarbiausių vietos žiniasklaidos priemonių, tokių kaip dienraštis „Volkskrant“, „Reisgids“, „TravelPro“, „Travelution“, kelionių žurnalo „Travmagazine“, portalo Verkeersbureaus.info.

Renginys vyko istorinėje vietoje – šimtametes tradicijas turinčiame pramonininkų didžiajame klube, priešais Amsterdamo naująją kalvinistų (Niuvekerko) bažnyčią, kurioje prieš metus buvo karūnuotas Nyderlandų karalius Willemas-Alexanderis. Čia į Lietuvos renginį susirinkusius svečius sveikino Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Darius Semaška.
 

Lietuva tokiai plačiai turizmo auditorijai buvo pristatyta pirmą kartą.

„Nesitikėjome tokio didelio turizmo temomis rašančios žiniasklaidos susidomėjimo. Lietuva tokiai plačiai turizmo auditorijai buvo pristatyta pirmą kartą. Akivaizdu, kad olandai labai mažai žino apie Baltijos šalis, o potencialas turizmui į Lietuvą  –  didelis, todėl privalome investuoti į Lietuvos kaip turistinės šalies žinomumo didinimą,“ – sako Valstybinio turizmo departamento vadovė dr. Raimonda Balnienė, renginio dalyviams pristačiusi turizmo galimybes Lietuvoje.

Nyderlandų turistai aktyvūs, nuolatos besidomintys ir ieškantys naujovių. Dauguma paslaugų jie perka internetu, todėl komunikavimas anglų kalba itin aktualus tiek pateikiant turizmo informaciją internete, tiek keliaujant. Nuo šio rudens „Air Lituanica“ planuoja pradėti skrydžius į Amsterdamą, tad Nyderlandų kelionių verslas mato dideles perspektyvas konferenciniame ir renginių turizme.

Olandams taip pat aktualus kultūrinis, ekologinis, aktyvus ir kulinarinis turizmas.

Olandams taip pat aktualus kultūrinis, ekologinis, aktyvus ir kulinarinis turizmas. Neabejotinai didelių perspektyvų turi į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktas Vilniaus senamiestis ir sveikatinimo paslaugos visoje šalyje. Pasak turizmo specialistų, olandams įdomi ir sezoninė lietuvių virtuvė bei autentiškų vietos produktų pritaikymas kulinarijoje.

Iš lietuviško kulinarinio paveldo didžiausią įspūdį renginio svečiams paliko šakotis ir gyvas kaimiškas alus bei žinia, kad lietuviai vandenį iš krano nesibaimindami geria visoje šalyje. Nauja jiems buvo ir informacija apie pasaulinį gintaro kelią, baltiškojo gintaro unikalumą ir pritaikymą grožiui, sveikatai, kulinarijai.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka

Skaičiuojama, kad per metus apie milijonas olandų atostogauja su dviračiais. Olandus – tankiausiai Europoje apgyvendintos šalies gyventojus  – sužavėjo Lietuvos gamta, nacionaliniai ir regioniniai parkai, dviračių takai, o taip pat galimybė pabūti vienumoje, rinkti grybus ir uogas, išsimaudyti ežere ar upėje, apsistoti kempinge.

Skaičiuojama, kad per metus apie milijonas olandų atostogauja su dviračiais.

Lietuvą ir Nyderlandų vykdomosios valdžios sostinę Hagą sieja gandras. Nors Olandijoje gandrų jau nebelikę, gandras išliko Hagos simboliu. Olandai stebėjosi, kad gandras – nacionalinis Lietuvos paukštis ir kad Lietuvoje šiltuoju sezonu peri maždaug 13 tūkstančių gandrų porų.

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, pernai Lietuvoje turistavo apie 19 tūkst. olandų, 9,2 proc. daugiau nei 2012 m.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje