Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbti geriausi Lietuvos keliautojai – konkurso „Kolumbas LT‘2015“ nugalėtojai

Algimantas Čekuolis ir Gerimantas Statinis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algimantas Čekuolis ir Gerimantas Statinis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniuje paskelbti ir apdovanoti geriausi Lietuvos metų keliautojai. Nugalėtojai išrinkti šešiose kategorijose: metų kelionės istorijos; metų kelionės fotografijos, metų kelionės vaizdo filmuko, šeimos kelionės, kelionės po Lietuvą ir metų keliautojo.

Nugalėtojais šiemet tapo: Linas Senkus, už kelionių istoriją apie galimą Kolumbo lietuvišką kilmę, keliaujant po Madeiros salą, kurioje gimė ir pats garsusis portugalų keliautojas Kristupas Kolumbas;

Danas Macijauskas, už nuotraukų ciklus, kuriuose įamžintos ekstremalių pomėgių akimirkos Pietų Amerikoje; Berta Tilmantaitė, už trumpą vaizdo pasakojimą apie dramatišką Himalajų šerpų gyvenimą;

Renata Kilinskaitė, už nuotraukomis atskleistą lietuviško pajūrio grožį žiemą; Simonas Grakavinas, už kelionę su šeima po Kanarų salas, kuriose ne tik gulėjo paplūdimyje, bet ir aktyviai atrandant salų gamtos stebuklus kartu su vaikais.

Metų keliautoju šiemet išrinktas Vytautas Bukauskas, kuriam keliavimas yra tapęs gyvenimo būdu, už 2014 m. įvykdytą pirmąjį Lietuvos keliautojų apsilankymą Komorų salyne ir pirmą įkopimą į aukščiausią jų kalną – Kartalos ugnikalnį (2361 m), turintį didžiausią veikiančio vulkano kraterį pasaulyje 3 km x 4 km.

Metų keliautojai išrinkti iš nacionalinio kelionių žurnalistikos konkurso „Kolumbas LT“ dalyvių būrio.

Antrą kartą organizuotame konkurse šiemet dalyvavo 31 dalyvis, konkursui pateikęs 54 darbus. Šiemet konkursas vyko jau antrą kartą.

Pasak vieno iš jo organizatorių, keliautojo ir žurnalisto Gerimantas Statinio, konkursas skirtas pagerbti Lietuvos žmones, entuziastus, kurie keliaudami užfiksuoja įdomias patirtis ir jomis dalinasi su kitais per savo rašinius, nuotraukas ar vaizdo filmukus.

„Konkurso metu buvo išaiškinti labiausiai motyvuoti keliaujantys žmonės, nebijantys iššūkių ir atradimų, kaupiantys dvasines vertybes ir ieškantys tikslingo pasaulio pažinimo. Norime, kad ir toliau kelionėmis būtų siekiama žinių ir asmeninių atradimų“, – konkurso rezultatais džiaugėsi konkurso „Kolumbas LT“ organizatorius, keliautojas G.Statinis.

Metų keliautojus iš konkurso dalyvių išrinko komisija, vadovaujama žinomo žurnalisto ir keliautojo Algimanto Čekuolio.

„Žurnalistą maitina kojos ir ratai. Aš pats esu pėsčiomis perėjęs visą Latviją. Bet žmogui svarbu ne tik keliauti, bet dar ir gerai žinoti, kur keliauji“, – sakė A.Čekuolis.

Komisijoje taip pat dalyvavo: keliautojas Dainius Kinderis, Lietuvos geografų draugijos prezidentė prof. dr. Dovilė Krupickaitė, kelionių rašytoja Kristina Stalnionytė, LRT režisierė Miglė Greičiuvienė, „National Geographic Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Frederikas Jansonas, konkurso „Kolumbas LT‘2014“ laureatas Gytis Juodpusis, Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė ir LŽS Kelionių ir pramogų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis.

Pagrindiniams nugalėtojams kiekvienoje nominacijoje atiteko 500 eurų vertės kuponai apsipirkti aktyvaus laisvalaikio aprangos „Hiatus Columbia“ parduotuvėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje