Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 10d. 16:04

Prireikė net 137 metų, bet Šv. Šeimynos bažnyčia pagaliau gavo leidimą statybai

Šv. Šeimynos bažnyčia
123rf.com nuotr. / Šv. Šeimynos bažnyčia

Jeigu skundžiatės, kad Lietuvoje per biurokratines džiungles yra sunku gauti leidimą statyboms, tai ką jau kalbėti žymiausio Barselonos pastato – Šv. Šeimynos bažnyčios (La Sagrada Familia) statytojams. Bažnyčia po 137 metų statybų pagaliau praėjusią savaitę gavo leidimą.

Ispanas architektas Antoni Gaudi baziliką Barselonoje pradėjo statyti dar 1882 metais. 1885 m. jis kreipėsi dėl leidimo, miesto valdžiai nusiuntė pasirašytus bažnyčios planus, tačiau taip ir nesulaukė atsakymo. Tai jo nesustabdė – statė savo bažnyčią vėliau.

Architektas mirė 1927 m., statybos vyko net ir toliau pagal jo sukurtus modelius ir planus, tačiau leidimo vis dar nebuvo. Miesto valdžia galiausiai nusprendė, kad reikia išspręsti šią keistą situaciją ir išduoti oficialų leidimą statyboms.

Pastaruosius trejus metus La Sagrada Familia fondas ir Barselonos miesto valdžia dirbo kartu, kad tą padarytų. Galiausiai leidimas bazilikos statyboms suteiktas praėjusios savaitės penktadienį.

„Tai buvo istorinė anomalija, kad La Sagrada Familia neturėjo statybos leidimo, – NPR teigė Barselonos vicemerė Janet Sanz. – La Sagrada Familia komanda žinojo, kad taip tęstis nebegali, ir kad jiems reikės už tai sumokėti.“ Sutarta, kad miestui bus sumokėta 4,6 mln. eurų.

Bažnyčios statybos, planuojama, bus baigtos 2026 m. Tuomet Šv. Šeimynos bažnyčia turėtų tapti aukščiausiu religiniu pastatu Europoje – bazilikos aukštis tieks 172,5 m.

Per metus šį pastatą, kuris yra vienas žymiausių visame pasaulyje, aplanko daugiau nei 4 mln. turistų, už bilietą mokantys 17-38 Eur. Skaičiuojama, kad dar apie 20 mln. keliautojų kasmet vien tik iš lauko apžiūri šį įstabų pastatą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje