Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 08:03

Prie žymiojo Islandijos sudužusio lėktuvo rasti dviejų turistų kūnai

Sólheimasandur
123rf.com nuotr. / Sólheimasandur

Du Kinijos piliečių kūnai praėjusią savaitę buvo rasti Islandijoje, šalia socialiniuose tinkluose itin populiaraus sudužusio lėktuvo, rašo „The Telegraph“.

Dviejų dvidešimt kelerių metų keliautojų – vyro ir moters – kūnai be gyvybės ženklų aptikti ketvirtadienį.

Policija į nelaimės vietą pirmiausiai buvo iškviesta po to, kai žmonės pastebėjo moters kūną prie tako, vedančio link Sólheimasandur sudužusio lėktuvo. Po dviejų valandų netoliese pareigūnai aptiko ir jauno vyro lavoną.

Bus atliekamas tyrimas, tačiau pareigūnai teigė neradę jokių nusikaltimo ar smurtinių žymių. Anot jų, ant mirusiųjų kūnų buvo hipotermijos žymės. Sólheimasandur automobilių stovėjimo aikštelėje rastas ir automobilis, kurį, manoma, pora buvo išsinuomojusi.

„Neįprasta rasti du kūnus atvirame lauke. Žinome, kad jie pirmadienį apie 15 val. pravažiavo eismo stebėjimo kameras Hvolsvellir, o antradienį oras buvo baisus – tai duoda šiokių tokių užuominų“, – sakė Pietų Islandijos policijos vadovas Odduras Árnasonas.

Visgi jis pabrėžė, kad aiškių atsakymų, kas nutiko turistams, dar nėra – reikia palaukti tyrimo pabaigos. Apie nelaimę buvo informuota Kinijos ambasada.

Kaip ši vieta išpopuliarėjo?

1973 m. JAV karinis lėktuvas buvo priverstas leistis Sólheimasandur paplūdimyje Islandijos pietuose ir trenkėsi į žemę. Nors didžioji dalis duženų buvo surinkta ir išgabenta, tačiau tuščias fiuzeliažas buvo paliktas avarijos vietoje.

Palaipsniui ši vieta sulaukė vis daugiau susidomėjimo. Tikru hitu tapo po to, kai Justinas Bieberis čia 2015 m. filmavo savo vaizdo klipą dainai „I’ll Show You“. Lėktuvo nuolaužų pasižiūrėti pradėjo plūsti tiek žmonių, kad žemės savininkai nusprendė uždaryti kelią, vedantį link jų. Ūkininkas tuomet skundėsi, kad tą padaryti privertė nederamas turistų elgesys jo valdose.

Beje, „J.Bieberio efektas“ pajustas ir kitoje Islandijos vietoje – 100 m ilgio Fjaðrárgljúfur kanjone. Dėl turistų daromos žalos gamtai kanjoną teko net uždaryti.

Turistai nepaiso perspėjimų

Kartais link lėktuvo nuolaužų turistus nugabena autobusiukas, tačiau daug keliautojų nusprendžia žygiuoti maždaug 3 km. Vietos valdžia įspėja, kad į žygį turistai privalo vykti atitinkamai pasiruošę ir nebandytų to daryti žiemos metu. Šis perspėjimas – nė motais instagrameriams. Kone kasdien net ir šaltuoju metų laiku pasirodo jų nuotraukos prie lėktuvo.

Islandai nuolat griežtai perspėja keliautojus, kad gamta jų šalyje – išskirtinė. Leidžiantis į žygius privalu įvertinti oro sąlygas, savo pasirengimą, pasiimti pakankamai maisto, įrangos, tinkamų drabužių, pasirūpinti komunikacija – GPS, žemėlapiais, telefonu.

Nepaisant perspėjimų, Islandijos gelbėjimo tarnyboms kasmet tenka gelbėti į nelaimę patekusius turistus.

Islandijoje gyvenantis lietuvis Edvardas Paškevičius 15min yra pasakojęs, ar verta vykti žiemą į Islandiją – kai bilietai į šią šalį būna pigesni, už nakvynę reikia pakloti mažiau, o turistų srautai – kiek aprimę. Kita vertus, žiemą čia būna šalta, tamsu ir – svarbiausia – itin vėjuota. Jo patarimus skaitykite čia: Bilietai į Islandiją dabar dešimt kartų pigesni nei vasarą: ar verta ten vykti žiemą?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje