Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasideda penktasis projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis“ sezonas

Estijos sala
Organizatorių nuotr. / Estijos sala
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD), bendradarbiaudamas su Latvijos turizmo plėtros agentūra (TAVA) ir Estijos turizmo plėtros agentūra Enterprise Estonia, penktą kartą organizuoja turistinį projektą „Didysis žygis po Baltijos šalis“. Tai nuostabi galimybė Baltijos valstybių gyventojams daugiau sužinoti apie 30 įvairių turizmo objektų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, o taip pat laimėti vertingų prizų. Šiais metais trijų Baltijos šalių projektas vyks nuo gegužės 5 iki rugsėjo 15 dienos.

„Didysis žygis po Baltijos šalis“ vyksta jau penktą kartą. Juo siekiama populiarinti keliones į Baltijos šalis, daryti jas įdomesnėmis, padėti atrasti ir susipažinti su išskirtiniais turistiniais objektais namuose ir kaimyninėse šalyse.

„Projektas organizuojamas taip, kad susipažinimas su dar neatrastais ar pamirštais turistiniais objektais Baltijos šalių gyventojams būtų šviečiamojo ir pramoginio pobūdžio“, – pasakoja Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė. „Kelionių projektas kiekvienais metais sulaukia vis daugiau dėmesio. Baltijos šalys yra lengvai pasiekiamos. Jums nereikia tolimų skrydžių, kad patirtumėte pozityvių emocijų ir jaudinančių nuotykių keliaudami ir individualiai, ir su draugais ar šeima. „Didysis žygis po Baltijos šalis“ yra toks projektas, kuris įkvepia mus pažinti kaimynines šalis, o taip pat skatina varžytis su kitais dalyviais“.

Projektas siūlo įvairiausių susipažinimo su kaimyninėmis šalims būdų ir formų – lankyti ir pamatyti istorines vietas, išgyventi nuotykių arba atsipalaiduoti su visa šeima grožintis puikiais natūraliais kraštovaizdžiais.

Dalyviai bus įtraukiami į foto–medžioklę, kurios metu iki rugsėjo 15 d. reikės aplankyti ir nufotografuoti objektus, kurie bus publikuojami žygio lankstinukuose. Šiais metais projektas turi savo globėją. Tai – populiarus Latvijos dainininkas Lauris Reiniks. „Būdamas užsienyje, visuomet sakau, kad esu iš mažytės, bet gražios Latvijos. O Latvija nėra vienintelė Baltijos krantų gražuolė, nes turi dvi nuostabias seses – Lietuvą ir Estiją. Visos Baltijos šalys – unikalios ir išskirtinės. Tai verta pamatyti. Aš laimingas, kad mano muzika jungia jaunimą ir vyresnio amžiaus žmones visose trijose Baltijos šalyse. O tai puikiai siejasi su projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis“ idėja. Todėl džiaugsmingai skriekime per pasakiškas Baltijos šalis! Džiaugiuosi, kad mes – kaimynai. Burkimės draugėn ir susipažinkime dar artimiau!“, – kviečia Lauris Reiniks.

Latvijoje turistai kviečiami aplankyti Juodalksnių pelkės lieptą Kemerių nacionaliniame parke, Rygos automobilių muziejaus Bauskės filialą, Karostos karinio jūrų uosto kalėjimą, „Laumu“ gamtos parką, Gulbenės–Alūksnės siaurąjį geležinkelį, mini zoologijos sodą „Dobuļi“, Gunaro Igaunio senovinių muzikos instrumentų dirbtuvę, Vijciemo kankorėžių džiovyklą, Cėsių pilies ir dvaro kompleksą ir Lėlių galeriją su miniatiūrine karalyste.

Estijoje turistams siūloma aplankyti šiuos turistinius objektus: Estijos kelių muziejų, Wittensteino istorijos centrą, Estijos jūrų muziejų, Maarja-Magdaleena gildiją, Ilonos stebuklų šalį, Läänemaa muziejų, Vaemlos vilnų fabriką „Hiiu Vill“, AHHAA mokslo centrą, Rakverės pilį, Servos švyturį ir Kohtla-Nõmme kasybos parką.

Lietuvoje turistai kviečiami į Arklio muziejų, Energetikos ir technikos muziejų, Grobšto įlanką, Laikrodžių muziejų, memorialinį M.K. Čiurlionio muziejų, Pažaislio vienuolyną, Rokiškio dvaro rūmus, Sūrininkų namus, vandens muzikos ir šviesos šou Veisiejuose, Žaliūkių malūnininko sodybą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje