Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 11d. 08:42

Roma įvedė naujas taisykles: uždrausta net netinkamai gerti vandenį

Turistai prie Romos fontanų
„Scanpix“/AP nuotr. / Turistai prie Romos fontanų

Italijos sostinė imasi griežtų priemonių prieš netinkamą turistų elgesį. Miesto valdžia išplėtė neleistinų veiklų sąrašą, už kurį gresia baudos – pradedant spynų kabinimu ant tiltų ir baigiant užkandžiavimu gatvėse, rašo „The Independent“.

Romoje nuo šiol vyrams nebus galima vaikščioti be viršutinės drabužių dalies. Draudžiama kabinti vadinamąsias „meilės spynas“ ant miesto tiltų, taip pat užkandžiauti prie populiarių turistinių objektų, tokių kaip Trevi fontanas.

Pareigūnų dėmesio bus galima susilaukti, jeigu netinkamai gersite iš viešųjų Romos geriamojo vandens fontanų – yra draudžiama lūpomis priliesti jį. Be to, policininkai turės sudrausminti tuos turistus, kurie valgys drabstydami maistą gatvėje.

Mieste oficialiai uždrausta braidžioti ar plaukioti miesto fontanuose. Uždrausta net ir Ispaniškaisiais laiptais vilkti lagaminą ar stumti vaikišką vežimėlį taip, kad jis daužytųsi į grindinį.

Vienas draudimas taps iššūkiu ir vietiniams – uždrausta kabinti skalbinius ant virvių, kurios ištęsiamos nuo vienos gatvės pusės iki kitos.

Dar vienas punktas nurodo, kad nuo šiol nebegalima dainuoti arba groti instrumentais viešajame transporte.

Imtasi veiksmų ne tik prieš turistus, bet ir prieš iš jų neetiškai besipelnančius. Valdžia uždraudė spekuliantams prie pagrindinių lankytinų objektų, tokių kaip Vatikano muziejai ir Koliziejus, pardavinėti „skip the line“ bilietus, taip pat nebegalima gatvėse persirenginėti Senovės Romos centurionais ir už nuotraukas prašyti pinigų iš turistų.

Roma naujais draudimais į vieną įstatymą sujungė taisykles, kurios bent laikinai galiodavo ir anksčiau.

Kai kurie nusižengimai tiesiog pritrauks policijos pareigūnų dėmesį ir griežtą jų žodį, o už dalį grasinama ir baudomis, ir draudimu dar kartą pasirodyti toje vietoje, kur padarytas nusižengimas.

Romos merė Virginia Raggi „The Telegraph“ sakė, kad Roma visada bus atvira keliautojams, tačiau netoleruos blogo elgesio ir miestui daromos žalos.

Ji teigė rašysianti laiškus užsienio valstybių ambasadoms, kad šios įspėtų savo piliečius apie turistų laukiančias naujoves Italijos sostinėje.

Venecija taip pat pastaraisiais metais priėmė nemažai griežtų draudimų, kad sutramdytų necivilizuotą turistų elgesį. Sulaužysit šias taisykles Venecijoje – galit gauti net iki 500 eurų baudą ir būti išvyti iš miesto be teisės sugrįžti.

Šiukšlinimas, plaukiojimas kanaluose ar vaikščiojimas be marškinėlių Venecijoje nuo šiol gali užtraukti net ir milžiniškas baudas. Daugiau skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje