Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politinis turizmas: įmonė Didžiojoje Britanijoje organizuoja turus ekonominei, politinei ir karinei krizei Ukrainoje pažinti

Turistai fotografuojasi su Maidano kariais
„Scanpix“ nuotr. / Turistai fotografuojasi su Maidano kariais
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai kurie Lietuvos žmonės palaikyti Maidano kovotojų keliavo savarankiškai, o štai Didžiojoje Britanijoje organizuojami net ir profesionalūs turai turistams, kurie nusipirkę kelialapį gali iš arčiau pamatyti bei suprasti politinę, ekonominę ir karinę krizę.

Buvęs „New York Times“ korespondentas Balkanuose Nicholas Woodas įkūrė kompaniją, kuri veža žmones į problemiškus pasaulio kraštus. Devynių dienų kelionė į Ukrainą padės geriau suprasti visos Maidano revoliucijos istoriją, rašo „The Telegraph“.

Tiesa, turo metu tikrai nepavyks aplankyti Krymo, kuris neseniai buvo aneksuotas Rusijos. Tačiau per devynias dienas turistai apsilankys Kijeve ir Charkove, esančiame šalies rytuose. N.Woodas pripažino, jog idėja organizuoti tokią kelionę kilo spontaniškai. Kelionių organizatorius tiesiog norėjo labai operatyviai reaguoti į problemišką situaciją. Iš devynių galimų vietų ture, penkios jau užimtos. 

Pirmiausia žvalgysimės po vietos bendruomenių gyvenimą provincijoje ir mažesniuose miestuose. Labai svarbu pamatyti, kaip gyvena abi tautinės grupės – ukrainiečiai ir rusai“, – pabrėžia kelionių organizatorius. 

„Pirmiausia žvalgysimės po vietos bendruomenių gyvenimą provincijoje ir mažesniuose miestuose. Labai svarbu pamatyti, kaip gyvena abi tautinės grupės – ukrainiečiai ir rusai“, – pabrėžia kelionių organizatorius. 

Politiniu turu pavadinta kelionė žmogui kainuos daugiau nei 13 tūkst. litų. Jos metu keliautojai susitiks su Rusijos žurnalistu, kuris bendradarbiauja su BBC, ir pagrindiniais politikais. Taip pat bus organizuojami susitikimai su Ukrainos parlamentarais. 

„Turime kontaktus ir vardus žmonių, su kuriais norime susitikti, tačiau, iš esmės, mes dirbame kaip žurnalistai“, – sakė organizatorius.

Nors kelionės planas sudėliotas, tačiau net ir kelionės vadovas negali garantuoti, jog jį visą įgyvendins. „Politikoje daug dalykų labai greitai keičiasi, tad ir mes būsime lankstūs, prisitaikysime prie situacijos. Bet kuriuo atveju, turime kontaktus, kurie padės suorganizuoti tam tikro lygio susitikimus“, – pasakojo buvęs žurnalistas N.Woodas.

Į Krymą kelionė neorganizuojama, nes šio kelionių organizatoriaus nuostatuose įrašyta, jog į aktyvių karinių konfliktų zoną, koks dabar ir yra Krymas, turistai nebus vežami. 

Politiniai kelionių turai į kitas šalis Didžiojoje Britanijoje nėra naujas reiškinys. Pernai viena tokia buvo organizuojama į Pietų Afrikos Respubliką. Ten taip pat turistai kartu su regionų vadovais gilinosi į konflikto tarp atskirų šalies regionų esmę. Lydimi buvusio laikraščio redaktoriaus, ekskursantai apsilankė ir Nacionalinėje asamblėjoje. 

Dar viena kelionė pernai birželį vadinosi „Aplankyk Putino Rusiją“. Tą kartą klientai buvo nuvežti į Maskvą ir Tatarstaną. Ekskursijų metu turistai domėjosi, kokia valdžios įtaka regionui, opozicijos vaidmeniu, propagandos naudojimu ir verslo sąlygomis. 

Kaip jau rašė 15min.lt, Lietuvoje visos kelionės į Krymą artimiausiems mėnesiams ar net visiems ateinantiems metams yra nutrauktos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje