-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Pavasario atostogos krašte, kurio nespėja vytis net „Google“ žemėlapiai

Kol Lietuvos padangę saulės spinduliai nutvieskia tik esant galingam minusui, keliautojai aktyviai žvalgosi saulėtų ir šiltų kraštų link. Egiptas, Ispanija bei šalia Afrikos krantų Atlanto vandenyne pūpsančios Kanarų salos – pasirinkimas vertas dešimtuko. Vis tik kelionių ekspertai patikins, kad šilumos išsiilgusiems ir veidus nuo šalčio storais šalikais maskuojantiems lietuviams išsvajotų plius trisdešimt šį žiemišką pavasarį kur kas patikimiau ieškoti Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE).
S. Valiaugaitė Dubajuje
S. Valiaugaitė Dubajuje / Skrendu.lt nuotr.

365 dienos saulės ir privatūs paplūdimiai

„JAE saulės netrūksta ištisus metus, o orai žiemą ir ankstyvą pavasarį dažnai šiltesni nei pas mus vasarą. Dėl gaivaus vėjo šiuose kraštuose nėra per karšta, tad palanku ne tik mėgautis paplūdimio malonumais, bet ir aplankyti žymiausias vietas“, – sakė neseniai iš Dubajaus bei Abu Dabio sugrįžusi „Skrendu.lt“ ekspertė Snieguolė Valiaugaitė.

Skrendu.lt nuotr./Dubajaus panorama
Skrendu.lt nuotr./Dubajaus panorama

Didžiausias JAE miestas Dubajus, kaip teigia ji, išsiskiria paplūdimių gausa, tačiau labiausiai stebina ne jų galybė, o tai, kad žmonėms paplūdimiuose suskaičiuoti pakanka ir abiejų rankų pirštų. „Kitaip nei populiariųjų Egipto ar Ispanijos kurortų paplūdimiuose, Dubajuje besimaudančius vietinius išvysti sunku, todėl begulėdamas ant kruopščiai iššukuoto smėlio jautiesi it privačiame paplūdimyje“, – pasakojo S. Valiaugaitė.

Ilsintis krištolo skaidrumo jūros skalaujamuose Persijos įlankos paplūdimiuose savotiško šarmo suteikia ir tai, kad maždaug po pietų, bent kelis kartus pasigirsta iš mečečių sklindančios maldos. „Melstis arabai pradeda beveik tuo pačiu metu, atsilikdami vienas nuo kito maždaug kas 5 sekundes. Bandžiau pagauti šią kiek neharmoningą maldų melodiją – savotiška relaksacija, įkvepia!“ – įspūdžiais dalijosi keliautoja.

Skrendu.lt nuotr./S. Valiaugaitė, Džumeiros paplūdimys
Skrendu.lt nuotr./S. Valiaugaitė, Džumeiros paplūdimys

Į JAE – tik žemę šluojančiomis suknelėmis?

Ir nors JAE lietuviams vis dar yra mitais ir legendomis apipintas prabangos kraštas, S. Valiaugaitė tikina, kad kainos šiuose kaštuose nėra jau tokios didelės. „JAE gal kiek brangiau nei Lietuvoje, tačiau prekių ir paslaugų kainos bei kokybės santykis yra tobulas. Štai, pavyzdžiui, 6 dienų trukmės atostogos JAE, apsistojant 4 žvaigždučių viešbutyje ir įskaitant visas kelionės išlaidas, man kainavo apie 600 eurų, t. y. bene tiek pat, kiek ir įprasta išvyka į Prancūziją ar Italiją“, – pasakojo ji.

Poilsiautojus iš Lietuvos keliauti į JAE neretai atbaido ir šiems kraštams būdingi religiniai skirtumai bei įvairūs draudimai, tačiau S. Valiaugaitė pabrėžia, kad tiek Abu Dabis, tiek Dubajus iš tiesų yra itin liberalūs miestai.

Skrendu.lt nuotr./Burj Khalifa dieną ir naktį
Skrendu.lt nuotr./Burj Khalifa dieną ir naktį

„Prieš keliaudama į JAE ilgai sukau galvą, ką krauti į lagaminą. Ieškojau pačių ilgiausių ir uždariausių spintoj turimų suknelių, tačiau veltui. Dubajaus centre ne kartą išvydau merginas, kurios buvo pasipuošusios vos kojas dengiančiomis suknelėmis ar giliomis iškirptėmis. Vis dėlto, jeigu norite išvengti vietinių žvilgsnių, reikia galvoti apie šiek tiek kuklesnę aprangą“, – patarimais dalijosi „Skrendu.lt“ ekspertė.

Musulmoniškuose miestuose, anaiptol, netrūksta pramogų, o dėl aktyvaus naktinio gyvenimo ir vakarėlių, pavyzdžiui, į Dubajų, pasilinksminti plūsta gyventojai net ir iš gretimų, draudimais itin sukaustytų šalių.

Kelti sparnus į JAE ragina ir palyginti patogūs skrydžiai. „Komfortu garsėjančios latviškos oro linijos „Air Baltic“ į JAE sostinę Abu Dabį skraidina 4 kartus per savaitę. Malonus ir greitas persėdimas Rygoje bei patrauklios skrydžių kainos leis pasiekti egzotišką atostogų kraštą kiek mažiau nei per 6 valandas“, – pranašumus vardijo S. Valiaugaitė.

Skrendu.lt nuotr./Skredant į Abu Dabį
Skrendu.lt nuotr./Skredant į Abu Dabį

Pažintis pėsčiomis – misija (ne)įmanoma

Pasak keliautojos, inovacijomis garsėjančiuose ir nuolat augančiuose JAE atstumai – neįtikėtini, tad gausybės lankytinų objektų apeiti pėsčiomis geriau nė nebandyti. O jei vis tik nuspręstumėte išsiruošti į pažintį pėsčiomis ir pėdas „papuošti“ nutrintomis žaizdomis, kelyje greičiausiai teks susidurti su nesibaigiančiomis statybomis bei visą parą plušančiais darbininkais.

„Apsistojusi bene pačiame miesto centre, iki žymiausio objekto Dubajuje – aukščiausio viešbučio pasaulyje „Burj Khalifa“ – nusprendžiau žygiuoti pėsčiomis. Maniau, kad tokiu būdu geriau pažinsiu miestą, tačiau 40-ties minučių kelionė kaitrioje saulėje užtruko gerokai ilgiau nei valandą. Eidama juokiausi, kad net „Google“ nespėja vytis Dubajaus augimo: žemėlapiai nepagauna statybviečių, o rodomas kelias pėsčiomis yra tiesiog neegzistuojantis“, – pasakojo keliautoja.

Skrendu.lt nuotr./S. Valiaugaitė link Burj Khalifa
Skrendu.lt nuotr./S. Valiaugaitė link Burj Khalifa

Tuo tarpu ketinantiesiems JAE važinėtis išsinuomotu automobiliu vertėtų atminti, kad, pavyzdžiui, Abu Dabyje, įprastai nėra pripažįstami Lietuvoje išduoti vairuotojo pažymėjimai. Daugelis, ypač pigesnių, nuomos punktų reikalauja specialaus, t. y. tarptautinio vairuotojo pažymėjimo.

Norint savarankiškai pažinti JAE patogu rinktis taksi, tačiau keliaujant tokiu būdu svarbu neprarasti budrumo. „Esminė taisyklė JAE – kainą su taksi vairuotoju sutarkite iš anksto. Nesvarbu, jeigu jis teigs, kad mokės tiek, kiek rodys taksometras. Būkite budrūs ir sekite savo maršrutą, nes daugelis taksistų mėgsta apgaudinėti ir kelionę prailginti bent keliais, neva klaidingais, posūkiais“, – aiškino „Skrendu.lt“ atstovė.

Rekordais stulbins prekybos centrai

Viešint dangoraižiais garsėjančiame Dubajuje rekomenduojama ne tik pakilti į aukščiausią pastatą pasaulyje, bet ir aplankyti milijonus kvadratinių metrų plote išsidėsčiusius prekybos centrus su itin prabangiomis parduotuvėmis bei originaliomis pramogomis.

Skrendu.lt nuotr./„Dubai Mall“
Skrendu.lt nuotr./„Dubai Mall“

„Pavyzdžiui, didžiausiame prekybos centre „Dubai Mall“ galima pašerti ryklius, plaukiojančius milžiniškame akvariume, apžiūrėti dinozauro skeletą, pasigrožėti per keturis aukštus krintančiu dirbtiniu kriokliu ar pačiuožinėti ledo arenoje. Vis tik į Dubajaus širdimi laikomą „Downtown Dubai“ rajoną turistai dažniausiai plūsta vakare, kuomet šalia prekybos centro ima veikti spalvingas muzikinis fontanas“, – pasakojo S. Valiaugaitė.

Norintiesiems daugiau gamtos tarp plynumos ir smėlio pravartu aplankyti gėlėmis išdabintą Dubajaus stebuklų sodą. „Tarp kvapų ir nesuvokiamų gėlių plotų galima išvysti ir į Gineso rekordų sąrašą įtrauktą didžiausią pasaulyje gėlėmis dekoruotą instaliaciją ­– Emyratų orlaivį A380. Įėjimas į sodą kainuoja apie 10 eurų, o įspūdžius, kaip ir drabužius, įsigėrusius gėlių kvapo, neabejotinai parsivešite į Lietuvą“, – tikino keliautoja.

Skrendu.lt nuotr./Stebuklu sodas Dubajuje
Skrendu.lt nuotr./Stebuklu sodas Dubajuje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius