Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 19d. 16:08

Ramiajame vandenyne po 14 valandų išgelbėtas lietuvis – laimės kūdikis

„Silver Supporter“ laivas
Pitcairn Islands Tourism nuotr. / „Silver Supporter“ laivas

Pasirodė daugiau informacijos apie lietuvį įgulos narį, kuris iškritęs iš laivo Ramiajame vandenyne praleido keliolika valandų. Ekspertai sako, kad daug aplinkybių tiesiog susiklostė labai dėkingai, kad vyras buvo išgelbėtas sveikas ir gyvas.

Trečiadienį buvo pranešta, kad Ramiojo vandenyno pietinėje dalyje iš laivo iškritęs 52 metų jūrininkas iš Lietuvos po 16 valandų buvo rastas ir išgelbėtas. Vėliau spaudos pranešimuose rašoma, kad vyras vandenyje išbuvo 14 valandų.

Naujosios Zelandijos leidinys stuff.co.nz lietuvio vardą nurodo „Vidam Perevertilov“. Galima spėti, kad greičiausiai jo vardas – Vadimas.

Lietuvis su Gibraltaro vėliava plaukiojančiame „Silver Supporter“ laive, kuris iš Taurangos plaukė į Pitkerno salas, dirba vyr.inžinieriumi. Laivas buvo maždaug 740 km į pietus nuo Tubuajo salos Prancūzijos Polinezijoje, kai vyras iškrito per bortą. Tai įvyko vasario 16 d., kažkuriuo metu tarp 2 ir 4 val. ryto.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pitkerno sala – rojus, kuriame niekas nenori gyventi, net jeigu sklypai siūlomi nemokamai

Praėjus geram pusdieniui, iš vandens jį išgelbėjo jo paties laivas „Silver Supporter“, nors jo paieškoms buvo pradėta didelio masto oro ir jūros operacija.

„Kai kurie žmonės jau taip sutverti, kad gali ištverti buvimą vandenyje. Yra žmonių, kurie išgyvena dvi–tris dienas, bet yra ir žmonių, kurie negali išbūti kelių valandų“, – stuff.co.nz sakė Otago universiteto fizinio lavinimo profesorius Jimas Cotteris.

Išgyvenimas iš esmės priklauso nuo žmogaus masės, fizinio pasirengimo lygio, vandens temperatūros.

„Kad išgyventų, jam reikėjo, kad daug aplinkybių jam gerai susiklostytų“, – sakė jis.

Supratus, kad vyras iškrito per bortą, Tahičio pakrančių apsauga išplatino pranešimą visiems laivams, esantiems netoliese.

Prancūzijos meteorologijos tarnyba „Météo-France“ irgi atsiliepė į pagalbos šauksmą ir pradėjo skaičiuoti galimas vyro nudreifavimo kryptis, kuriomis būtų galima pasiųsti paieškos laivus.

Buvo pakelti ir Prancūzijos karinio jūrų laivyno lėktuvai – pirmiausia ieškojo vienas, vėliau jį pakeitė antras.

„Silver Supporter“, kuris reguliariai plaukia iš Taurangos į Pitkerno salas, irgi apsisuko ir prisijungė prie paieškų.

Maždaug apie 18 val. vakare „Silver Supporter“ įgula pastebėjo savo laivo inžinierių vandenyje ir pranešė Tahičio pakrančių apsaugai. Pranešama, kad vyras buvo dehidratavęs, bet nesužeistas.

Pitkerno salų gubernatorė Laura Clarke lietuvio išgyvenimo istoriją palygino su legendine kapitono Williamo Bligh'o, kuris 1789 m. po maišto buvo priverstas palikti laivą ir atvira valtimi nudreifavo 6,7 tūkst. km, kol pasiekė saugią vietą.

„Mums labai palengvėjo. Be galo džiaugiamės, kad Perevertilovas buvo rastas sveikas ir gyvas po 14 valandų vandenyje“, – sakė ji.

„Tai, kad pats „Silver Supporter“ rado jį, ir jis tiek laiko išgyveno, yra nuostabu. Tai išgyvenimo istorija, kuriai paplotų net kapitonas Bligh'as“, – džiaugėsi gubernatorė.

Ji pridūrė, kad ši istorija dar kartą pabrėžė, kaip svarbu vilkėti gelbėjimosi liemenes.

Kol kas nežinoma, kodėl vyras iškrito iš laivo.

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje