Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulinę širdies dieną minėjo 100 km žygiuodami Lietuvos pajūriu (nuotraukos)

Entuziastų žygio akimirka
Organizatorių nuotr. / Entuziastų žygio akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo vienos sienos iki kitos – tiek per keturias dienas su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis nuėjo trys šios sporto šakos mėgėjai. Jie įveikė beveik 100 km pajūrio ruožą nuo Latvijos iki Rusijos pasienio.

Visą atstumą įveikė trys žmonės: verslininkai Arūnas Milkus, Jaroslavas Romanovskis ir žurnalistas Artūras Gimžauskas. Skirtinguose etapuose su trimis žygeiviais ėję žmonės buvo tarsi savotiška palaikymo komanda: nuo Klaipėdos iki Juodkrantės žingsniavo 18 žmonių, nuo Juodkrantės iki Rusijos sienos – dešimt.

Ne visi žygio dalyviai buvo susipažinę su šiaurietiškojo ėjimo pradmenimis. „Kai kurie tai išbandė pirmą kartą. Artūras nebuvo bandęs, bet labai greitai susigaudė. Šio žygiavimo nepavadinčiau šiaurietiškuoju, tai greičiau buvo ėjimas laisvu stiliumi su lazdomis“, – sakė žygio idėjos autorius A.Milkus.

Pirmą kartą su šiaurietiškuoju ėjimu susidūręs A.Gimžauskas džiaugėsi savo sprendimu priimti iššūkį: „Arūnas šiaurietiškojo ėjimo bacila bando užkrėsti visą Lietuvą. Užkibau ir aš, nors prieš tai atsargiai žiūrėjau į šį aktyvų laisvalaikio leidimo būdą. Po žygio dar kelias dienas viena koja atsilikinėjo, tačiau raumenų maudulį ir pūsles ant kojų atperka patirti neišdildomi įspūdžiai. Nesitikėjau, kad bus taip smagu.“

Manome, kad šis žygis galėtų tapti tradicinis, kasmetis. Ketiname kviesti daugiau žmonių ir idėją pasivaikščioti visu Lietuvos pajūriu tęsti.

Beveik 100 km pėsčiomis – atstumas, kuris daugeliui atrodo neįveikiamas, tačiau patys žygeiviai sako su dideliais sunkumais nesusidūrę: „Miegojome viešbučiuose, kuprinėse turėjome tik būtiniausius daiktus, jokių palapinių, jokių miegmaišių, tereikėjo susitarti su savimi, kad turime įveikti šį kelią, ir viskas. O viena kita pūslelė ant kojos didelės įtakos nei nuotaikai, nei savijautai neturėjo, – tvirtino A.Milkus. – Toks žygis tikrai geriau nei tiesiog drybsoti prie jūros ir degintis. Pamatėme, koks gražus pajūris, pasidžiaugėme geru oru, netgi įdegėme.“

Per dieną žygio dalyviai nueidavo skirtingus atstumus. Pirmą dieną įveikė apie 20 km, antrą – 25 km, trečią – vėl 20 km, o paskutinę dieną teko nueiti didžiausią atstumą – daugiau nei 30 kilometrų. Sunkiausia, anot žygeivių, buvo paskutinė diena. „Jau daug buvome įveikę, atsirado šiek tiek monotonijos ir gruntas, kuriuo ėjome, sunkokas buvo“, – sakė V.Romanovskis.

Anot A.Milkaus, vienas idėjos tikslų – padidinti šiaurietiškojo ėjimo mėgėjų gretas: „Norėjome parodyti žmonėms, kad galima smagiai pasivaikščioti pajūriu ir lazdas išbandyti čia, Lietuvoje, o ne važiuoti į Slovakiją.“

„Simboliška, kad finišavome per Pasaulinę širdies dieną, kuria pasaulyje siekiama atkreipti dėmesį į rizikos veiksnius, sukeliančius širdies ligas, skatinama sveikai gyventi, sportuoti. Manome, kad šis žygis galėtų tapti tradicinis, kasmetis. Ketiname kviesti daugiau žmonių ir idėją pasivaikščioti visu Lietuvos pajūriu tęsti“, – apie ateities planus kalbėjo A.Milkus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje