TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulis pripažino: turizmas Lietuvoje atsakingas

Turizmo departamento nuotr.
Turizmo departamento nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praeitų metų lapkričio mėnesį Londone vyko Tarptautinė turizmo mugė, per kurią įteikti Atsakingo turizmo apdovanojimai. Atsakingo turizmo destinacijos apdovanojimuose buvo nominuota ir Lietuva. Deja, apdovanojimą iš jos nugvelbė Brazilijos vietovė Bonito, siūlanti ją atrasti ekologiškai. Nors apdovanojimo negavo, Lietuva skųsti negali – ji sulaukė tarptautinio dėmesio.

Per renginį Lietuva sulaukė tokių žiniasklaidos atstovų, kaip BBC ir Travel Channel dėmesio. Šie iš Lietuvos atstovų ėmė interviu, juos fotografavo. Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė teigė, kad ši nominacija suteikia Lietuvai progą pademonstruoti pasauliui savo išteklius ir parodyti, kiek daug pastangų yra dedama tam, kad būtų laikomasi atsakingo turizmo principų. O parodyti tikrai yra ką: Juk net trečdalis Lietuvos teritorijos yra padengtas mišku, o 15,3 proc. visos šalies teritorijos yra saugoma. Šalia saugomų teritorijų yra įsikūrę lankytojų centrai, kur galima daugiau sužinoti apie lankomą vietą ar iš arčiau pamatyti laukinių gyvūnų, pavyzdžiui, stumbrų.

Turizmo departamento nuotr.
Turizmo departamento nuotr.

Lietuvoje yra maždaug 6 tūkstančiai ežerų, o šalies gėlo požeminio vandens ištekliai – vieni didžiausių Europoje. Jei žvelgtume į oro kokybę, tai Vilnius būtų vienas pirmaujančių miestų pasaulyje. Įvairios iniciatyvos miestą daro dar žalesnį ir švaresnį, pavyzdžiui, siūlymas miestiečiams važinėtis oranžiniais dviračiais. Lietuva gali didžiuotis ir pavasarį ją visą apimančia tvarkymosi akcija „Darom“.

Įvairi šalies gamta ir jos tausojimo iniciatyvos traukia globalioms problemoms neabejingus keliautojus. Pasak Valstybinio turizmo departamento Rinkodaros skyriaus vedėjos Laurynos Tarvydienės, atsakingi turistai keliaudami nori padaryti kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai ir atnešti naudos vietos bendruomenei, paskatinti ją puoselėti savo kultūrą ir papročius. Atsakingi turistai keliaudami pirmenybę visada teikia tos vietovės produktams.

Turizmo departamento nuotr.
Turizmo departamento nuotr.

„Atsakingo turizmo idėjomis besižavintys žmonės mielai naudojasi savanorystės programomis. Jie gali padėti atlikti su aplinkosauga susijusius darbus, spręsti socialines problemas ar tiesiog atvažiuoti tada, kai vyksta „Darom“. Tinklalapyje www.wwoof.net gali užsiregistruoti ūkininkai, kuriems praverstų savanorių iš Lietuvos ar užsienio pagalba. Už savanorių darbą jie turi atsimokėti maistu ir nakvyne. Tie, kurie ieško, galimybių tikrai randa“, - sakė L.Tarvydienė.

Tiems, kurių savanorystė nevilioja, ji siūlė apsistoti žalio rakto viešbučiuose ar mėlynosios vėliavos paplūdimiuose. Žalio rakto viešbučiuose didelis dėmesys yra skiriamas ekologiškam funkcionavimui, personalo švietimui apie aplinkosaugą. Mėlynosios vėliavos paplūdimiuose vanduo yra švarus, jų aplinka tvarkinga – įrengtos persirengimo būdelės, tualetai. Tokių paplūdimių Lietuvoje yra trys – Nidoje, Juodkrantėje ir Palangoje, šalia Birutės parko.

Turizmo departamento nuotr.
Turizmo departamento nuotr.

Sąlygos Lietuvoje keliauti atsakingai yra labai geros. Tokios pat geros kaip Austrijoje, Kenijoje ar Jungtinės Karalystėje – šių šalių lankytinos vietos taip pat buvo nominuotos Atsakingo turizmo destinacijos rinkimuose. Kad Lietuva yra pažangi atsakingo turizmo srityje rodo ir britų tinklapio www.ethictraveler.com pripažinimas: jis jau antrus metus iš eilės ją išrenka į labiausiai atsakingą turizmą išplėtojusių šalių dešimtuką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje