Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 14d. 16:10

Pokyčių dėl paveiktų šalių sąrašo belaukiant: V.Kasiulevičius įvardijo rizikingiausias Italijos ir Lenkijos vietas

Vytautas Kasiulevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vytautas Kasiulevičius

Augant užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu skaičiui visoje Europoje, Vyriausybė nusprendė šią savaitę neatnaujinti labiausiai koronaviruso paveiktų šalių sąrašo, o pirmadienį priimti skubius sprendimus dėl jo pakeitimų. Profesorius Vytautas Kasiulevičius penktadienį savo feisbuko paskyroje apžvelgė, kokia situacija dabar pagal regionus yra trijose Europos šalyse – Vokietijoje, Lenkijoje ir Italijoje.

Vyriausybė ketvirtadienį paskelbė, kad reaguodama į tai, jog pagal epidemiologinius rodiklius didelė dalis Europos Sąjungos šalių patektų į labiausiai koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) paveiktų šalių sąrašą, pirmadienį į neeilinį posėdį susirinksianti Vyriausybė spręs dėl nutarimo nuostatų pakeitimo šiuo klausimu.

Lietuvos turizmo verslas siūlo bent kai kurias šalis vertinti pagal atskirus regionus. Tuomet, tarkim, į sąrašą patektų ne visa Graikija, o tik žemyninė jos dalis. Būtų galima laisviau vykti ir į tokias vietas kaip Madeira, Kanarų salos ar Turkijos kurortai.

Profesorius V.Kasiulevičius savo feisbuke panagrinėjo, ar labai pastarųjų dviejų savaičių užsikrėtimų skaičius pagal regionus skiriasi trijose valstybėse – Vokietijoje, Lenkijoje ir Italijoje.

„Atrodytų, kad lietuvių turistų apsipirkimai Suvalkuose didesnės rizikos nesukelia, jeigu žmonės nevyksta į Lenkijos gilumą. Tik reikia nepamiršti to fakto, kad didžiausia COVID-19 rizika yra tankiai gyvenamose vietovėse, ypač miestuose“, – atkreipė dėmesį jis.

V.Kasiulevičius apžvelgdamas statistiką rašė, kad COVID-19 rizikos indeksas Palenkės vaivadijoje (Suvalkai) yra mažesnis negu Lietuvoje, tuo tarpu Mazovijos vaivadijoje (Varšuva) jau didesnis. „Didžiausias rizikos indeksas kaip ir anksčiau išlieka šalies pietuose – Mažosios Lenkijos vaivadijoje, tačiau matome ir besikeičiančią situaciją Baltijos pajūryje esančioje Pamario vaivadijoje, kur sergančių skaičius per dvi savaites nuo 887 pakilo iki 1374, todėl visai neseniai turistų mylimas Gdanskas jau nebėra tokia saugi vieta keliauti“, – perspėjo profesorius.

Tiesa, į Lenkiją dabar tikriausiai keliauja ir mažai lietuvių, kadangi šalis yra įtraukta į labiausiai paveiktų šalių sąrašą – tai reiškia, kad grįžus iš jos reikia laikytis 2 savaičių saviizoliacijos. Numatytos tik kelios išimtys.

Vokietijoje situacija yra visai gera – nemažoje šalies dalyje COVID-19 rizikos indeksas yra netgi mažesnis negu Lietuvos. „Bet kaip patekti į šalį aplenkiant didesnę riziką, jeigu vienintelis realus kelias yra oro uostai miestuose, kur rizika daug didesnė? Na, dar galima keltu“, – rašė V.Kasiulevičius.

Tuo tarpu Italijoje, iš kurios grįžus lietuviams nėra privaloma saviizoliacija, COVID-19 rizikos indekso lyderiai yra Ligurijos, Venecijos ir Sicilijos regionai.

„Graikijos regionų žemėlapis nėra pateikiamas, tačiau radau kitame šaltinyje kiek kitokį žemėlapį, kuriame pateiktas bendras susirgimų skaičius nuo kovo mėnesio pagal regionus 100 000 gyventojų“, – rašė profesorius, besidalindamas žemėlapiu.

Paveiktomis koronaviruso infekcijos šalimis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis negu 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Iš tokių šalių grįžę lietuviai ir iš jų atvykę užsieniečiai turi privalomai 2 savaitėms izoliuotis. Jeigu rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš tos šalies užsieniečiai į Lietuvą atvykti negali. Lietuviai gali grįžti iš bet kurios valstybės.

Naujasis šalių sąrašas turėjo būti paskelbtas penktadienį popiet, bet pranešta, kad jis šią savaitę nebus atnaujinamas – nauji sprendimai bus priimti tik pirmadienį.

Iki atskiro LRV sprendimo grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą žmonėms bus aktualūs rugpjūčio 7 d. valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai.

Iki tol galios praėjusią savaitę paskelbtas sąrašas. Visą jį rasite čia: Nuo pirmadienio reikės izoliuotis grįžus iš Turkijos ir 17 Europos šalių, visai ant ribos – dar dvi

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

09:46
06:04
19:27

Esports namai

URBAN˙/

Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje