Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 23d. 11:41

Pamatykite: restauruotas legendinis prabangusis „Orient Express“ traukinys

„Orient Express“ traukinys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Orient Express“ traukinys

Kas nėra skaitęs Agathos Christie detektyvo „Žmogžudystė Rytų eksprese“ arba bent matęs pagal jį sukurto filmo? Jeigu norėtumėte pamatyti tą prabangą, kurioje keliavo knygos veikėjai (na, tik be žmogžudystės), netrukus gali tokia galimybė grįžti – gali ir vėl į Europos vėžes išriedėti legendinis „Orient Express“ („Rytų Ekspreso“) traukinys.

Paskutinį kartą „Orient Express“ iš Paryžiaus į Stambulą nuvažiavo 1977 m. ir pabaigė beveik šimtmetį trukusias šias prabangias keliones iš Vakarų Europos į Turkiją. Pakeliui traukinys stodavo Miunchene, Vienoje, Budapešte ir Bukarešte.

Prancūzijos geležinkelių įmonė, įsigijusi istorinį traukinį 1977 m., nusprendė vagonus atnaujinti. Darbus jie vykdė nuo 2011 m. ir pagaliau pristatė 14 mln. Eur kainavusį rezultatą.

Atnaujinti prabangieji vagonai neseniai buvo pristatyti Gare de L’Est traukinių stotyje Paryžiuje. Iš septynių vagonų net trys yra skirti tik restoranui – kaip ir prieš beveik pusę amžiaus. Vagonai išpuošti velveto užuolaidomis, prabangus Art Déco interjeras žavi odinėmis kėdėmis ir mediniais stalais.

„Orient Express“ vadovas Guillaume de Saint Lager teigė, kad prieš pradedant restauracijos darbus daug laiko buvo praleista archyvuose – ieškota ne tik originalių planų, bet net ir audinių pavyzdžių.

Taip pat buvo atrasta, kad Lenkijoje, netoli sienos su Baltarusija, yra net 16 originalių „Orient Express“ vagonų. Svarstoma juos nupirkti ir atnaujinti.

Bendrovė norėtų, kad šis traukinys vėl išriedėtų per Europą, tačiau prieš paskelbiant, ar tai įmanoma, dar reikia nuosekliai įvertinti techninę vagonų būklę, ar jie atitinka per tiek metų pasikeitusius saugumo reikalavimus. Tikimasi sprendimą priimti šią vasarą.

Temos: 2 Traukinys Kelionės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje