Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 25d. 20:00

Pasauliui kovojant su pandemija, gyvenimas Uhane grįžęs į savo vėžes

Pasauliui kovojant su pandemija, gyvenimas Uhane grįžęs į savo vėžes
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Uhanas 2020 m. sausį (viršuje) ir 2021 m. sausį (apačioje)

Koronavirusas pasaulyje jau spėjo nusinešti daugiau kaip 2 milijonus gyvybių. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertams aiškinantis koronaviruso kilmę, Kinijos miestas, pernai pavasarį užsidaręs ilgam karantinui, šiuo metu – judrus ir gyvybingas. Net neįtartum, kad šis kunkuliuojantis miestas buvo 76-ioms dienoms paralyžiuotas.

Pasirodant pirmiesiems ryto spinduliams, gatvės prekeiviai skuba išrikiuoti šviežius vaisius ir daržoves. Per pietų pertrauką biurų darbuotojai užpildo vietines užkandines. Saulei leidžiantis poros, draugai, pavieniai asmenys juda į miesto parkus. Artėjant Kinų naujiesiems metams, Uhanas jau dabinasi raudonais žibintais.

Prieš metus viskas buvo kitaip. 2020 m. sausį Uhano gyventojai į telefonus gavo pranešimą apie karantiną, tai beveik pernakt uždarė šį Kinijos pramonės ir transporto centrą. Karantinas tęsėsi 76 dienas.

Pasaulis nusčiuvęs stebėjo, kaip staiga sustojo iš Uhano važiuojantys traukiniai, autobusai, liko stovėti lėktuvai. Keliai buvo užblokuoti, o žmonėms nurodyta likti namuose. Būtinais reikmenimis aprūpindavo tik pareigūnai ir savanoriai.

Kaip rašo „Huffington Post“, ankstyvą šeštadienio rytą miesto, kuriame pirmą kartą aptiktas koronavirusas, gyventojai bėgiojo ar dalyvavo tai či treniruotėse – 11 milijonų žmonių mieste gyvenimas jau grįžo į įprastas vėžes.

Tuo metu likęs pasaulis šiuo metu rengiasi kovai su labiau užkrečiamomis koronaviruso padermėmis. Siekį vakcinuoti kaip galima daugiau žmonių kol kas sunkina ribotas vakcinos prieinamumas.

Uhane įvyko daugiausia iš Kinijos skelbiamų 4 636 mirčių nuo koronaviruso. Šis skaičius, beje, nesikeičia jau mėnesiais.

Šiame mieste viruso protrūkių nepasitaikė nuo pat karantino pabaigos balandžio 8 dieną. Tačiau klausimai, iš kur kilo virusas ir ar Kinijos valdžia padarė viską, kad jis neišplistų ir veikė pakankamai skaidriai, kad pasaulis pasiruoštų 98 milijonus susargdinusiam užkratui, vis dar neatsakyti.

Tuo metu Kinijoje Uhano užsidarymas vadinamas herojišku poelgiu, kuris padėjo visai šaliai.

„Manau, kad Uhanas yra herojiškas miestas. Jis sustabdė savo ekonomiką, tai padėjo Kinijai kovoti su pandemija. Tai kilnus poelgis“, – sakė 24 metų miesto gyventoja Chen Jiali.

Šeštadienį Kinija pranešė apie 107 naujus atvejus, iš viso nuo pandemijos pradžios – 88 911. Daugiausiai iš šeštadienį paskelbtų atvejų nustatyti Heilongdziango provincijoje – 56. Pekinas ir Šanchajus pranešė apie tris atvejus kiekviename.

Valdžios atstovai ragina žmones susilaikyti nuo smarkaus kitą mėnesį įvyksiančio naujųjų metų šventimo.

Nemaža dalis mokyklų persiorientavo į nuotolinį mokymą, o kaukių dėvėjimas pastatų viduje ir viešajame transporte tapo būtinybe. Kinai naudojasi įvairiomis programėlėmis, kurios seka žmonių buvimo vietą – tai leidžia matyti, ar konkretus žmogus buvo vietose, kuriose pasitaikė naujų atvejų.

Kinija atkakliai gynė savo veiksmus pirmomis protrūkio dienomis, jos atstovai aiškino, kad Kinija padėjo kitoms šalims tuo, kad davė laiko pasirengti, be to, buvo platinamos teorijos, kad virusas į Uhaną neva pateko iš užsienio, galbūt net iš JAV laboratorijos.

Po mėnesius trukusių derybų Kinija galiausiai davė leidimą PSO atsiųsti tyrėjų grupę aiškintis koronaviruso kilmės. Šiuo metu tyrėjai yra dviejų savaičių saviizoliacijoje.

Tuo metu Honkonge tūkstančiai žmonių atsidūrė karantine stengiantis išvengti protrūkio. Honkonge situacija yra įtempta nuo lapkričio, per pastaruosius du mėnesius čia aptikta daugiau kaip 4,3 tūkst. atvejų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje