Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 16:08

Oro linijos piktinasi chaosu Europoje: taisyklių „kratiniai“ trukdo grįžti prie reguliarių kelionių

Ryanair
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ryanair

Europos oro linijų bendrovės antradienį paragino šalių vyriausybes koordinuoti priemones, skirtas apriboti naujojo koronaviruso plitimą, sakydamos, kad dabartiniai ribojančiųjų priemonių „kratiniai“ trukdo grįžti prie reguliarių kelionių po Europos Sąjungą.

Kliūtys apima „chaotiškus pasienio apribojimus ir painiavą dėl karantino priemonių, keleivių buvimo formų ir tyrimų reikalavimų įvairovę“, – vaizdo ryšio priemonėmis surengtoje spaudos konferencijoje teigė „Airlines For Europe“ (A4E) direktorius Thomas Reynaertas.

Primename, kad apie vieną tokį „chaoso“ pavyzdį praėjusią savaitę rašė 15min. Grupelė lietuvių buvo neįleisti į Lenkijos oro linijų lėktuvą Turkijoje, nes „LOT Polish Airlines“, panašu, vadovavosi neteisinga informacija.

A4E paragino laikytis bendro požiūrio, palaikydama Europos Komisijos raginimus parengti vieningą spalvinį bloko vietovių, kuriose egzistuoja didelė viruso rizika, žemėlapį, leidžiantį riboti regionus, o ne taikyti „nacionalinės apimties apribojimus“.

Keleiviams turėtų būti suteikta prieiga prie greitų ir patikimų CIVID-19 testų, o karantinai turėtų būti paskutine priemone, teigė oro linijų grupė.

„Mažos rizikos“ keliautojams, įskaitant pilotus ir skrydžių palydovus, neturėtų būti taikomi kelionių apribojimai, pridūrė organizacija.

Rugpjūtį keleivių srautai siekė tik maždaug 30 proc. prieš metus buvusio lygio, rodo A4E duomenys.

„Jei norime atkurti keleivių pasitikėjimą, skubiai reikalinga vieninga tyrimų Europoje programa“, – pareiškė R.Reynaertas.

Nekoordinuotos nacionalinės priemonės per pastaruosius šešis mėnesius turėjo pražūtingą poveikį judėjimo laisvei

Didesnis koordinavimas ES mastu turėtų būti „politinis prioritetas“, pažymėjo ir „Air France-KLM“ vadovas ir A4E valdybos pirmininkas Benjaminas Smithas.

„Nekoordinuotos nacionalinės priemonės per pastaruosius šešis mėnesius turėjo pražūtingą poveikį judėjimo laisvei“, – pažymėjo jis.

Dabar naujai Europoje skelbiami apribojimai kelionėms ir vėl jaukia oro linijų planus. Bendrovės į kai kurias šalis, tokias kaip Ukraina, ima atšaukti skrydžius, į kitas – siūlyti bilietus už juokingas kainas, nes keliautojai ten nebeskrenda dėl keliamų jiems sąlygų.

Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) generalinis direktorius Alexandre’as de Juniacas teigė Prancūzijos radijui „Europe 1“, kad „siūlome keleivių tikrinimo procedūras atlikti išvykimo oro uostuose, kad paskirties šalys žinotų, jog rizika yra minimali“.

„Ribojimo priemonės, visų pirma karantino priemonės, turite suprasti – tai yra didžiulė atgrasomoji priemonė bet kokioms kelionėms“, – pridūrė jis.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:38
13:16
01:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje