Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 5d. 15:55

Pirmoji šalis, kuri iš turistų reikalauja ir trečiosios COVID skiepo dozės

Izraelyje gyventojai skiepijami net baruose
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Izraelyje gyventojai skiepijami net baruose
Norintys į Izraelį atvykti turistai privalės įrodyti, kad yra gavę ir trečiąją skiepų nuo COVID-19 dozę arba kad antrąją gavo ne anksčiau nei prieš pusę metų.

Izraelis sekmadienį sugriežtino reikalavimus dėl „žaliojo paso“ – į viešas uždaras patalpas bus įleidžiami tik nuo COVID-19 revakcinuoti, per pastaruosius 6 mėnesius gavusieji dvi dozes arba pasveikę asmenys. Vaikams iki 12 metų „žaliasis pasas“ skiriamas po neigiamo PGR testo rezultato.

Kartu ir dar labiau sugriežtėjo reikalavimai ir turistams, kurių jau ir šiaip į šalį galėjo patekti tik labai nedaug.

Prieš tai dar bent dvi šalys jau buvo nustačiusios pilnos vakcinacijos „galiojimo laiką“, tačiau jis – ilgesnis nei Izraelio pasirinkti 6 mėnesiai. Kroatija ir Austrija rugpjūtį tapo pirmosiomis šalimis, kurios nustatė ir naują taisyklę – kiek laiko „galioja“ žmogaus skiepas. Keliautojai laikomi imunizuotais 270 dienų po antrosios dozės (maždaug 9 mėnesius).

Jau apie 37 proc. gyventojų Izraelyje yra gavę pastiprinančiąją trečiąją vakcinos dozę. Tai leido sumažinti naujų atvejų skaičių nuo rugsėjį registruotų 10 tūkst. iki maždaug 4 tūkst. per dieną.

Izraelis, ilgai laikęs savo sienas uždarytas turistams, gegužės mėnesį galiausiai ėmė juos atsargiai priimti. Iš pradžių priėmė tik paskiepytus ir persirgusius nedidelėmis grupelėmis. Planus atsiverti ir pavieniams keliautojams vasarą sustabdė delta atmainos plitimas.

Rugsėjį šalis ir vėl pradėjo priimti mažas grupes visišaki paskiepytų keliautojų iš „žalių“, „geltonų“ ir „oranžinių“ šalių.

Po atnaujintų „žaliojo paso“ taisyklių reikalavimai sugriežtėjo ir jiems. Įleidžiamiems turistams bus privalu įrodyti, kad yra gauta trečioji COVID-19 skiepo dozė arba antroji – per pastaruosius 6 mėnesius. Taip pat reikės ir neigiamo PGR testo rezultato prieš kelionę bei testo vos atvykus.

Taip pat planuojama, kad spalį Izraelis ir Europos Sąjunga pradės pripažinti vieni kitų COVID-19 sertifikatus.

Izraelio turizmo ministerija aiškina dedanti visas pastangas, kad šalis netrukus galėtų priimti ir pavienius reikalavimus atitinkančius keliautojus.

Lietuvoje stiprinančiąja doze praėjus 180 dienų nuo antros dozės šiuo metu jau skiepijami rizikos grupėje esantys žmonės.

Izraelyje atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad praėjus bent 12 dienų po trečios „Comirnaty“ (gam. „BionTech“ ir „Pfizer“) dozės tikimybė užsikrėsti delta atmaina sumažėja 11,3 karto, lyginant su trečios dozės negavusiais žmonėmis. Tikimybė susirgti sunkia COVID-19 ligos forma sumažėja 19,5 karto, lyginant su tais, kurie nepasiskiepijo trečiąja doze. Po tyrimo Izraelio mokslininkai pastebėjo, kad trečioji dozė gali atkurti „Comirnaty“ vakcinos 95 proc. efektyvumą.

Sustiprinančiąja doze „Comirnaty“ (gam. „BionTech“ ir „Pfizer“) arba „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcina šiuo metu gali pasiskiepyti šie asmenys (sąrašas pateikiamas ne prioriteto tvarka):

– vyresni nei 65 metų asmenys;

– pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos;

– gydymo įstaigų darbuotojai, teikiantys arba dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kiti gydymo įstaigų, išskyrus tų, kurių pagrindinė veikla nėra asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, darbuotojai;

– gydymo įstaigose praktiką atliekantys profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir studentai, dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas;

– darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;

– savanoriai, gydymo įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojai, gydymo įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su pacientais ar būnantys patalpose, kuriose jie lankosi;

– socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, budintys globotojai ir nuolat kartu su budinčiais globotojais gyvenantys asmenys, šeimynų dalyviai ir kartu šeimynoje dirbantys ar nuolat kartu su šeimynų dalyviais gyvenantys asmenys, socialinės globos įstaigų gyventojai, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai, tiesiogiai dirbantys ir (ar) besilankantys šeimose, neįgaliųjų asmeniniai asistentai, gestų kalbos vertėjai ir asmenys, socialinių paslaugų įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, kitų juridinių asmenų darbuotojai, socialinių paslaugų įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su šių įstaigų gyventojais ar lankytojais ir (arba) būnantys patalpose, kuriose minėti gyventojai ar lankytojai lankosi;

– visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojai, atliekantys COVID-19 ligos tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;

– COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius;

– vaistinių darbuotojai;

– savivaldybės (ar jos paskirti) ir gydymo įstaigų vairuotojai, pervežantys asmenis, sergančius arba įtariamus, kad serga COVID-19 liga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje