Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 26d. 16:12

Paroda „Adventur“ sulaukė daugiau nei 21 tūkstančio lankytojų

Parodoje daug naujienų pristatė Lietuvos turizmo atstovai
Parodoje daug naujienų pristatė Lietuvos turizmo atstovai

3-ąjį kartą surengta tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“, vykusi su šūkiu „Ateik pasiruošęs!“ baigėsi. Trijų dienų nuotaikingas mini turas kvietė aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, egzotines pasaulio šalis, siūlė daugybę idėjų, kaip keliauti su šeima, bendradarbiais, kaip užsienyje rengti šventes, patarė atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas. Etnografinių regionų metais parodoje ypač daug dėmesio buvo skirta Lietuvos ir jos kultūros paveldo temai.

Parodos tema „Atrask pasaulį“ pristatė užsienio šalis ir keliones organizuojančias agentūras.

Lietuvos kelionių organizatoriai parodos lankytojams paruošė daug nuolaidų ir staigmenų. Čia buvo galima dairytis ne tik patrauklių scenarijų atostogoms, bet ir galimybių įsigyti kelionę pigiau.

„Pažink Lietuvą“ salėje lankytojų laukė visi Lietuvos regionai – buvo galima susipažinti su jų kultūros paveldu, sužinoti daugiau apie dar nepažintus Lietuvos kampelius, susiplanuoti tiek trumpą savaitgalinį poilsį, tiek ilgesnes atostogas patikusiose šalies vietose.

Trečią kartą surengta paroda „Adventur“ ne tik išlaikė įprastas temų tradicijas, bet pasiūlė visiškai naujų: „Kelionių fotografiją“, „Kelionių muziką“.

Interaktyvioje „Kelionių fotografijos“ erdvėje keliautojams buvo pristatoma naujausia filmavimo ir foto technika, o fiksuoti kelionių akimirkas mokė garsūs Lietuvos fotografai. „Kelionių muzikoje“ buvo pristatyta muzikos festivalių kultūra ir populiariausi renginiai.

Parodoje šiemet įvyko rekordinis skaičius renginių – 125, tarp kurių: susitikimai su garsiais žmonėmis, keliautojais, gidais, Etnografiniams metams skirti renginiai, Lietuvos ir užsienio šalių prisistatymai, kelionių fotografijos, muzikos renginiai.

Savo kelionių patirtimi ir pastebėjimais čia dalinosi žinoma aktorė, visuomenės veikėja Nijole Oželyte, muzikantas Linas Zareckas Choras, automobilių sporto komentatorius, bendrovės „Microsoft Lietuva“ vadovas Kristijonas Kaikaris, Lietuvą pėsčiomis apkeliavęs Mantas Bartusevičius, keliautojo Vytauto Bukausko šeima, rašytojas, žurnalistas, etiketo žinovas Giedrius Drukteinis ir kiti.

Parodos metu buvo paskelbta ir geriausia metų kelionių knyga – dauguma skaitytojų portalo kelionesirpramogos.lt surengtame konkurse balsavo už Pauliaus Egidijaus Kovo knygą „Gyvenimas audroje. Kaip išlikti sausam“.

Tuo metu Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubas pristatė geriausio 2014 m. keliautojo konkurso „Kolumbas LT“ laureatus.

„Metų keliautoju“ tapo Paulius Mačiulevičius už projektą „Be sienų“, „Metų kelionės istorija“ buvo nominuota Gyčio Juodpusio kelionė į Amazonijos džiungles, o nominacija „Metų šeimos kelionė“ atiteko garsiai Bukauskų šeimai už kelionę į Sibirą.

Parodoje – 21 tūkst. lankytojų

Parodą ir renginius šiais metais aplankė 31 proc. daugiau lankytojų, negu pernai – 21 484 žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio šalių.

Kaip rodo UAB „Synopticom“ atlikti lankytojų apklausos duomenys, 53 proc. lankytojų domino poilsis ir kelionės užsienio šalyse. Net 32 proc. žmonių parodoje domėjosi atostogų ir poilsio galimybėmis Lietuvoje.

„Mano atradimas šioje parodoje – Dubajus, Indonezija, pastebėjau ir aplankiau jų stendus“, – sakė viena lankytoja. Kiti lankytojai gyrė ir Turkijos, Latvijos bei kitų šalių stendus ir prisistatymus, teigė į parodą atvykę net ne vieną dieną.

Apklausos duomenys rodo, kad lankytojai ypač teigiamai įvertino galimybę vienoje vietoje susipažinti su įvairiausiomis atostogų ir poilsio galimybėmis, taip pat akcentavo, kad nusipirkti kelionę skatino ne tik puikus dalyvių pasirengimas, išsami informacija, malonus bendravimas, tačiau ir parodoje taikomos nuolaidos.

Lankytojai puikiai įvertino naujovę – parodoje šiemet pirmą kartą savo kelionių organizatoriaus „Novaturas“ įrengtą erdvę vaikams „Linksmąjį safarį“.

Daugiau kaip pusė šiais metais parodą aplankiusių žmonių ketina joje lankytis ir ateityje.

Patiko ir dalyviams

Parodą teigiamai įvertino ir dalyviai. Janis Grudvlis iš Latvijos stendo teigė: „Man džiugu, kad žmonės atranda kaimynus. Esame mažos šalys, bet turėtume domėtis vieni kitais.

Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad žmonės mėgsta aktyvų poilsį. Manęs jie labai daug klausinėja apie Latvijos architektūrą, pilis ir dviračių takus. Panašu, lietuviai mėgsta keliauti dviračiais“.

Tailando turizmo asociacijos marketingo vadovė Suomijai ir Baltijos šalims Tarja Koivisto sakė, kad parodoje dalyvauja trečius metus ir pastebi, kad lankytojų susidomėjimas vis didėja.

„Nuostabu, kad prie mūsų stendo šiais metais stovėjo eilės žmonių, kurie norėjo užduoti klausimų apie atostogas Tailande. Ir jie žino, ko klausia! Ateina tikrai pasiruošę“, – teigė T.Koivisto. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje